Samsung Galaxy Alpha s kovovým rámečkem se odhaluje na nových fotografiích

Není žádným tajemstvím, že Samsung pracuje na chytrém telefonu, kde hlavní roli nebudou hrát plasty, ale hliník. Přesněji řečeno – dočkat bychom se měli hliníkového rámečku, který by měl novince dodat prémiový vzhled. Z nově zveřejněných fotografií máme pocit, že se jihokorejský výrobce inspiroval u iPhonu. A vzhledem k tomu, že by model s kódovým označením Galaxy Alpha měl být představen už 13. srpna, je více než jasné, že právě s ním bude Samsung chtít konkurovat nové generaci iPhonu.

Očekávaná hardwarová výbava napovídá, že půjde o smartphone vyšší střední třídy. Hnacím motorem by se měl stát osmijádrový procesor Exynos 5433 s GPU Mali-T628, který doplní 2 GB RAM a 32GB interní úložiště, se slotem na pam. karty se pravděpodobně nepočítá. Chybět nebude ani 12Mpx fotoaparát a 2Mpx kamerka na přední straně. Stejně jako v případě Galaxy S5 nebude chybět čtečka otisků prstů ve středovém tlačítku či senzor pro měření srdečního tepu.

  

Na přední straně najdeme 4,8″ Super AMOLED displej, bohužel ale pouze s HD rozlišením. Asi nejsme jediní, kdo si myslí, že Full HD by tomuto modelu slušelo výrazně více. Operační systém Android 4.4.4 klasicky doplní prostředí TouchWiz.

 

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku