Domů » Bleskovky » Samsung Gear VR: Brýle pro virtuální realitu na první fotografii

Samsung Gear VR: Brýle pro virtuální realitu na první fotografii

V červenci jsme vás informovali o tom, že Samsung chystá vlastní brýle pro virtuální realitu. Má se jednat o zařízení spolupracující s chytrými telefony, které se na trhu objeví pod označením Gear VR. Pravděpodobně půjde o modulární řešení, které bude z převážné části využívat hardware připojeného smartphonu skrze rozhraní USB 3.0. O zpracování efektu virtuální reality a sledování pohybu hlavy se bude starat akcelerometr a gyroskop v útrobách telefonu, brýle tedy budou sloužit pouze jako zobrazovací periferie. Stejně jako vlajkové modely výrobce, tak i Gear VR má disponovat displejem typu Super AMOLED. Velikost úhlopříčky a rozlišení je však v tuto chvíli velkou neznámou.

Server TheVerge nyní zveřejnil vůbec první fotografii brýlí Gear VR. Oficiálního představení se pravděpodobně dočkáme 3. září na tiskové konferenci v Berlíně, kde má být mimo jiné představen i Samsung Galaxy Note 4 (více informací).

Jiří Hrma

Diskuze k článku

  1. Mohli by to dávat jako dárek prvním zájemcům o Note 4 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).