Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy J5 a J7 na návštěvě u čínské certifikace: I low-endy mohou dostat osmijádro

Samsung Galaxy J5 a J7 na návštěvě u čínské certifikace: I low-endy mohou dostat osmijádro

Korejský Samsung pokračuje ve zpřehledňování svého smartphonového portfolia, které je aktuálně škatulkováno do ucelených řad Galaxy J, Galaxy E, Galaxy A a Galaxy S. První jmenovanou řadu prozatím tvoří jedináček Galaxy J1, brzy se však zřejmě dočká sourozenců J5 (SM-J5008) a J7 (SM-J7008). Fotografie a specifikace těchto telefonů uvízly v databázi čínské certifikace TENAA, jejich parametry v rámci třídy překvapují.

  
Samsung Galaxy J5

Zatímco Samsung Galaxy J1 snad ani s hardwarovou výbavou jít níže nemůže (2 × 1,2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB), jeho následovníci mají dostat rovnou osmijádrový procesor, 1,5 GB operační paměti a 16GB úložiště, které lze navíc rozšířit paměťovou kartou. Ostudu by nemusely udělat ani fotoaparáty pyšnící rozlišením 8 a 5 megapixelů, potvrzena je i podpora sítí LTE. Galaxy J5 má dostat 5,0″ displej, Galaxy J7 dostane ještě o půl palce více, v obou případech bude rozlišení 720 × 1 280 pixelů. Operačním systémem obou modelů je Android ve verzi 5.0.2 Lollipop.

  
Samsung Galaxy J7

Je pravděpodobné, že k úplnému ucelení řady J bude představen i model Galaxy J3, který by mohl mít úhlopříčku displeje na úrovni 4,5 – 4,7 palců. Kdy budou nové telefony představeny, prozatím nevíme, stejně tak si netroufáme odhadovat jejich prodejní cenu. Vzhledem k výbavě, která je na hony vzdálená od základního modelu J1, očekáváme i mnohem vyšší ceny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. osem jadro tak to musiim mat :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).