Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 nabídne protáhlejší displej s poměrem stran 20:9

Samsung Galaxy S11 nabídne protáhlejší displej s poměrem stran 20:9

Samsung u svých letošních vlajkových smartphonů z řad Galaxy S10 a Note10 používá displeje s poměrem stran 19:9, u příští generace však zřejmě sáhne k protáhlejším panelům. Prozrazuje to záznam v HTML 5 testu, ve kterém se objevilo zařízení s kódovým označením SM-G416U, což je řetězec používaný u vlajkových modelů Galaxy S.

samsung galaxy s11 render vision 1
Takto by mohl vypadat Samsung Galaxy S11

Testované zařízení vykázalo rozlišení obrazovky 384 × 854 px, jde ale zřejmě u chybu (nebo maskování); ve výsledku však bude mít rozlišení několikanásobně vyšší. Zajímavý je však poměr stran, který je u testovaného rozlišení 20:9. Samsung tedy patrně sáhne k protáhlejšímu panelu, byť nebude tak protáhlý jako v případě smartphonů od Sony nebo Motoroly. Obrazovky s poměrem stran 20:9 nejsou u Samsungu ničím novým, používá je například u smartphonů Galaxy A80 a Galaxy A70.

galaxy s11Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tom
Anonym
tom

nevidim duvod proc ho protahovat :-(
hůavne at ma stejne ramecky nahore a dole a pokud mozno i na stranach at to konecne nejak vypada a ne ty hruzy 10..

Honor-eesterElectro
Anonym
Honor-eesterElectro

Z regionů Ruska se pomalu sune (z minulého týdne, akorát média mlčí) stejná informace i o LG.
Nové modely LG V60 a G9, které mají přijít zároveň (stejně jako letos V50 a G8), budou mít displeje 6,5″ a 6,8″ a ještě protáhlejší strany 20,5 : 9

uni
Uživatel
uni

„v případě smartphonů od Sony nebo Motoroly“ Co tak koukám po netu, tak poslední telefony Motoroly se datují dokonce až do roku 2011, nemyslím, že by nějak extra byly nudloidní, co si pamatuji. Resp. ano, měli protáhlý design, ale displej byl 16:9 ne?

Vindis
Anonym
Vindis

>> Testované zařízení vykázalo rozlišení obrazovky 384 × 854 px, jde ale zřejmě u chybu Nejde o chybu, ale o zobrazovací rozlišení mobilního prohlížeče. Fyzické rozlišení obrazovky je výrazně vyšší, že by se webová stránka na mobilu zobrazila prťavě. To by nikdo nic neviděl. Proto se zavedlo pixel density, kdy se rozlišení uměle sníží a výsledná stránka se zobrazila zvětšeně. Třeba Samsung S10 má nativně 1440 x 3040, ale pro web má rozlišení 360 x 760, tedy pixel density: 4 (web je 4x zvětšený). Takže pokud HTML5TEST ukazuje 384 × 854, pak to znamená, že fyzické rozlišení S11 by mohlo… Číst vice »

001
Anonym
001

Tomu říkám kvalitní příspěvek, takhle kdyby vypadala většina…díky!

uni
Uživatel
uni

Souhlas.
Nedávno jsem tu ve stručnosti popsal vývoj společnosti Motorola (resp. divize) do společnosti Motorola Mobility (dcera Lenova) a následoval hate a od redakce ignorací. Ne každý zde hledá kvalitu😉😂😁😂

Carda
Anonym
Carda

Další nudlení jako u Samsungu jsem s tím počítal že to nebude trvat dlouho tak že co rok to nudlovitější displej až dotáhnou ten Meganudloidní humus co tu byl nedávno. Zlatý 16:9 jsem rád že jsem se tohohle poměru stran nevzdal je to mnohem použitelnější jak ty nudloidní hrůzy.

uni
Uživatel
uni

18,5:9 nebo 20:9 či áž „správně“ 21:9. Nic k řešení řešení, je to v podstatě stejný form factor.

Carda
Anonym
Carda

Ano jsou to nepoužitelné nudloidní poměry stran.

MK
Anonym
MK

Opravdu obdivuhodné, že někdo může najít smysl života v propagování konkrétního poměru stran :D

Carda
Anonym
Carda

Jelikož 16:9 je ten správný tak jo smysl života v tom vidím.

Martin123
Uživatel
Martin123

Proč ne rovnou 21:9? Proč tak hloupě ale co je to Samsung.