Samsung Gear Fit: Nahlédněte do útrob chytrého náramku (video)

Chytrý náramek Gear Fit od Samsungu je poměrně populární zařízení a proto se nemůžeme divit, že se po uvedení na trh dostal pod kudlu borců ze serveru iFixIt.com. Kromě zakřiveného AMOLED displeje s rozlišením 432 x 128 px v útrobách zařízení najdeme 210mAh baterii a základní desku rozdělenou na tři části (právě kvůli zakřivení).

Náramek Gear Fit dostal od iFixIt 6 z 10 bodů (čím více, tím snadněji lze zařízení rozebrat). Z dokumentace jsme dále vyčetli informace o použitém procesoru – tím by měl být čip od STMicroelectronics s taktem 180 MHz, který doplňuje 16MB Flash paměť od Macronixu. Výbavu uzavírá čip od Broadcomu pro příjem dual-band Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.0. Součásti tohoto řešení je také přijímač FM rádia, ten však s Gear Fit nijak nevyužijete. Chybět nesmí ani šestiosý gyroskop a akcelerometr od společnosti InvenSense. Více už napoví přiložené video (v první polovině naleznete rozebrání hodinek Gear 2 a od 2:46 pak samotný Gear Fit).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *