Samsung nečekaně představil Galaxy Tab 3: Změn je jako šafránu

Před několika hodinami společnost Samsung nečekaně představila nový tablet nesoucí označení Galaxy Tab 3. Ačkoliv se jedná o nástupce loňského modelu Galaxy Tab 2, žádné výrazné změny se tentokrát nekonaly. Asi tím největším rozdílem je design tabletu, který těží z tvarů úspěšného modelu Galaxy S III. Výrobce opět sáhl po sedmipalcovém displeji typu TFT s rozlišením 600 x 1024 pixelů (169 ppi), což je stejná hodnota jako v případě jeho staršího sourozence.

  

O svižný chod systému a aplikací se postará dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz a operační paměť s kapacitou 1 GB. Interní paměť je schopna pojmout 8/16 GB dat a komu by tato hodnota nestačila, jistě zajásá nad přítomností slotu na paměťové microSD karty (až 64 GB). Na plastových zádech zařízení se usídlila čočka 3Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, kterou již tradičně doplňuje přední kamerka s rozlišením 1,3 Mpx. Další hardwarová výbava zahrnuje WiFi, Bluetooth, modul pro fungování v sítích 2G/3G, A-GPS, Glonass, akcelerometr a proximity senzor.

  

Celkové proporce tabletu pak činí 111,1 x 188 x 9,9 mm. Do 306 gramů (verze s 3G modulem) vážícího těla výrobce ukryl integrovaný Li-Ion akumulátor s kapacitou 4000 mAh což je opět stejná hodnota jako u předešlého modelu. Další mírné zklamání pramení z přítomné verze operačního systému Android 4.1. Je však velmi pravděpodoné, že krátce po zahájení prodeje Samsung uvolní aktualizaci na verzi systému 4.2. Samsung Galaxy Tab 3 ve WiFi verzi bude postupně uváděn do prodeje po celém světě od začátku května. V České republice by se měl objevit na konci června. 3G verze pak na pulty obchodů dorazí v červnu; do Česka na začátku července.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku