TOPlist

Samsung nepolevuje! Android 14 s One UI 6 dostává tři roky starý Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
  • Samsung zběsile aktualizuje svoje telefony a tablety na Android 14
  • Naposledy se nového systému dočkaly smartphony řady Galaxy S21
  • Samsung má aktuálně aktualizované všechny vlajkové smartphony

Samsung si stanovil odvážný cíl povýšit do konce letošního roku většinu svých smartphonů a tabletů na Android 14 a zdá se, že se mu to daří. Korejská firma v posledních týdnech intenzivně vydává aktualizace, a to nejen pro vlajkové modely, ale i pro skládačky i střední třídu. Na sklonku tohoto týdne se nového Androidu a vylepšeného prostředí One UI dočkaly další čtyři populární telefony a tři tablety.

Galaxy S21 a A34 dostávají One UI 6.0

Nový systém aktuálně přistává na smartphony řady Galaxy S21, tedy základní Galaxy S21, větší Galaxy S21+ a vrcholný Galaxy S21 Ultra – stranou zůstal pouze fanouškovský Galaxy S21 FE, který se updatu dočká později. U řady Galaxy S21 aktualizace systému vyžaduje stažení přibližně 2,3 GB dat, což je o něco méně než v případě novějších telefonů – doufejme tedy, že systém není ochuzen o nějaké stěžejní funkce.

Samsung Galaxy S21 FE si na One UI 6 musí ještě chvíli počkat
Samsung Galaxy S21 FE si na One UI 6 musí ještě chvíli počkat

Rodinou telefonů Galaxy S21 Samsung dokončil aktualizaci všech podporovaných vlajkových modelů, neboť na Android 14 povýšil poslední tři generace – řada Galaxy S20 už tento systém bohužel nedostane.

Android 14 s prostředím One UI 6.0 dorazil koncem tohoto týdne i na smartphone Galaxy A34, dostupnost máme potvrzenou i v České republice.

Aktualizaci neuniknou ani korejské tablety. Před nedávnem Samsung updatoval aktuální vlajkovou řadu Galaxy Tab S9, nyní přichází řada na starší generaci, konkrétně na modely Galaxy Tab S8, S8+ a S8 Ultra.

Co je nového?

Aktualizace One UI 6.0 přináší několik nových funkcí a vylepšení designu, mezi nimi například upravený vzhled panelu s rychlými přepínači funkcí, vylepšené rozhraní notifikací, nový widget přehrávače médií v oblasti oznámení, nové písmo a zcela nové emotikony. Přináší také několik stylů písma hodin na zamykací obrazovce, včetně možnosti změny umístění a velikosti. Všechna výše uvedená zařízení dostala kromě nového systému a prostředí i aktuální balík bezpečnostních záplat.

Pokud vás zajímají novinky v One UI 6.0 podrobně, podívejte se do našeho shrnujícího článku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku