TOPlist

Samsung chce zlevnit ohebné smartphony. Výrobu tenkých skel rozdělí mezi více firem

Chytré telefony Samsung Galaxy Z Fold 5 a Flip 5
  • Samsung si údajně nechá vyrábět ultratenká skla u dvou společností
  • Cílem je ušetřit náklady a zvýšit konkurenční boj
  • Příští rok bychom se mohli dočkat levnějšího véčka

Prodeje ohebných smartphonů značky Samsung každým rokem rostou, byť ve srovnání s konvenční produkcí se stále jedná o výrazně nižší čísla. Od jejich nákupu odrazují zejména dva faktory – nižší odolnost a vyšší cena. S oběma faktory chce Samsung aktivně bojovat.

Tenká skla od více firem

Podle informátora Revegnuse učinil Samsung v minulých dnech strategické rozhodnutí – bude odebírat ultratenká skla pro ohebné displeje od dvou výrobců, přičemž jedním z nich bude společnost Corning. Ta je ve světě smartphonů známá především díky svým odolným sklům Gorilla Glass. Korejci si od této strategie slibují snížení ceny ohebných displejů, což je největší položka v celkových nákladech na výrobu ohebného telefonu – tvoří až 40 procent celkové ceny.

https://twitter.com/Tech_Reve/status/1701123740640366664

Sázka na více výrobců může přinést nejen snížení ceny, ale navíc může odstartovat technologický závod o nejodolnější ohebné sklo. Díky zdravé konkurenci by tak mohly být postupně odstraňovány dvě největší bolístky ohebných telefonů, což by se nepochybně odrazilo ve zvýšených prodejích. V letošním roce má Samsung v plánu prodat až 15 milionů skládaček.

Samsung navíc údajně uvažuje o úspoře nákladů na jiných místech, dokonce se spekuluje o tom, že na příští rok chystá levnější skládačku Galaxy Z Flip FE. Dosud korejský gigant nabízel ohebné telefony pouze s vlajkovými čipsety a špičkovou výbavou, ovšem na trhu je nepochybně prostor i pro ohebnou střední třídu.Samsung Digital City, Suwon, Jižní KoreaNepřehlédněte

Tady se navrhují telefony! Navštívili jsme Samsung Digital City v Jižní Koreji [reportáž]

Samsung před nedávnem představil novou generaci ohebných smartphonů, kterou tvoří knížkový Galaxy Z Fold 5 a véčkový Galaxy Z Flip 5. Oba modely jsou evolucí svých předchůdců, ve výbavě mají výkonnější a efektivnější čipsety, tenčí konstrukci a lepší fotoaparáty, nový Z Flip si navíc výrazně polepšil ve velikosti předního displeje. Galaxy Z Fold 5 stojí na českém trhu 44 990 korun s DPH, Z Flip 5 pak vyjde na 28 490 korun s DPH.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku