Sledujte nás na YouTube

Rekord: Google v únoru z obchodu Play smazal přes 60 000 aplikací

Zásadní rozdíl mezi Obchodem Play (Android) a AppStorem (Apple) je v tom, že u prvního jmenovaného nemusejí nové aplikace procházet schvalovacím procesem. Stran několika automatických filtrů je tak zabezpečení na poměrně nízké úrovni a to samozřejmě znamená, že se zde nachází i mnoho škodlivých programů. Google však nespí a průběžně ze svého tržiště maže jak závadné aplikace, tak i takové, jež porušují pravidla, jako např. nedávno stažený AdBlock. Letos v únoru počet odstraněného softwaru dosáhl rekordu, který činí úctyhodných 60 000. Ačkoliv nějakou část z nich odstranili sami vydavatelé, nejvíce se činil právě americký gigant.

Největšími porušovately pravidel byly programy spadající do kategorie MP3/vyzvánění ke stažení. Ty totiž velmi často nerespektují autorská práva a Google ve smluvních podmínkách jasně upozorňuje, aby vývojáři neporušovali duševní vlastnictví, copyright, značku a další podobné záležitosti. Přestože počet smazaných aplikací není malý, stále by v Obchodě Play mělo být k dispozici okolo 700 000 programů, což je rozhodně dostatečný výběr a také obdobné číslo, jaké platilo v říjnu minulého roku.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

  1. W8 (neregistrovaný)

    tak to sa majú čím chváliť :D

  2. fero (neregistrovaný)

    Smutné :D. Se divím že je tak populární … nevím z čeho

  3. mceza (neregistrovaný)

    Aha, tak to je super – nedávno se mi někdo smál, že moje aplikace musí projít schalovacím procesem Microsoftu… Radši si aplikci nechám za pět dní schválit, než abych jí vydal a oni mi ji za tejden smazali :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *