Rimac Nevera je nejrychlejším produkčním elektromobilem. Překonal i nejsilnější teslu

Rimac nevera

Rekord mezi produkčními elektromobily dosud držela Tesla Model S, která dosáhla maximální rychlosti 348 km/h. Nyní se o slovo hlásí chorvatský Rimac. Laťka posunul o pěkný kus na 412 km/h.

Rimac Nevera sets the EV Top Speed World Record!

Rimac Nevera kromě maximálky už dříve bodoval také zrychlením. V loňském roce se stal produkčním elektromobilem s nejlepší akcelerací. Slovo „produkční“ ale v tomto případě musíme brát s rezervou, protože se samozřejmě jedná o velmi exkluzivní vůz vyráběný v malých sériích. Pokud si navíc vůz jako běžný smrtelník pořídíte, rychlostní rekordy s ním bohužel lámat nebudete, protože standardní omezovač je nastaven na 352 km/h. Rychlost přes 400 km/h tedy může být dosažena pouze za určitých podmínek s podporou výrobce. Nutno však zmínit, že nový rekord byl dosažen s obutými pneumatikami Michelin Cup 2R, které jsou schváleny pro běžný silniční provoz.Rimac Asseembly Line 2160x1440 1Nepřehlédněte

Porsche věří Rimacu. Do výrobce elektrických supersportů investuje obří částku

Z německé testovací dráhy v Papenburgu, kde bylo rekordu dosaženo, vzniklo velmi hezké video, které Rimac umístil na svůj YouTube kanál. Pokochat se můžete i pohledem z kokpitu.

Rimac Nevera Top Speed Full Run - VBOX
Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku