Samsung představil Bluetooth stylus s funkcí pro volání

Samsung dnes představil další zajímavé příslušenství ve formě Bluetooth stylusu, se kterým je zároveň možné telefonovat. Inspiroval se tak u Asusu, který podobný stylus dodává ke svému Padfone (recenze). Samsung tablety řady Note mají integrovanou funkci pro volání, ale vzhledem k velikosti tabletu, je tato funkce využívaná jen okrajově. K pohodlí volání by měl přispět právě Bluetooth stylus, který lze s tabletem bezdrátově propojit a využít jej jako sluchátko. Stylus má v sobě pochopitelně zabudovaný mikrofon i funkci na regulaci hlasitosti. Nabízet se bude v bílé barvě za doporučenou koncovou cenu 1 499 Kč včetně DPH.

 

Stylus je vyrobený z polykarbonátu a jeho rozměry jsou 115 x 177 x 33 milimetrů. Dobíjení vestavěného akumulátoru, který vydrží 3 hodiny hovoru či 130 hodin v pohotovostním režimu, probíhá prostřednictvím microUSB konektoru. Na těle stylusu najdeme také sekundární mikrofon, který se stará o redukci šumu, hluku a ozvěny. Stylusu rovněž nechybí podpora vibrací pro signalizaci příchozího hovoru. Bluetooth je ve verzi 3.0 a podporuje protokoly HFP a HSP, audio streaming a připojení k vícero zařízení.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku