Domů » Bleskovky » Samsung představil Bluetooth stylus s funkcí pro volání

Samsung představil Bluetooth stylus s funkcí pro volání

Samsung dnes představil další zajímavé příslušenství ve formě Bluetooth stylusu, se kterým je zároveň možné telefonovat. Inspiroval se tak u Asusu, který podobný stylus dodává ke svému Padfone (recenze). Samsung tablety řady Note mají integrovanou funkci pro volání, ale vzhledem k velikosti tabletu, je tato funkce využívaná jen okrajově. K pohodlí volání by měl přispět právě Bluetooth stylus, který lze s tabletem bezdrátově propojit a využít jej jako sluchátko. Stylus má v sobě pochopitelně zabudovaný mikrofon i funkci na regulaci hlasitosti. Nabízet se bude v bílé barvě za doporučenou koncovou cenu 1 499 Kč včetně DPH.

 

Stylus je vyrobený z polykarbonátu a jeho rozměry jsou 115 x 177 x 33 milimetrů. Dobíjení vestavěného akumulátoru, který vydrží 3 hodiny hovoru či 130 hodin v pohotovostním režimu, probíhá prostřednictvím microUSB konektoru. Na těle stylusu najdeme také sekundární mikrofon, který se stará o redukci šumu, hluku a ozvěny. Stylusu rovněž nechybí podpora vibrací pro signalizaci příchozího hovoru. Bluetooth je ve verzi 3.0 a podporuje protokoly HFP a HSP, audio streaming a připojení k vícero zařízení.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. „…x 33 milimetrů“ v obvodu?:-) Jinak je to docela solidní kolík na upíry…

  Myšlenka to není úplně nová, k dokonalosti chybí jedno. Šachta v zařízení, kde by se za a) nabilo, za b) ho jinak ztratím c) furt bude jinde než já a tablet…:-) Za d) ač bych měl Samsung tablet, tak na stylus k němu potřebuji jinou nabíječku, což je docela schizofrenie:-/

  Někde se pak psala podpora BT 3.0, k čemu potřebuje zvyšovat rychlost přenosu nevím, asi by více ocenil BT 4.0 pro prodloužení výdrže.

  No těch nedostatků je docela dost, jak tak koukám:-)

  • Stale lepsie mat taku moznost tako (u inych tabletov) nemat

  • Cože? Proč bych si k jakémukoli tabletu s podporou hlasových služeb nenapároval jakýkoli BT headset? Např. Nokiácký, který má i dock ve kterém se uspí a standby se tak protáhne na týdny, na rozdíl od tohoto… a stojí 1/3.

  • ale tu je rec o kapacitnom styluse resp. dvoch veci v jednom

  • Mám za to, že to není kapacitní stylus (funguje magneticky):-) Ale tak dobře, pokud se bavíme apriori o 2v1…, ale přes to, přemluvit uživatele, aby nepoužíval stylus v zařízení, který je zdarma a headset, který bude ve všech lepší a za polovinu bude pro Samsung docela oříšek.

 2. Pavel Černý (neregistrovaný)

  Ano, ale za 100kč koupím stylus pro kapacitní displej (jeho případná ztráta mě nebude moc mrzet…) a na volání klasická bondovka za 500,- ;-) s nabíjením microusb nebo nokia konektor. Navíc si můžem dopřát ten luxus toho volání s volnýma rukama třeba při řízení, zatímco ty chudáci v porschacich, x5, x6 a jinejch limuzinach jsou nuceny ten telefon držet u ucha :(.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).