Domů » Bleskovky » Samsung má údajně exkluzivitu na Snapdragon 820: Skončí v dubnu příštího roku

Samsung má údajně exkluzivitu na Snapdragon 820: Skončí v dubnu příštího roku

Čipset Qualcomm Snapdragon 820 má být hnacím motorem většiny vlajkových smartphonů příštího roku, přičemž výjimkou nemají být ani telefony od Samsungu. Korejský výrobce sice dal v loňském roce od Qualcommu ruce pryč a Snapdragon 810 kvůli přehřívání vůbec nepoužil, nyní se však má situace radikálně změnit.

   

Snapdragon 820 byl totiž vyvíjen ve spolupráci se Samsungem a je vyráběn jeho 14nm technologií. Podle čínských zdrojů má mít toto partnerství pro korejského giganta jisté výhody – telefony řady Galaxy S7 mají být vůbec prvními představenými smartphony s tímto čipsetem, přičemž konkurence jej může použít až v dubnu příštího roku; do té doby na něj má mít Samsung údajně exkluzivitu.

  

Tyto spekulace podpořila i nejnovější varování ředitele Xiaomi Leie Juna na diskuzním fóru společnosti. Podle něj se nebude čínská společnost v prvním čtvrtletí příštího roku pouštět do závodů s modelem Mi5 (více informací) proti prvním smartphonům se Snapdragonem 820. Jun již dříve naznačoval, že na Xiaomi Mi5 se vyplatí počkat, patrně právě kvůli exkluzivitě Samsungu. 

Pokud se privilegium korejského výrobce potvrdí, bude zřejmě letošní MWC na vlajkové lodě chudší. Na druhou stranu HTC se čím dál častěji svěřuje do rukou MediaTeku a Sony s LG se své prémiové kousky (Xperii Z4 a G4) loni představily až ve druhém kvartále. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments