Rekord překonán: stream na Twitchi sledovalo přes 3 miliony lidí a přitom nešlo o hry

twitch hry gaming stream unsplash

Streamovací platforma Twitch je známá především pro svůj videoherní obsah a tu a tam nějakou tu kontroverzi, jako je nedávná kauza s praním špinavých peněz. Tentokrát si ale služba řekla o pozornost v pozitivním duchu, když padl její rekord v maximálním počtu diváků živého vysílání. Paradoxně přitom nešlo o hraní her, ale o sportovní klání.

Za populárním streamem stojí španělský tvůrce Ibai Llanos Garatea (známý na platformě jako Ibai). Celkem jeho video sledovalo v jednu chvíli více než 3,3 milionu uživatelů. Předchozí rekord držel jiný španělský streamer s přezdívkou TheGrefg, jehož maximální počet sledujících v jednu chvíli dosáhl „pouhých“ 2,5 milionu uživatelů.

Překvapivý je především obsah streamu, kterým byla boxerská událost La Velada del Año II. Při ní nešlo jen o výkony v ringu, ale také o hudební doprovod, což jistě přispělo k zájmu veřejnosti. Navíc nešlo přímo o jeho tvorbu, ale o takzvaný hostovaný stream, kdy tvůrce kanálu sdílí přenos někoho jiného.

Ibai je nyní s 11,1 miliony odběratelů čtvrtým největším streamerem na Twitchi co do počtu sledujících. První místo stále okupuje tvůrce Ninja, který se zaměřuje především na přenosy ze hry Fortnite.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku