Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 10: dočkáme se čtveřice zadních fotoaparátů?

Samsung Galaxy Note 10: dočkáme se čtveřice zadních fotoaparátů?

Internetový portál SamMobile přinesl nové informace o nadcházející vlajkové lodi od Samsungu. Na mysli máme pochopitelně Galaxy Note 10. Konkrétně jsme se dozvěděli, že chystané zařízení nabídne hned čtveřici zadních fotoaparátů.

S-Pen u Samsungu Galaxy Note 9

O konkrétnějších specifikacích fotoaparátu se SamMobile bohužel nezmiňuje. Nadále tak zůstává otázkou, zda Note 10 využije stejnou konfiguraci jako v případě čerstvě představeného Galaxy S10 5G, nebo přijde s novým řešením. U fotoaparátu ještě na moment zůstaneme. Soudě dle patentu, který Samsung nedávno získal, by totiž jedna čočka mohla být integrovaná také v S-Penu.

Vývojový název Samsungu Galaxy Note 10 prozrazen: nese jméno slavného umělce

Možná přijde i 5G

Spekuluje se také o podpoře 5G sítí. Tu naznačuje modelové číslo telefonu „SM-N975F“. Zajímavé je především to, že všechna modelová označení předchozích Galaxy Note vždy končila nulou. Ke změně došlo údajně z důvodu, že jihokorejský výrobce chystá kromě standardní 4G LTE verze právě model s podporou 5G.

Máte rádi velké displeje? Samsung Galaxy Note 10 nabídne 6,66″ 4K panel

Připomeňme, že na základě starších úniků jsme se dozvěděli, že Galaxy Note 10 nabídne 6,66palcový displej s poměrem stran 19,5:9. Po vzoru ohebného Galaxy Fold nemáme očekávat 3,5mm konektor na sluchátka. Na oficiální představení si však ještě nějakou dobu počkáme.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

20 komentářů

 1. Na Note 10 se celkem těším. A když už jsme u těch fotoaparátů, snad Samsung přidá lepší teleobjektiv s aspoň 3x přiblížením. Snad se zaměří taky na akumulátor. 4500 a víc mAh by Notu slušelo víc.

 2. Bez jacka? Takže vidím, že si budu muset koupit Note 9.

  • Rikalo se to same i o S10 a taky headphone jack porad ma. Galaxy fold prvni generace nedodelaneho projektu, tady se asi uvnitr narozdil od iP7 apod. dost zapasilo s mistem. Takze bych rekl, ze Note 10 jej snad jeste porad bude mit :)

  • No doufám. Samsung je jedne z posledních, který jack udržuje, za což má moje velké uznání.

 3. kdyby řadu Note nesprasili zahnutím displaye, používám ji se spokojeností dodnes. Nyní mám Huawei Mate 20x s obrovským rovným displayem a špičkovou výdrží a na řadu Note si ani nevzpomenu :)
  A ano, Note je hlavně o stylusu, ten sice 20x umí taky, ale není v těle a zdaleka nemá tak propracovanou funkčnost jako stylus z Note, na druhou stranu, mě šlo hlavně o výdrž a velikost displaye, bez zakřivení :)

 4. Takže na řadě Note nezprasili vůbec nic, jenom nejsi a nikdy jsi nebyl její cílovka a plácáš pitomosti.

  • No zprasili toho docela dost, Edge, čtečku na záda, odebrání HW syst. tlačítek např.

  • Odebrání HW systémových tlačítek? Tu furt čteme, jak jsou gesta budoucnost, a jak HW tlačítka zmizí a najednou je to chyba? Jo, on to píše uni, tak nic.

  • lol, tak to je fakt šílený zprasení, tři totálně subjektivní dojmy. dík za podtržení toho, co jsem řek.

  • Menty: Asi sis nevšiml, ale Samsung ono odebrání tlačítek nekompenzoval oněmi gesty. Lépe se vyznat v téma pls… ?

  • d3adbeat (neregistrovaný): Neplést dojmy a ergonomii…

  • uni: Ano, doporučuju ti lépe se vyznat v tématu. U S8 a S9 suploval Samsung odebrání prostředního tlačítka obdobou řešení, které když zavedl Apple, tak jsi tu hýkal nadšením (FT Homebutton). A pokud bys tato zařízení někdy měl v ruce, tak bys, věděl, že ta zkušenost je úplně stejná, jako když tam to tlačítko fyzicky bylo. U nižších řad byla pak možnost dvojitého poklepání. Gesta rovněž Samsung už nabízí nějaký ten pátek. V tvém podání opět velká neznalost, velká schizofrenie názorů. Když už navštěvuješ elektro, tak se stav taky někde jinde, než u stánku Apple.

  • Menty: Ale ovládání gesty != všeho všudy Home (navíc zde se ani nejedná o gesto). Proboha, netrap se a nás tím, jak v tom neskutečně plaveš, je to pro všechny strany ztráta času.

  • Plaveš v tom jedině ty, Samsung (aspoň ve One UI) umožňuje úplný skrytí SW tlačítek a jejich plnohodnotný nahrazení gesty, stejně jako zachování SW tlačítek, kde vzhledem k haptický odezvě moc nechápu přínos, jakej by oproti nim podle tebe měly mechanický.

   Smiř se s tim, že buď musíš pálit i do vlastních řad, nebo připustit, že tvoje argumenty jsou bullshit.

 5. Huawei je ještě daleko , co se týče hardware i software , po pár letech u huawei (vždy řada mate , mate 10 pro ,byl poslední krám ,kterého jsem se po roce zbavil ) , jsem utekl k samsumgu a nestačil jsem se divit . Po zvukové stránce se Huawei nechytá , displej naprosto skvělý , v ruce působí Samsung sakra bytelněji .
  Proč jsem šel do note 9 :větší baterie , velký displej (ano zahnutí by nemuselo být ) , 100% funkční otg , paměť 512 gb , odemčený bootloader , žádný debilní výřez u prostřed displeje , měsíční záplaty , možnost jít do beta testování , funkční aplikace , a v každém případě lepší fotoaparát

 6. Ráno jsem psal komentář , a stále tu není

 7. Marek Studnicka

  Note je vyjímečný a jsem opravdu zvědav na Nový Note 10.Fotoaparát určitě nějaké vylepšení dostane,takový druhý stroj trh nenabízí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).