Domů » Bleskovky » Samsung oznámil finanční výsledky za třetí kvartál a potvrdil rekordní příjmy i zisk

Samsung oznámil finanční výsledky za třetí kvartál a potvrdil rekordní příjmy i zisk

Samsung pro třetí kvartál letošního roku odhadoval rekordní výsledky a očekávání se naplnila. Společnost dosáhla příjmů ve výši 59,08 bilionů korejských wonů (55,6 mld. dolarů) a zisku 10,16 bilionu korejských wonů (9,56 mld. dolarů). To je dokonce více, než Samsung původně očekával a obě hodnoty znamenají pro společnost nové rekordní částky. Zisk dosáhl úctyhodného 26% meziročního růstu.

Data se týkají celé divize Samsung Electronics, která vyrábí řadu produktů, byť mobilní zařízení byla poslední dobou dominantní složkou příjmů a růstu. Společnost oznámila, že růst prodaných chytrých telefonů dosáhl deseti procent, bohužel bez specifického čísla. Motorem růstu byly podle Samsungu hlavně modely pro masový trh, zatímco nejvyšší segment zaznamenal stagnaci.

Samsungu pomohlo také značné zvýšení prodejů tabletů. Konečný počet prodaných chytrých telefonů nám až později prozradí zprávy od analytických skupin, jelikož Samsung dlouhodobě patří mezi nejméně transparentní společnosti. Prvotní odhady se pohybují v rozmezí 85 až 90 milionů prodaných smartphonů za třetí čtvrtletí.

David Podzimek

8 komentářů

 1. davidkral (neregistrovaný)

  Zisk je vetsi nez u Microsoftu. Nechapu.

  • comu nechapes? skus byt konkretnejsi? je to technologicky gigant rovnako ako ms, lenze ma vacsie stastie kedze ponuka vo svojom portfoliu daleko viac produktov nez mala firmicka ms…este stale nechapes?

  • realita (neregistrovaný)

   Zlatá éra MS je dávno pryč, v dnešní době ho předehnali jiní. V něčem Apple, v něčem Samsung, v něčem Google…MS nemá již vizi, do všeho přichází jako poslední a dnes tak žije prakticky jen ze svaté dvojce: OS + Office.

   A ani ten WP není pro něj zázrak, bohužel více vydělává na Androidu (patenty) než na svém domovském WP.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Realita: nemas ani predstavu na com MS zaraba. Dostuduj si to. A este, MS na WP aspon nieco zaraba narozdiel od Googlu, ktory na androide preraba. Ani reklamy zobrazovane na androidovych zariadeniach mu nepokryju naklady.

 2. titan (neregistrovaný)

  Já nevím co vy, ale u těchto světových korporací by se měli uvádět údaje v amerických dolarech (když nejsou dostupné, tak aspoň přepočítat). Vím, že si to každý může jednoduše přepočítat, ale ty dolary jsou zažité. Co jsem se dočetl, tak na všech konkurenčních serverech to maji ve wonech a v dolarech, což je správně.

  • David Podzimek

   Děkuji za odezvu, já jsem pro wony + dolary, zatím však bylo v redakci domluveno, že máme mít koruny. Ještě to probereme, jelikož se objevují často poznámky od čtenářů, že něco nemáme v naší měně.

  • davidkral (neregistrovaný)

   Puvodni mena + prepocet na jednu univerzalni a porovnatelnou. Univerzalni bud dolary, eura nebo koruny.

 3. Stejně to jsou naprosté výmysly… vím jak si umějí Korejci vymýšlet a věřte tomu že 90% čísel jsou naprosto smyšlené, né jednou jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Celý svět je v krizi všichni výrobci mají ztráty a Samsung má miliardové zisky :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).