Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20 FE: někteří majitelé si stěžují na problémy s displejem, oprava je na cestě

Samsung Galaxy S20 FE: někteří majitelé si stěžují na problémy s displejem, oprava je na cestě

Samsung před nedávnem představil smartphone Galaxy S20 FE, který za překvapivě příznivou cenu nabízí zajímavý mix parametrů, v mnoha oblastech může dokonce konkurovat vlajkovým lodím. Jak se ale zdá, nevyhnuly se mu některé dětské nemoci, na jednu z nich si stěžují čerství majitelé na diskuzní síti Reddit nebo na oficiálním fóru podpory Samsungu.

Samsung Galaxy S20 FE 020

U některých kusů je evidentně přecitlivělá dotyková vrstva, která mnohdy nereaguje tak jak má – obyčejné „tapnutí“ vyhodnocuje jako gesta a naopak. Někteří uživatelé si naopak stěžují, že některé doteky obrazovka nevyhodnocuje vůbec, nebo občas provede nějakou akci, aniž by se jí vůbec prst dotknul.

Zatím není jasné, zda se jedná o hardwarový problém, nebo o závadu menšího charakteru, kterou bude možné opravit softwarovou aktualizací. Na fóru se objevují i uživatelé, kteří tyto neobvyklé chování nezaznamenali, tak snad se bude jednat o chybu postihující malé množství zařízení. Na telefonu, který jsme v redakci měli k dispozici na recenzi, se žádné takové chování neprojevilo.

Aktualizováno – jde o softwarový problém, Samsung chystá opravu

Od zákazníků jsme obdrželi několik dotazů na toto téma, a proto jsme připravili softwarovou opravu tohoto jevu. V Česku očekáváme, že bude aktualizace dostupná v následujících týdnech, v závislosti na rychlosti lokalizace možná již příští týden,“ prozradil na dotaz naší redakce David Sahula, PR manažer společnosti Samsung Česká republika.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Softwarova chyba, která postihuje male množství telefonu je asi blbost

 2. Už jsem i tomto problému četl i na zahraničních webech. Nikde jsem se ale jednoznačně nedočetl, jestli se jedná o obě prodávané verze a nebo jen tu verzi s Exynosem. Může redakce pomoct?

  • Mam verzi 5G a žádný takový problém se neprojevuje.

  • Díky za odpověď.

  • Od koho máš koupený? (prodejce?)

  • Též jsem raným uživatelem 5G verze a zatím nic, nicméně bedlivě sleduju, prioritně při napájení ze sítě, kdy se má onen problém údajně vyskytovat nejčastěji v největším měřítku, což ostatně vychazí přímo z technologie kapacitního displeje (elektrická vodivost, probíjení nedokonalou odizolací atd.).

  • Dobrý den. Nepodařilo se mi zjistit, na kterém čipsetu se chyba může projevovat, nicméně Samsung již chystá softwarovou aktualizaci, která tento problém vyřeší. Dostupná by měla být během 1 až 2 týdnů.

  • Zkuste hotspot, jak jede. Vzal jsem Samsunga, protože Asus Z7 Pro do dnešního dne neumí Volte a Wowifi a potřebuji být zároveň na PC a provádět telefonické pokyny a to umí jen telefony s Volte…. Hotspot u S20FE je jako přibržděný a vypíná se sám od sebe.

  • Dnešní aktualizace, konečně jede, jak má…

  • Dobrý večer, já osobně jsem při testování S20 FE s Exynosem na žádný takový problém nenarazil.

 3. Mám stejný problém, v některých místech na displeji do toho můžu bušit a nic
  !! Otisk každý pátý, hotspot se stále sám vypíná… je toho více, krám debilní… Mám verzi s snapdragonem a baterka letí dolů při práci po minutách dolů. Tohle se jim moc nepovedlo.
  Už jsem si toho všiml i při recenzi, měli někteří stejný problém, někdy něco otevřít… Bušili do toho několikrát.

  • Tejden testuju S20 FE s exynosem a nic z toho se neděje. Baterka bez problému vydrží jeden den opravdu náročnýho používání, displej reaguje bleskurychle, čtečka je spolehlivá a wifi hotspot funguje normálně. Ten jsem ale používal asi jenom půl hodiny když jsem sdílel net na tablet… Tak je to možná problém jenom Snapdragon verze…

 4. roztomilymedvidek

  To je ten samy pripad jako ze se cocky note 20 ultra zamlzuji,me se to za 2 mesice pouzivani nestalo ani jednou.. Je potreba brat takoveto typy informaci s rezervou..

  • Přesně tak, těch telefonů je obrovské množství a když se nepovede nějaká šarže, tak je to „prdnutí do výřivky“ a automaticky to neznamená, že každý telefon (nebo nějaké větší množství kusů) s tím má problém…

 5. Mám verzi s Snapdragonem od vodafone, displej opravdu nefunguje jak má, u žádného telefonu jsem nikdy nemusel opakovat pokyn. A čtečka oproti Huawey, hrůza. Už jsem sundal i fólii a nic se nezměnilo. Tak uvidím po aktualizaci, teď jsem vypl a uložil k odpočinku, nemá na to nervy u pokladny řešit desetkrát otisk, než zaplatím…

  • Musím potvrdit problém mám verzi S20 FE 5G te tedy se snapdragonem. Občas se stane jakoby se vypnulo 120hz a začne se display „sekat“ a přestane reagovat na dotyk správně. Pomůže až reset telefonu.
   Tak doufám, že to rychle opraví jinak s telefonem jsem spoko.

 6. Mám 5G verzi a potvrzuji tuto chybu. Např pro scrollování vyhodnotí jako tap a otevře se odkaz nebo občas nereagují některá gesta navigačního menu (mám nastavený na swipovaci gesta). Snad se brzy odstraní tou aktualizací.

 7. Vyzkoušel jsem 3 verze s exynosem (6/128GB, 2x oranžová, 1x modrá verze z mp.cz) a všechny měly problém s dotykem – špatná/nízká citlivost, vynechávání dotyku při posouvání, při dvou prstech a pinch to zoom zaznamenává záhadně třetí dotyk, když držím prst na jednom místě, tak v celém řádku vertikálně dotyk nefunguje.

 8. Dnes aktualizace, displei – zlepšení o 100 % !!! Konečně jede i čtečka pořádně!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).