S herními smartphony se roztrhl pytel. Přidá se i Asus a Nubia

Výrobci smartphonů vycítili novou příležitost, jak zaujmout specifickou skupinu uživatelů. Herní telefon Razer Phone v minulém týdnu doprovodil podobně laděný Black Shark, svá mobilní herní želízka chystají i Asus a Nubia.

Asus ROG Phone?

Asus v tomto týdnu otevřel na Filipínách svůj kamenný obchod s pořadovým číslem 100, události se zúčastnil sám CEO společnosti Jerry Shen. Ten pak osobně prozradil médiím, že Asus připravuje smartphone určený na hraní her, víc informací však neprozradil. Ve světě počítačů je Asus známý svými herními podznačkami Republic of Gamers (ROG) či Strix, a právě pod jednou z nich by mohl nový herní smartphone přijít. Čím by se mohl odlišovat od nabušeného modelu ZenFone 5Z, si však zatím můžeme pouze domýšlet.

Nubia Red Magic

Svůj příspěvek do tohoto odvětví chce přidat i Nubia, která již vydala upoutávku na zařízení nazvané Red Magic (popř. Red Devil).

ZTE nubia Red Magic promo

V krátkém videu je telefon částečně vidět, dostat má oblé tvary a čtveřici hardwarových tlačítek na pravé straně. Jedno z nich má červenou barvu a patrně bude spouštět speciální herní režim. Podle čínských zdrojů má být telefon vybaven čtyři ventilátory a zády z uhlíkových nanomateriálů.

Takto má Nubia Red Magic vypadat

Uvnitř telefonu má tikat čipset Qualcomm Snapdragon 845, což by mohl být vážný problém – Nubia totiž patří čínskému ZTE a na něj se oficiálně vztahuje sedmiletý zákaz na používání amerických komponent, včetně čipsetů od Qualcommu.Nepřehlédněte

USA chce kompletně zničit ZTE. 7 let nesmí používat čipy od Qualcommu či aplikace od Google

Uvidíme, zda toto rozhodnutí nějak ovlivní premiéru, která je naplánovaná už na zítřek 19. dubna.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku