K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Řidiči, těšte se! Android Auto čekají velké změny

Řidiči, těšte se! Android Auto čekají velké změny

Google včera v předvečer vývojářské konference I/O oznámil na svém blogu změny, které se týkají prostředí Android Auto. To bylo představeno v roce 2014 a od té doby se příliš nezměnilo, letos v létě by však mělo dojít k radikální obměně.

Moderní a přehlednější rozhraní

Android Auto se může těšit na zbrusu nové rozhraní, které zjednoduší běžné úkony a bude zobrazovat více užitečných informací, díky čemuž bude řidič méně rozptylován.

android auto 2

Kromě toho dostane nový vzhled využívající Material Designu, chybět nebude ani tmavý režim, který ocení zejména večerní a noční řidiči. Prostředí se navíc dokáže lépe přizpůsobit širokoúhlým displejům.

android auto 4

K dispozici bude nový navigační panel, ze kterého se rychle dostanete k navigačním, multimediálním a telefonním funkcím. Z jednoho místa tak bude možné přerušit přehrávání hudby a vyvolat telefonní hovor.

android auto 5

Nové bude také centrum oznámení sdružující notifikace přehledně na jedno místo s možností rychlé odpovědi či přečtení SMS.

android auto 1

Přepracování se také dočká launcher, v němž najdete všechny aplikace, které jsou s Android Auto kompatibilní.

android auto 3

Android Auto v tuto chvíli podporuje více než 500 automobilů od 50 značek a další mají nadále přibývat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.