Domů » Bleskovky » Samsung Chromebook 2 oficiálně: Osmijádrový procesor a kryt s imitací kůže

Samsung Chromebook 2 oficiálně: Osmijádrový procesor a kryt s imitací kůže

Po sérii nedávných úniků jsme se konečně dočkali oficiálního odhalení dvou nových Chromebooků od společnosti Samsung. Oba modely od sebe odlišuje pouze velikost a rozlišení použitých displejů. Menší ze sourozenců má úhlopříčku 11,6“ (1366 x 768 px), přičemž druhý model nabídne 13,3“ displej s Full HD rozlišením (1920 x 1080 px). O výpočetní výkon se v obou případech stará osmijádrový procesor Samsung Exynos 5 Octa (čtyři jádra Cortex-A15 a čtyři jádra Cortex-A7) s taktem až 2,1 GHz.

 
Detail víka displeje.

Kapacita operační paměti činí 4 GB (DDR3L) a pro uživatelská data je k dispozici 16GB interní úložiště. Komu by tato hodnota nedostačovala, lze ji díky přítomnosti slotu na paměťové microSD karty rozšířit. Další výbava zahrnuje dvojici USB portů, WiFi (802.11ac), webkameru (720p) a Bluetooth. Opomenout nesmíme ani nový design víka displeje, který je tvořen imitací kůže. Jedná se o stejnou úpravu, jakou jsme mohli poprvé spatřit u tabletofonu Galaxy Note 3.

    

Jelikož jsou Chromebooky zařízení určená především pro časté přenášení, tak nezbytným údajem je jeho výdrž. Ta by se měla podle tvrzení výrobce pohybovat okolo osmi až devíti hodin na jedno nabití. S oficiálním prodejem se počítá v průběhu dubna za částku 320 USD (zhruba 7 700 Kč s daní) za verzi s 11,6“ displejem. Třináctipalcová verze pak nového majitele přijde na 400 USD (přibližně 9 600 Kč s daní).  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Jasnačka (neregistrovaný)

    Já z té jejich imitace kůže nemůžu :-D

  2. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    9600 je kapánek moc,za to je už slušný klasicky noťas s win 8,tyhle zařízení měly být levné to byl jejich trumf.

  3. MoB (neregistrovaný)

    Vzhledem k velikosti zařízení bych čekal větší baterie a mnohem větší výdrž…

  4. Mně cena přijde OK, za tu cenu rozhodně neseženu slušný notebook a určitě ne 13″ s FullHD rozlišením (na druhou stranu ne s takhle malou pamětí, jsou to postě dvě rozdílné kategorie). Koupil jsem tablet s klávesnicí za větší peníze a od té doby pokud nemusím, notebook nevezmu do ruky. Zákazníky si to najde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).