Domů » Bleskovky » Rozšířená realita v podání Google: živé recepty, interaktivní menu a žralok na ulici

Rozšířená realita v podání Google: živé recepty, interaktivní menu a žralok na ulici

Google se na úvodní keynote konference I/O věnoval i rozšířené realitě a ukázal, co nového přinese služba Google Lens. Součástí vyhledávání na Google v budoucnu budou nejen odkazy a obrázky, ale také 3D modely, které si budete moci skrze displej telefonu promítnout přímo do svého okolí, a to v reálném měřítku. Google si přímo na pódium přivolal živého žraloka.

Nakupování, vaření, dělení účtenek

Americký gigant ale počítá se spoustou dalších scénářů, například při nakupování. Můžete si například najít konkrétní pár obuvi a promítnout si jej přímo k ostatním prvkům vaší garderoby a vyhodnotit, zda spolu budou ladit.

Fotoaparát půjde využít i k dalším činnostem, například k nasnímání menu v restauraci, přičemž aplikace fotoaparátu přímo dokáže zvýraznit některé položky a doplnit je o informace; například, která jídla jsou v dané restauraci doporučována ostatními. Namířením fotoaparátu na účtenku pak lze přímo ve fotoaplikaci spočítat adekvátní dýško, či rozdělit cenu za útratu mezi více lidí.

Google také spolupracuje s některými magazíny, například kulinářskými, které připravují interaktivní recepty. Namířením fotoaparátu na takový recept se přímo na displeji objeví videonávod, jak jídlo připravit.

Rozšířená realita v mapách

Google chce také využívat rozšířenou realitu v mapové aplikaci, namísto sledování šipky z ptačího pohledu postačí namířit telefon před sebe a dostávat informace o každém odbočení přímo s pohledem na reálnou situaci včetně odpočtu vzdálenosti. To se může hodit například při pěších výletech ve městech, které neznáte.

Nové funkce mají do Google Lens dorazit později v tomto měsíci, navigaci si mohou majitelé smartphonů Google Pixel vyzkoušet již dnes.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Paní nebo slečna na fotce, je bohužel zářným příkladem jak to může dopadnut….s vařdním a zdravou stravou si patrně hlavu neláme..v obličeji pohledná žena ale zbytek nějak neřeší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).