Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje: letos přijdeme s rolovacími displeji

Samsung potvrzuje: letos přijdeme s rolovacími displeji

Čeká nás rok rolovacích telefonů? Zatím se to jeví spíše jako nepravděpodobně. Oppo na konci loňského roku představilo pouze koncept, příchod rolovacího smartphonu od LG je vzhledem k finanční situaci korejského výrobce spíše nepravděpodobný (byť nepřestáváme věřit). Nakonec tak možná tento závod vyhraje Samsung, který má koneckonců s flexibilními panely nejvíce zkušeností.

První rolovací displej od Samsungu uvidíme ještě letos

Při čtvrtečním oznamování finančním výsledků potvrdil viceprezident divize Samsung Display, že už v letošním roce se od Samsungu dočkáme prvního rolovacího displeje. Pravděpodobně se bude jednat pouze o ukázku technologie, nikoliv o reálný produkt, který půjde do prodeje; toho se možná dočkáme až o rok později. Patentová přihláška už poodhalila, jak by takový smartphone mohl vypadat.

samsung rollable
Ilustrační obrázek

Zatím ani nevíme, jak velké první rolovací displeje od Samsungu budou a do jakých zařízení budou určené; LG poprvé použilo rolovacího displeje u televizoru, a teprve poté začalo uvažovat o smartphonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).