Porsche věří Rimacu. Do výrobce elektrických supersportů investuje obří částku

Rimac Asseembly Line 2160x1440 1

Chorvatský Rimac podstoupil další kolo masivních investic. Automobilka specializující se na elektrické supersporty obdržela prostředky v hodnotě 500 milionů eur, což je více než 12 miliard korun. Jedním z největších investorů je Porsche, které prý přispělo blíže nespecifikovanou osmimístnou částkou. Mezi dalšími je Vision Fund 2 japonského holdingu SoftBank nebo Goldman Sachs Asset Management.

Rimac Group Company Structure 1536x740 1

Spolupráce Porsche a Rimacu ale není žádnou novinkou, protože užší propojení těchto firem trvá už od roku 2018. Pod značkou Greyp vyrábí Mate Rimac také horská elektrokola a i v tomto startupu má Porsche menší podíl. Nyní je ve vlastnictví Rimacu také značka Bugatti.macanNepřehlédněte

Test Porsche Macan (2021): Jsou to dobře utracené peníze?

Rimac začal v roce 2009 jako garážový výrobce. Ačkoliv jsou série jeho vozů stále velmi malé (např. pouze 150 kusů pro chystaný model Nevera), tyto elektrické supersporty získaly značnou popularitu. V letošním roce chce Mate Rimac přibrat 200 nových zaměstnanců a značně rozšířit produkční kapacity pro větší projekty.

Rimac Assembly Line 5 2160x1440 1

Rimac Nevera, který byl představen v loňském roce, bude vybaven čtyřmi elektromotory. Má disponovat výkonem 1 914 koní a maximální rychlostí 415 km/h. Z nuly na sto pak vystřelí za pouhé dvě sekundy. Má jít o nejrychlejší sportovní vůz vůbec a tím pádem připraví o dosavadní prvenství Bugatti Chiron. První zákazníci se mají dočkat již letos v létě.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku