Domů » Bleskovky » Samsung představil SSD disk s největší kapacitou na světě, pojme přes 15 TB dat

Samsung představil SSD disk s největší kapacitou na světě, pojme přes 15 TB dat

Paměti není nikdo dost. Tímto příslovím se řídí naprosto každý, kdo aktivně pracuje na počítači a potřebuje ukládat větší množství dat. Společnost Samsung se proto rozhodla těmto uživatelům nadělit nový model komerčně dostupného SSD disku s největší kapacitou na světě. Model nese označení PM1633a a jeho čipy jsou schopné pojmout neuvěřitelných 15,36 TB dat.

Ještě větším překvapením jsou rozměry shodné s klasickými 2,5″ disky a tudíž odpadá problém s případným upgradem stávajících sestav. Úložiště se skládá z pěti stovek paměťových modulů ve 48 vrstvách 32GB NAND čipů. Je pochopitelné, že novinka zřejmě nezamíří k běžným spotřebitelům, nýbrž k větším klientům v podobě filmových studií či do výkonných serverů.

Předpokládaná cena má činit 5000 dolarů (tedy zhruba 120 000 Kč), což lze s ohledem na monstrózní kapacitu a rychlost označit za výhodnou koupi. Pro méně náročné zákazníky Samsung představil mnohem levnější alternativu pro domácí použití s kapacitou 2 TB a cenou 800 dolarů (přibližně 19 200 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. vip (neregistrovaný)

    Za dva litry na CZC :D

  2. Plyskaj (neregistrovaný)

    Za 2500kč ho beru ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).