Rekord: Google v únoru z obchodu Play smazal přes 60 000 aplikací

Zásadní rozdíl mezi Obchodem Play (Android) a AppStorem (Apple) je v tom, že u prvního jmenovaného nemusejí nové aplikace procházet schvalovacím procesem. Stran několika automatických filtrů je tak zabezpečení na poměrně nízké úrovni a to samozřejmě znamená, že se zde nachází i mnoho škodlivých programů. Google však nespí a průběžně ze svého tržiště maže jak závadné aplikace, tak i takové, jež porušují pravidla, jako např. nedávno stažený AdBlock. Letos v únoru počet odstraněného softwaru dosáhl rekordu, který činí úctyhodných 60 000. Ačkoliv nějakou část z nich odstranili sami vydavatelé, nejvíce se činil právě americký gigant.

Největšími porušovately pravidel byly programy spadající do kategorie MP3/vyzvánění ke stažení. Ty totiž velmi často nerespektují autorská práva a Google ve smluvních podmínkách jasně upozorňuje, aby vývojáři neporušovali duševní vlastnictví, copyright, značku a další podobné záležitosti. Přestože počet smazaných aplikací není malý, stále by v Obchodě Play mělo být k dispozici okolo 700 000 programů, což je rozhodně dostatečný výběr a také obdobné číslo, jaké platilo v říjnu minulého roku.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku