Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 nabídne protáhlejší displej s poměrem stran 20:9

Samsung Galaxy S11 nabídne protáhlejší displej s poměrem stran 20:9

Samsung u svých letošních vlajkových smartphonů z řad Galaxy S10 a Note10 používá displeje s poměrem stran 19:9, u příští generace však zřejmě sáhne k protáhlejším panelům. Prozrazuje to záznam v HTML 5 testu, ve kterém se objevilo zařízení s kódovým označením SM-G416U, což je řetězec používaný u vlajkových modelů Galaxy S.

samsung galaxy s11 render vision 1
Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy S11

Testované zařízení vykázalo rozlišení obrazovky 384 × 854 px, jde ale zřejmě u chybu (nebo maskování); ve výsledku však bude mít rozlišení několikanásobně vyšší. Zajímavý je však poměr stran, který je u testovaného rozlišení 20:9. Samsung tedy patrně sáhne k protáhlejšímu panelu, byť nebude tak protáhlý jako v případě smartphonů od Sony nebo Motoroly. Obrazovky s poměrem stran 20:9 nejsou u Samsungu ničím novým, používá je například u smartphonů Galaxy A80 a Galaxy A70.

galaxy s11


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tom
Anonym
tom

nevidim duvod proc ho protahovat :-(
hůavne at ma stejne ramecky nahore a dole a pokud mozno i na stranach at to konecne nejak vypada a ne ty hruzy 10..

Honor-eesterElectro
Anonym
Honor-eesterElectro

Z regionů Ruska se pomalu sune (z minulého týdne, akorát média mlčí) stejná informace i o LG.
Nové modely LG V60 a G9, které mají přijít zároveň (stejně jako letos V50 a G8), budou mít displeje 6,5″ a 6,8″ a ještě protáhlejší strany 20,5 : 9

uni
Uživatel
uni

„v případě smartphonů od Sony nebo Motoroly“ Co tak koukám po netu, tak poslední telefony Motoroly se datují dokonce až do roku 2011, nemyslím, že by nějak extra byly nudloidní, co si pamatuji. Resp. ano, měli protáhlý design, ale displej byl 16:9 ne?