Domů » Články » Restaurant 2 Night: Last-minute nabídky v restauracích, díky kterým ušetříte (recenze aplikace)

Restaurant 2 Night: Last-minute nabídky v restauracích, díky kterým ušetříte (recenze aplikace)

Nová aplikace pro Android a iOS slibuje levnější jídla v rámci last-minute nabídek. Pokud chcete pozvat přítelkyni na romantickou večeři a ještě ušetřit, zkuste Restaurant 2 Night.

Last-minute nabídky najdou uplatnění nejen při plánování dovolené. Ušetřit můžete i za večeři v oblíbené restauraci. Pokud pomineme nabídky slevových serverů a nejrůznější promo akce, nemá běžný uživatel příliš mnoho dalších možností, jak za dobré jídlo ušetřit. Tohoto problému si byli vědomi i tvůrci aplikace Restaurant 2 Night, kterou jsme pro vás v průběhu tohoto léta otestovali.

Aplikace je zdarma dostupná pro Android a iOS, verze pro Windows Phone se zatím neplánuje. Prostředí aplikace je přehledné a všechny možnosti ihned vidíte na displeji, takže  se složitě nemusíte proklikávat dalšími podnabídkami se skrytými volbami. Při každém spuštění vás přivítá obrazovka se dvěma volbami – buď si můžete nechat zobrazit seznam restaurací ve vašem okolí, nebo lze zkusit vyhledat podnik podle názvu.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Zatím pouze pro Prahu

Hned na úvod se sluší uvést, že aplikace zatím najde využití pouze v rámci Prahy. V dalších městech České republiky v tuto chvíli autoři žádné restaurace nasmlouvané nemají, což by se ale mělo v brzké době změnit. V rámci Prahy a blízkého okolí v databázi aktuálně najdete okolo 160 restaurací, které nabízejí slevy až do hodnoty 40 %.

 

Princip slev je jednoduchý. Restaurace, které mají na daný den nebo večer volná místa, si v systému nastaví výši slevy, na kterou budou lákat uživatele mobilní aplikace. Hodnota slevy se pohybuje v rozmezí 10 až 40 procent, přičemž nejvíce podniků využívá 15% slevy, která se vztahuje na celý účet a ne jen na vybrané jídlo. Ve většině případů nebudete mít problém najít celou řadu podniků, které nabízejí 20 nebo 30procentí slevu. Na 40% ponížení ceny jsme během testování nenarazili ani jednou. Díky těmto nabídkám restaurace optimalizují své tržby tím, že mají obsazeno více volných míst; vy díky tomu zase ušetříte.

Vybíráme restauraci

V aplikaci samotné vidíte seznam nejbližších podniků ve vašem okolí včetně aktuálně nabízené slevy. Ve spodní části se nachází lišta se čtyřmi tlačítky. První dvě fungují jako filtry nabídek (vzdálenost, cena, hodnocení, výše slevy…), a stejně tak lze aplikovat filtr typů kuchyně (americká, anglická, arabská, balkánská, francouzská, indická, irská, italská, japonská, libanonská, mediteriánská, mexická, mezinárodní, pizza, ruská, rybí, slovenská, staročeská, steaky, sushi, thajská nebo vegetariánská).

 
Výběr restaurace

Pod třetí záložkou najdete mapu se „špendlíky“ jednotlivých podniků, u kterých opět nechybí informace o výši aktuálně nabízené slevy. Jakmile si vyberete restauraci, která vám padla do oka, zobrazí se vám detail nabídky. V něm najdete několik fotografií prostředí i jídel samotných, adresu a popis lokality, informaci o typu kuchyně a odkaz na kompletní jídelní lístek. Ten už se vám ale neotevře přímo v aplikaci, ale samostatně ve webovém prohlížeči.

 
Filtry a specifický výběr kuchyně

Rychlá rezervace stolu

Jakmile si zvolíte podnik, stačí kliknout na tlačítko Rezervovat. Rezervace lze z aplikace provádět vždy pouze na aktuální den. Projekt Restaurant 2 Night však nabízí i webovou verzi na adrese r2n.cz, kde lze vytvářet rezervace i na další dva nadcházející dny – výše slevy se ale vždy snižuje.

 

V mobilní aplikaci pak už jen vyberete, pro kolik osob chcete místo rezervovat (minimum jsou dvě, maximum jedenáct) a v jaký čas dorazíte. Vše potvrdíte stisknutím tlačítka Rezervovat tento stůl.

V případě, že přes aplikaci provádíte první rezervaci, budete vyzváni k vytvoření uživatelského účtu, kde je požadováno vaše jméno, tel. číslo a e-mailová adresa. Registraci samotnou je rovněž nutné potvrdit zadáním čtyřmístného kódu, který vám přijde v SMS zprávě. Při dalších rezervacích už vám v textové zprávě přijde pouze potvrzení, kód se opisuje skutečně jen při prvním přihlášení do systému, aby se ověřilo, zda je vaše číslo aktivní.

Na webové verzi r2n.cz po přihlášení rovněž můžete upravovat informace o svém profilu, zobrazit si historii navštívených podniků a výši útraty.

Chutnalo vám? Nezapomeňte se s ostatními podělit o hodnocení

Po návratu z restaurace máte možnost odeslat hodnocení, aby ostatní uživatelé služby věděli, jak jste v daném podniku byli spokojeni. Hodnocení se následně zobrazují v detailu každé nabídky, takže ostatní ihned vidí, zda se podnik vyplatí navštívit nebo se mu raději mají vyhnout obloukem.

Z vlastní zkušenosti mohu napsat, že se k nám personál v navštívených restauracích vždy choval velice mile a vůbec nikdo neřešil, že jsme „ti návštěvníci“, co konzumují se slevou. Aplikace Restaurant 2 Night je tak ideálním pomocníkem pro situace, kdy se chcete levně a dobře najíst.

 

Celý projekt v České republice odstartoval teprve nedávno a i když už za sebou autoři mají funkční aplikaci a řadu nasmlouvaných podniků, určitě by bylo fajn, kdybychom se v brzké době dočkali rozšíření o další města, protože jedině tak se Restaurant 2 Night může rozšířit mezi další uživatele. Jak nám ale vývojáři prozradili, každý podnik je před zařazením do databáze pečlivě zkontrolován. Z tohoto důvodu není možné restaurace přidávat dávkově, ale databáze se plní a rozšiřuje postupně.

Oficiální video

V případě, že víte o nějaké dobré restauraci, která by v databázi neměla chybět, dejte autorům tip v komentářích. Pokud sami nějakou restauraci provozujete a rádi byste ji zařadili do programu Restaurant 2 Night, navštivte webové stránky projektu, kde najdete více informací.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. Nápad skvělý, tak snad se přidají i další podniky mimo Prahu :)

 2. Mark (neregistrovaný)

  Za tuhle appku tleskám. Jsem pražák tak ji docela využiju, o víkendu s přítelkyní prubneme :)

 3. fffffffffffffuuuuuuuuuu (neregistrovaný)

  Proč to chce „ID zařízení a informace o hovorech

  Umožňuje aplikaci zjistit telefonní číslo, ID zařízení, zda zrovna probíhá hovor, a vzdálené číslo, se kterým je zařízení v rámci hovoru ve spojení. „? Tak takhle opravdu ne.

 4. Lex1s (neregistrovaný)

  @FFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUU – Ahoj, mám taky Samsung a při stažení aplikace to po mně nechtělo vůbec nic krom zapnutí GPS, kdy jsem si vybrala jestli to přijmu nebo ne. :-) Kámoška má taky Galaxy S3 a stahovaly jsme si appku spolu a taky to po ní nic nechtělo, co by nějak narušovalo soukromý, o čem tu píšeš. :-O Tak je to fakt divný… Jinak registrace je fakt jednoduchá, chtělo to akorát tel. číslo, email a to je snad všechno.

  Dokonce jsem s kámoškou funkčnost aplikace vyzkoušela a je super, určitě si v mém telefonu najde místo. Fakt jsem si myslela, že je to nějaký žvást a podvod a v restauraci o nás vůbec nebudou vědět a žádnou slevu nám nedají, ale spletla jsem se. Takže omluva vývojářům za mojí podezíravost, to víte Čechy… :D Akorát teda mám výtku pro vývojáře Appky hodně mých oblíbených restaurací tam není, takže doufám, že se to časem spraví. Tady je pár typů: La Casa Argentina, Arrosto, T. G. I. Fridays, Bejzment… Mějte se

  • lerion (neregistrovaný)

   Jenže to, že to nechce při instalaci potvrdit ještě nic neznamená. V Google Play Store je uvedeno u aplikace toto:

   Verze 1.9.1 má přístup k těmto oprávněním:

   Identita

   vyhledávání účtů v zařízení

   Poloha

   přesná poloha (pomocí GPS a sítě)

   přibližná poloha (pomocí sítě)

   přístup k dalším příkazům poskytovatele polohy

   Fotky/média/soubory

   úprava nebo mazání obsahu v úložišti USB

   testování přístupu do chráněného úložiště

   Informace o připojení Wi-Fi

   zobrazení připojení Wi-Fi

   ID zařízení a informace o hovorech

   čtení stavu a identity telefonu

   Jiné

   přijímat data z internetu

   úplný přístup k síti

   zobrazování síťových připojení

   čtení konfigurace služeb Google

   zabránění přechodu zařízení do režimu spánku

   Tedy dobře vidíš, že uživatel přímo schvaluje jen hooooodně málo. Vetšinu věcí ale schvílá prostě jen tím, že aplikaci stáhne a nainstaluje…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).