Domů » Bleskovky » Rozebrat Pixel 3a a 3a XL je poměrně snadné, odhaluje iFixit

Rozebrat Pixel 3a a 3a XL je poměrně snadné, odhaluje iFixit

Většina smartphonů dnešní doby jsou slepené sendviče ze skla a hliníku, které jsou pro domácího kutila (toužícího si například vyměnit akumulátor) zcela nedobytné. Smartphony Google Pixel 3a a 3a XL představené v minulém týdnu jsou v tomto směru poměrně raritními kousky. Redakce iFixit se ponořila do jejich útrob a přišla s následujícím zjištěním.

pixel 3a 13

Dovnitř bez horkovzdušné pistole

Vzhledem k tomu, že nové Pixely nejsou voděodolné, nebylo nutné jejich jednotlivé vrstvy k sobě lepit, a tak je cesta do útrob zařízení značně zjednodušená. Sice se dovnitř leze přes displej, ten však postačí na patřičných místech „vycvaknout“ bez nutnosti použít horký vzduch.

Potěšující je, že velká spousta komponent je modulární, dokonce i USB-C konektor není napevno připájený k základní desce, takže případné zalomení koncovky kabelu lze řešit poměrně snadno. Redaktoři iFixit také chválí ekologické lepidlo použité k upevnění baterie a použití standardních šroubů T3 Torx. Mezi zápory patří poměrně křehký a špatně podepřený displej a tenké a dlouhé páskové kabely, které by se mohly při opravě přetrhnout.

I tak Pixel 3a i 3a XL dostaly skóre opravitelnosti 6 z 10, což už dlouho žádný smartphone moderní doby nedostal.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments