Samsung SM-T700: Bude prvním tabletem se Super AMOLED displejem?

Ve výsledcích populárnícho benchmarku GFXBench se objevil nový tablet od Samsungu s kódovým označním SM-T700. S nejvyšší pravděpodobností se bude jednat o přímého nástupce modelu Galaxy TabPro 8.4, který se dočkal svého představení začátkem letošního roku. Tajemný tablet bude disponovat dotykovým panelem s úhlopříčkou 8,4“ a rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. V útrobách testovaného kousku se nacházel procesor Exynos 5 Octa (architektura big.LITTLE) s taktem 1,9 GHz a 2GB operační paměť.

  

Další parametry zahrnují grafický koprocesor ARM Mali-T628 a interní úložiště s kapacitou 16 GB. Hlavní fotoaparát je schopen pořizovat snímky v rozlišení 3264 x 2448 pixelů, přičemž pro videohovory poslouží čelní 2Mpx kamerka. Testované zařízení běželo na operačním systému Android 4.4. V kuloárech se spekuluje, že výše popsaný tablet by měl být osazen displejem typu Super AMOLED, čemuž nasvědčují již dřívější zvěsti, které kolovaly internetem. Zda se tak skutečně stane, nebo zůstane pouze u zbožných přání, se dozvíme snad již velice brzy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

  1. lojzik (neregistrovaný)

    No, prvni byl Galaxy tab 7.7 :)

  2. Honza (neregistrovaný)

    OFIKO se dostal (tab 7.7) na vezi 4.0.4 pro CZ region. Esi bude stejna podpora na hovno pro tento novy, tak se nevylaplati ho kupovat.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *