Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20 FE: někteří majitelé si stěžují na problémy s displejem, oprava je na cestě

Samsung Galaxy S20 FE: někteří majitelé si stěžují na problémy s displejem, oprava je na cestě

Samsung před nedávnem představil smartphone Galaxy S20 FE, který za překvapivě příznivou cenu nabízí zajímavý mix parametrů, v mnoha oblastech může dokonce konkurovat vlajkovým lodím. Jak se ale zdá, nevyhnuly se mu některé dětské nemoci, na jednu z nich si stěžují čerství majitelé na diskuzní síti Reddit nebo na oficiálním fóru podpory Samsungu.

Samsung Galaxy S20 FE 020

U některých kusů je evidentně přecitlivělá dotyková vrstva, která mnohdy nereaguje tak jak má – obyčejné „tapnutí“ vyhodnocuje jako gesta a naopak. Někteří uživatelé si naopak stěžují, že některé doteky obrazovka nevyhodnocuje vůbec, nebo občas provede nějakou akci, aniž by se jí vůbec prst dotknul.

Zatím není jasné, zda se jedná o hardwarový problém, nebo o závadu menšího charakteru, kterou bude možné opravit softwarovou aktualizací. Na fóru se objevují i uživatelé, kteří tyto neobvyklé chování nezaznamenali, tak snad se bude jednat o chybu postihující malé množství zařízení. Na telefonu, který jsme v redakci měli k dispozici na recenzi, se žádné takové chování neprojevilo.

Aktualizováno – jde o softwarový problém, Samsung chystá opravu

Od zákazníků jsme obdrželi několik dotazů na toto téma, a proto jsme připravili softwarovou opravu tohoto jevu. V Česku očekáváme, že bude aktualizace dostupná v následujících týdnech, v závislosti na rychlosti lokalizace možná již příští týden,“ prozradil na dotaz naší redakce David Sahula, PR manažer společnosti Samsung Česká republika.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.