České e-shopy omylem odhalily Galaxy S5 Neo: Na jakou výbavu se můžeme těšit?

České eshopy vzbudily před několika dny doslova světový poprask, neboť se v nich jako první objevil dosud nepředstavený telefon Samsung Galaxy S5 Neo. Jedná se o mírně ořezaný vlajkový model loňského roku, lehce horší parametry jsou však vykoupeny atraktivnější cenou. V nabídce se objevil u obchodů CZC, Sunnysoft, eProton a u několika dalších za cenu mezi 11 a 12 tisíci korunami; původní model se dá v oficiální české distribuci koupit zhruba o tisíc korun dráž.

  

Vzhled telefonu se od původního modelu Galaxy S5 (recenze) nijak neliší, nejvýraznější změna nastává u procesoru a u čelní kamerky – Snapdragon 801 nahrazuje osmijádrový Exynos 7580 s taktem 1,6 GHz, rozlišení předního fotoaparátu se zvedá na 5 megapixelů. Telefon by se měl začít prodávat začátkem července. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Morize (neregistrovaný)

    Proč něco takového vůbec pouštět do prodeje? -_-

    Pravděpodobně určeno pro nezasvěcené, kteří uvidí, že přední kamerka má více pixelů, jádro má o 4 jádra víc (což samozřejmě znamená dvojnásobný nárůst výkonu) a ještě je to levnější… no skvělej kauf!

  2. pepek (neregistrovaný)

    má to mít foťák z S6 a bude chybět čtečka otisku prstů..cena má údajně nakonec startovat kolem 10.000..což už je oproti původní S5 dost dobrý kauf..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *