Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S5 má podle testu DisplayMate nejlepší zobrazovací panel na trhu

Samsung Galaxy S5 má podle testu DisplayMate nejlepší zobrazovací panel na trhu

Na papíře má Samsung Galaxy S5 o kousek větší displej než jeho předchůdce, se stejným Full HD rozlišením a technologií Super AMOLED. Přesto je podle testu serveru DisplayMate obrazovka v posledním vlajkovém modelu lepší ve všech směrech a server mu vystavil označení nejlepšího displeje v chytrém telefonu, který je aktuálně na trhu.

Podle testů je obrazovka Galaxy S5 o 22 % jasnější než u Galaxy S4 a o 13 % jasnější ve srovnání s Galaxy Note 3. Úctyhodný je rovněž jas na přímém slunci, který dosáhl nejvyšší hodnoty jakou na DisplayMate naměřili. Zároveň je možné snížit jas níže než většina konkurence, aby netrápil oči majitelů ve tmě. Skvělou čitelnost na přímém sluníčku můžeme potvrdit i my v redakci – srovnávali jsme panely HTC One, Lumie 1020, Galaxy S4, Note 3 a Galaxy S5, a právě poslední zmiňovaný vyšel jako absolutní vítez.

 

Pochvalu dostala také věrnost barevného podání, která bývá u AMOLED panelů často kritizována. Podle testu je při užití režimu Cinema věrnost nejvyšší. Přes tato zlepšení je displej úspornější než u předchůdce a konzumuje stejné možností energie, přitom poskytuje o 22 % větší jas. Celkově je obrazovka v Galaxy S5 o 27 % méně náročná na energii. Celou analýzu, včetně řady měření, naleznete na stránkách DisplayMate.

David Podzimek

27 komentářů

 1. ricardo (neregistrovaný)

  a je to tu, samsung vsem ukazuje zada :P

 2. me by treba zajimalo jak dopadli ostatni :P

 3. Mě zase zajímá jestli je na tom TOP panelu vidět něco na slunci

  • fore (neregistrovaný)

   I s Note3 nemám žádný problém, takže S5 ho mít také určitě nebude.

  • Galaxy S5 teď používám jako primární stroj (recenze) a čitelnost na venkovním sluníčku je vážně velmi dobrá. V testu pak bude srovnávací fotografie s dalšími modely.

 4. shd (neregistrovaný)

  Nechapem preco sa do porovnania nedostala lumia 1520, kedze citatelnost na priamom slnku bola jedna z deviz tohto modelu a videa z barcelony zo stanku nokia ukazovali jej prednosti v porovnani z ostatnymi. Urcite by to chcelo porovanie tychto dvoch modelov a az potom by sa malo hodnotit kto ma najlepsi display. Nerozumiem preco v porovnani chybal tento model o ktoreho displayi sa tolko popisalo.

  • mikis (neregistrovaný)

   Protože Nokia nemá tolik peněz na marketing jako Samsung, tak má nejlepší diplej S5-ka :-) . Taky by mě zajímalo porovnání S5 vs Lumia 1520.

  • Martin (neregistrovaný)

   Asi tak ani Lumia 920 nemá nejhorší displej lépe řečeno stejnej jako L1520 ale Samsung si podmázne všechno

 5. Timo (neregistrovaný)

  Pane Hrma, nemohl byste srovnat čitelnost displeje galaxy S5 na slunci s Ascendem D2? Jeho čitelnost na slunci mi přijde skutečně luxusní, tak by mě zajímalo, o kolik by měl být nový samsung lepší.

  • Dobrý den. Moc rád bych, ale bohužel tolik telefonů v redakci nemáme a Ascend D2 už přece jenom není tak aktuální stroj, takže se obávám, že v tomto vám nebudu moci vyjít vstříc :(

 6. na priamom slnku bude ale asi aj tak najlepsie citatelny YotaPhone 2 ;)

  • vlada (neregistrovaný)

   Krasne na nem odlisis, jestli je auto zelene nebo modre :)

 7. Co se asi musí ocenit (a to bohužel) je asi ze strany Samsungu zajištění stejných vlastností displeje napříč trhy, že např. Sony (bohužel pro to, že to u některých není samozřejmost).

 8. ruda (neregistrovaný)

  Konečně super amoled strčí všechny do kapsy a to je první vlaštovka doufám že jich bude více,už asi troubům z Htc usměv ze rtů mizí jejich hliníkáč se nějak moc nevycajchoval.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Aspoň HTC One nevypadá jako hračka pro děti..

  • U htc se můžeš spolehnout , že displej bude mít stejný vlastnosti i za rok. Amoled se zatím vždy vypaloval.

 9. jose (neregistrovaný)

  A co vypalování amoled displeje to je asi taky nejlepší a nejkvalitnější na světě …. že? Kvůli vypalování … bych nikdy nechtěl … Zajímavé že toto nikdo neřeší a tak se podporuje jenom šuvix, lidi to kupujou ve velkém…. Není divu, že kvalita výrobků tak klesá, když to lidem neva. Kdyby jste to tak nekupovali možná by přišli s jinou technologií … Prostě s něčím lepším. Ať žijí nekvalitní výrobky a produkce. Pak se nedivte, když budete čučet na něco a uvidíte tam vypálené pozadí….

  • Máš na to 2 roky záruky. Většina lidí ho stejně v té době pustí někam dál. Například plazma TV jsou stále nejkvalitnější na trhu. Měl jsem na ní vypálené pruhy z 16:9 formátu obrazu, zavolal jsem servis, přijel zjistil na místě nevyměnitelnou závadu, odvezl TV. Za týden byla doma s další dvouletou zárukou.

   Nejvíc se směju, že je zase Samsung zase v něčem lepší než konkurence (minule to byl test fotoaparátu vs L1020) a je tu spousta joudů, kteří jsou nedůvěřiví a stále melou tu svou.

  • standa (neregistrovaný)

   Jasná věc, to ti žeru :-) Po dvou letech Ti bude výrobce měnit panel v TV až do smrti jen proto, že se pokaždé z principu věci znovu musí vypálit. Nedělej z lidí pitomce, jinak za něj budeš sám. Teď se nebavím o tom, že rozhodně nemáš dva roky znovu na celou TV, ani další dva roky na panel, ale to je jedno. To, že mobil prodáš někomu dál neznamená, že je AMOLED jako technologie dobrá. Vypalování je jedna věc a ani mě to za roční používání S3 nevadilo, ale ty barvy jsou fakt otřes. Pokud mám takhle nesmyslně přesaturovaně barevné v plastových odstínech ikony, je to jedno, ale na fotky se nedá koukat, video totéž.

   A čemu se nejvíc směju já? Teď právě docela Tobě, ale dlouhodobě asi proto, že jsem přešel z řady Galaxy S u které bylo všechno problém, k Nexusům 4 a nyní 5, kde naopak všechno hned funguje a na displej se dá koukat…

  • Proč zase plácáš nesmysly, když si to neověříš, pokud mi dáš email, tak ti o víkendu až se vrátím ze služebky vyfotim reklamační protokol, kde byl vyměněný panel u mnou zmiňované Plazma TV, na který je psána další 24měsíční záruka.

  • Samozřejmně se nejedná o záruku na celou TV, ale jen na panel, ale je tam a to je hlavní. Nehádal bych se pokud bych toto nepodstupoval měsíc zpátky.

   A je to zcela logická záruční oprava nebo ne? Takhle jsem reklamoval 2 roky zpátky po roce i SGS2 kvůli displeji, ale naštěstí to nestihly a 15k mi museli vrátit cash.

   Když jsme u těch nexusů, tak první 3 generace měli taky Amoled:)..

  • standa (neregistrovaný)

   M.BOBO: Proč píšeš, že ZASE plácám nesmysly? Vždyť tu nemám žádný jiný post :-)

   Sis mě asi s někým popletl ne?

   Je mi celkem jedno, jestli Ti vyměnili v záruce panel, ale uvědom si, že se Ti vypálí znovu, protože to je vlastnost. A já tím chtěl říct, že do nekonečna to dělat nebudou.

   Ohledně telefonu… první tři generace měli Amoled, protože dva z nich dělal „ten špatný výrobce“, ale ty já neměl. Displej je totiž jedna z věcí které chci u telefonu kvalitní.

   Podle mě není štěstí, když nestihnou vyřídit reklamaci, ale když na žádnou vůbec nemusíš :-) A o tom mluvím.

  • w8 (neregistrovaný)

   co za shit plazmu si to kupil? asi samsung kvalitka ako vsetko od nich

   mam plazmu konkurencie 5 rokov a o nejakom vypalovani nie je ani slychu ani vidu

 10. JaroB (neregistrovaný)

  No keďže tam nieje konkurencia z roku 2014 …HTC M8 a Z2 tak sa vychvaľovať a vyťahovať nad minuloročnými modelmi je oničom…inak marketing samšuntu funguje perfektne…

 11. Jos (neregistrovaný)

  Tak mě všelijaký ty srovnání různýma alá agenturama necháva v klidu. Jelikož čtu neustále jak všechny banky, obchody a bukví co ještě je to nej natrhu, takže asi tak. Až ho bude mít někdo v tlapě vyzkouším a uvidím. Do té doby to je jen zaplacená reklama

 12. Tzv. „omalovánky“ u AMOLED byly vždy jen úchylným (příliž teplým) nastavením Samsungu. Při instalaci jiné ROM s podporou nastavení odstínu a sytosti barev se dá i AMOLED pěkně vyladit a S5 je toho asi důkazem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).