Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S22 nepotěší selfie maniaky, zrecykluje starší fotoaparát

Samsung Galaxy S22 nepotěší selfie maniaky, zrecykluje starší fotoaparát

Je tak nějak přirozené, že od nové vlajkové lodi očekáváme vylepšení na všech frontách. Korejský gigant Samsung nicméně podle informací serveru GalaxyClub.nl chystá nepříjemně překvapit budoucí uživatele, tedy alespoň ty, kteří ve větší míře využívají selfie kameru.

Samsung Galaxy S22 Ultra Leaked
Odhadovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra

Podle nizozemského webu chystá Samsung ve smartphonech Galaxy S22 a Galaxy S22+ nasadit selfie fotoaparát s rozlišením 10 Mpx, což je stejné rozlišení jako u předchozích vlajkových modelů Galaxy S21, Galaxy S20, a dokonce také Galaxy S10.

Galaxy S22 2
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22+

Jestli dojde k nějaké výraznější změně optiky, prozatím nevíme, nicméně se dá předpokládat, že o žádné masivní vylepšení rozhodně nepůjde. Samsung Galaxy S22 Ultra má rovněž používat stejný selfie fotoaparát jako jeho předchůdci, nicméně v jeho případě se jedná o 40Mpx snímač.

Hlavní fotoaparáty se naštěstí mají dočkat změny k lepšímu

U hlavních fotoaparátů má naštěstí dojít ke změně k lepšímu. Smartphony Galaxy S22 a S22+ mají být osazeny 50Mpx hlavním fotoaparátem a novým 10Mpx teleobjektivem, přičemž širokoúhlý snímač má mít podobné parametry jako v případě aktuální generace.

Nepřehlédněte – Takto má vypadat Samsung Galaxy S22 Ultra. Inspirace u LG Velvet?

V případě Galaxy S22 Ultra se spekuluje o vylepšeném 108Mpx snímači v doprovodu 12Mpx širokoúhlého objektivu, 10Mpx teleobjektivu a 10Mpx periskopického fotoaparátu. Jakou výbavu nakonec uvidíme, se dozvíme pravděpodobně zkraje příštího roku, kdy má podle spekulací Samsung novou řadu odhalit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Tak to je obrovská tragédie :-D :-D

  2. U tohoto ústupku nemohu ani říct, že mi nejméně vadí, jak mě to vlastně v podstatě ani moc nezajímá:)

  3. Já za život pořídil asi čtyři fotky přední kamerou. Takže teď se mi zhroutil svět.

  4. Taky by mě zajímalo koho přední kamera ještě zajímá… Navíc teda upřímně ta co je v S21 je naprosto v pořádku. Dal bych spíš přednost jejímu úplnému odstranění.

  5. V pohodě, narscisové si kupujou ohryzek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).