Domů » Bleskovky » Rufus Cuff: Hybrid smartphonu a chytrých hodinek pro vaše zápěstí

Rufus Cuff: Hybrid smartphonu a chytrých hodinek pro vaše zápěstí

Zahraniční server Indiegogo, coby platforma pro komunitní financování projektů dává malým týmům z celého světa možnost realizovat jejich mnohdy odvážné nápady na neotřelé produkty. Mezi poslední projekty, kterým se podařilo nasbírat částku potřebnou k realizaci patří Rufus Cuff. Jeho tvůrci ho popisují jako komunikátor určený pro nošení na zápěstí. Zařízení lze ve zkratce popsat jako obří chytré hodinky s dotykovým TFT displejem o úhlopříčce tři palce. Jeho rozlišení však činí pouhých 400 x 300 obrazových bodů.

Takto si představují tvůrci náramku Rucus Cuff jeho využití v praxi.

V útrobách se nachází procesor ARM Cortex-A8 od společnosti Texas Instruments, který doplňuje 2GB operační paměť. Kapacita interního úložiště činí 16 GB bez možnosti dalšího rozšíření. Mezi další hardwarové specifikace patří moduly pro WiFi (802.11 b/g/n), GPS, mikrofon, reproduktor, kamerka pro videohovory a USB konektor. O konektivitu s chytrým telefonem se postará Bluetooth v úsporné verzi 4.0. Rufus Cuff poběží na operačním systému Android 4.4, který bude náležitě upraven pro ergonomičtější ovládání na malé úhlopříčce.

 

Přísun elektrické energie zajistí integrovaný akumulátor s kapacitou 1000 mAh. Nakolik bude tato hodnota dostačující, se ukáže až s první várkou fínálních produktů, které ke svým majitelům dorazí v druhé polovině letošního roku. Co lze považovat za největší nedostatek, je nízká úroveň krytí, která je omezena pouze na polití tekutinou. U podobného typu zařízení bychom očekávali minimálně vodotěsnou konstrukci, která se dokáže hravě vypořádat například s pobytem v bazénu. Další zklamání přichází s cenou, jenž má činit 230 USD (přibližně 4500 Kč bez daně) za základní model.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. fore (neregistrovaný)

    Co je moc, to je moc… Galaxy GEAR bych ještě bral jako rozumný kompromis. Sám ho mám a je to fajn věcička, jen by mohla být levnější, kdybych ho nedostal zadarmo, nekoupil bych si ho.

  2. Hornisseman (neregistrovaný)

    Sooo close… V první chvíli už jsem si myslel, že konečně něco revolučního – a ony to jsou jen přerostlé a jinak tuctové chytré hodinky.

    Opravdu netuším, proč bych měl tahat velký smartphone A chytré hodinky. Kdyby projevili autoři jen trochu odvahy navíc, tak by se vybodli na celý koncept párování s mobilem a zabudovali by telefon přímo dovnitř. A pak by to opravdu mohlo být revoluční.

    Vím, že by takový telefon musel být dost kompromisní a určitě by na něm nevydělali tolik, jako na tomhle, ale mohli by říct, že to oni s tím přišli první…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).