Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S10: prémiová varianta má nabídnout pět fotoaparátů

Samsung Galaxy S10: prémiová varianta má nabídnout pět fotoaparátů

Samsung se vždy pyšnil pověsti inovativního výrobce. Riskoval a zaváděl nové technologie, přičemž své vlajkové lodě vždy po okraj napěchoval rozličnými funkcemi. Avšak co se týče trendu dvojitých zadních a selfie kamer, zůstal překvapivě pozadu.

Ačkoli Samsung nemá v plánu konkurovat proslýchanému novému počinu Nokie s pěti fotoaparáty a uvést na trh obdobný výstřelek, zákulisní zdroje hovoří o prémiové variantě Galaxy S10 s celkem pěti fotoaparáty.

Galaxy S10 Premium: pět fotoaparátů a podpora 5G sítí

V případě Galaxy S10 se hovoří o třech verzích: standardní model má být osazený třemi fotoaparáty (jedním předním a duálním zadním), ve vylepšené variantě se počítá se čtyřmi (jedním předním a třemi zadními) a v prémiovém fotomobilu  se dokonce počítá s pěti čočkami (dvěma předními a trojitým systémem vzadu).

Galaxy S10: všechny tři verze nabídnou technologii, na kterou u Samsungu čekáme

Doposud si Samsung vystačil s vlastními výrobními kapacitami, ale pro takové množství senzorů se bude muset s největší pravděpodobností obrátit i na externí dodavatele. O podrobnějších specifikacích užitých kamer zdroje prozatím  ještě mlčí, nicméně v případě prémiové edice se hovoří o přítomnost 3D fotoaparátu a podpoře 5G sítí.

Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S10
Fanouškovský koncept Samsungu Galaxy S10

Všechny tři verze mají disponovat čtečkou otisků prstů v displeji, nicméně nejlevnější verze nabídne optické řešení, zatímco zbývající dvě dražší varianty se pochlubí ultrasonickou čtečkou. Mějte ale na paměti, že veškeré informace jsou stále pouze na úrovni spekulací. Pokud se ale potvrdí, bude mít Galaxy S10 rozhodně velmi dobře nakročeno k tomu, aby mezi uživateli vzbudil velký zájem.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy S10
Systém: Android 10
Rozměry: 149,9 x 70,4 x 7,8 mm, Hmotnost: 157 gramů
Čipset: Exynos 9820, octa-core 2x 2,7 GHz Mongoose M4, 2x 2,3 GHz Cortex-A75, 4x 1,9 GHz Cortex-A55
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128//512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,1", Quad HD+, 1440 × 3040 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 10 Mpx, f/1.9, 4K video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3400 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments