Samsung Galaxy A52 zná datum české premiéry. Máme první fotografie

Galaxy A52 voda

Řada smartphonů Samsung Galaxy A je velmi široká, model Galaxy A51 byl dokonce jedním z nejprodávanějších telefonů v loňském roce. Není divu, že je s velkým očekáváním vyhlížen jeho nástupce, který bude podle oficiálního webu Samsungu představen už příští týden 18. března.

Galaxy A52: voděodolnost, podpora 5G a vysoká výdrž

Samsung na stránce naznačuje, jaké vlastnosti nebudou chystanému smartphonu chybět, především se můžeme těšit na voděodolnost, vysokou výdrž, kvalitní fotografie a podporu sítí 5G.

galaxy a52

Na internetu se dokonce objevily první živé fotografie odhalující Galaxy A52 v celé jeho kráse. Telefon nejvíce připomíná loňskou řadu Galaxy S20, snad jen rámečky okolo displeje jsou o něco širší než u loňských vlajek. Chybět však nebude rozměrný fotomodul se čtyřmi čočkami nebo displej s otvorem pro selfie kamerku nahoře uprostřed. Hudební posluchače rovněž potěší sluchátkový jack na spodní straně.

galaxy a52 2

Samsung patrně vsadí i na bohaté balení, kromě telefonu by neměla chybět nabíječka, nabíjecí kabel a pryžové průhledné pouzdro.

Samolepka na displeji telefonu také prozrazuje rozlišení hlavního fotoaparátu 64 Mpx a odolnostní krytí IP67.

Podle dřívějších spekulací se můžeme těšit na čipset Qualcomm Snapdragon 720G, 120Hz AMOLED displej s úhlopříčkou 6,5“ a 4 500mAh akumulátor. Slavnostní odhalení bude přenášeno živě přes internet.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku