Samsung Gear VR: Brýle pro virtuální realitu na první fotografii

V červenci jsme vás informovali o tom, že Samsung chystá vlastní brýle pro virtuální realitu. Má se jednat o zařízení spolupracující s chytrými telefony, které se na trhu objeví pod označením Gear VR. Pravděpodobně půjde o modulární řešení, které bude z převážné části využívat hardware připojeného smartphonu skrze rozhraní USB 3.0. O zpracování efektu virtuální reality a sledování pohybu hlavy se bude starat akcelerometr a gyroskop v útrobách telefonu, brýle tedy budou sloužit pouze jako zobrazovací periferie. Stejně jako vlajkové modely výrobce, tak i Gear VR má disponovat displejem typu Super AMOLED. Velikost úhlopříčky a rozlišení je však v tuto chvíli velkou neznámou.

Server TheVerge nyní zveřejnil vůbec první fotografii brýlí Gear VR. Oficiálního představení se pravděpodobně dočkáme 3. září na tiskové konferenci v Berlíně, kde má být mimo jiné představen i Samsung Galaxy Note 4 (více informací).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. ZiChius (neregistrovaný)

    Mohli by to dávat jako dárek prvním zájemcům o Note 4 :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *