Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy M51 jen tak nevybijete, jeho baterie má kapacitu jako střední powerbanka

Samsung Galaxy M51 jen tak nevybijete, jeho baterie má kapacitu jako střední powerbanka

Sháníte nový smartphone, který nebude neustále žadonit o přísun energie, ale vydrží jeden, dva a možná i tři dny? To by vás mohl zaujmout čerstvě představený model Galaxy M21, který se pyšní obřím akumulátorem s kapacitou 7 000 mAh. A ani ostatní výbava telefonu není k zahození.

galaxy m51 3

Samsung Galaxy M51: když chcete hlavně výdrž

Samsung Galaxy M51 rozhodně není žádný drobeček, na váze ukáže 213 gramů a jeho fyzické rozměry jsou 163,9 × 76,3 × 9,5 mm. Zatímco hmotnost a tloušťka jde na vrub velkému akumulátoru, půdorys předurčuje velký displej s úhlopříčkou 6,7“. Samsung použil Super AMOLED panel s rozlišením Full HD+ a drobným otvorem pro 32Mpx selfie kameru. Tou lze telefon odemykat, druhou možností je pak použít čtečku otisků prstů na pravém boku telefonu v zamykacím tlačítku.

galaxy m51 1

Hlavní fotoaparát umístěný do levého horního rohu tvoří čtyři čočky v obdélníkovém fotomodulu, který díky celkové tloušťce zařízení prakticky nevystupuje nad povrch. Fotoaparát tvoří hlavní 64Mpx kamerka, 12Mpx širokáč a dvojice 5Mpx snímačů pro makro a zjišťování hloubku ostrosti.

galaxy m51

Galaxy M51 překvapivě nevsází na některý z čipů Exynos z vlastní zahrádky, pod jeho kapotou tepe Qualcomm Snapdragon 730 doplněný o 6 GB RAM. Pro ukládání dat je připravena 128GB paměť, kterou lze rozšířit paměťovou kartou, popř. lze dvojici interních slotů obsadit nanoSIM kartami. Telefon nepodporuje sítě 5G, bezdrátovou konektivitu zastupují LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5 a NFC. Kabelem pak připojíte klasická sluchátka s 3,5mm jackem, popř. USB-C nabíječku. Ta v balení disponuje výkonem 25 Wattů.

galaxy m51 2

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy M51 bude dostupný i na českém trhu, naleznete jej zalistovaný v některých českých e-shopech za cenu 10 490 korun. Dostupný by měl být v černé a bílé barvě od 11. září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Na začátku článku máte malý překlep. Namísto Galaxy M21 by mělo být tuším M51.

  2. Již se prodává, prosím o testovací recenzi. Děkuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).