Domů » Bleskovky » Samsung touží po periskopickém foťáku. Kupuje firmu, která umí 25× zoom

Samsung touží po periskopickém foťáku. Kupuje firmu, která umí 25× zoom

Společnost Oppo loni na veletrhu MWC ukázala fotomodul, který umí díky lámání světla do podélné osy telefonu zprostředkovat až 5násobné přiblížení bez ztráty kvality. Za tímto fotomodulem nestojí přímo Oppo, ale izraelská společnost Corephotonics, která má aktuálně ve svém portfoliu třičočkový fotomodul s 25× přiblížením (kombinací několika technologií).

Nepřehlédněte – Oppo slaví 10 let novými technologiemi: 10x zoomem a revoluční čtečkou v displeji

Dostanou se periskopy do Samsungů?

Špatnou zprávou pro Oppo je, že o izraelskou firmu projevil zájem Samsung. Corephotonics má aktuálně hodnotu přes 150 milionů dolarů (asi 3,4 miliardy korun) a na svém kontě více než 150 patentů týkající se „zoomu“. Zároveň ale vede malou právní bitvu s Apple, který společnost viní z porušování patentů týkajících se dvoučočkových fotoaparátů.

Námluvy Samsungu jsou údajně v pokročilé fázi, zatím není jasné, jaký vliv by měl případný odkup na spolupráci s Oppo. Čínská firma se nedávno pochlubila fotomodulem s 10× přiblížením, který bude ukazovat na blížícím se veletrhu MWC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments