Reklama na iPhone 15 se natáčela v Praze. Poznáte slavná místa? – SMARTmania.cz

Reklama na iPhone 15 se natáčela v Praze. Poznáte slavná místa?

Apple iPhone 15, reklama natáčená v Praze
  • Apple po roce opět zajel do Prahy natočit reklamu na nový produkt
  • V upoutávce na iPhone 15 je vidět pražský Strahov nebo severočeská Panská skála
  • Není to poprvé, naopak americký výrobce natáčí v ČR reklamy poměrně často

Již delší dobu se mluví o tom, že Apple se začíná o český trh víc a víc zajímat. Představil česky lokalizovaný YouTube kanál i newsroom plný aktuálních novinek z tiskového oddělení společnosti. A kromě jiného se štáb cupertinského giganta znovu vypravil do Česka, natáčel tu totiž nejnovější reklamu na iPhone 15.

iPhone 15 v Praze

V 47sekundové upoutávce na nový iPhone 15 se Česko objevuje hned několikrát, jmenovitě dokonce různá místa v naší republice. Již schodiště a rušná ulice v prvních sekundách naznačují, že lokalitou by mohla být Praha.

Hned v další scéně už je to jasné. Apple demonstruje 2× bezztrátový zoom u základního iPhonu 15 na prosklené budově Řídícího centra Strahovského tunelu v městské části Praha 6. Ihned poté si protagonistka prohlíží fotografie pořízené u tzv. Varhanů, nebo také Panské skály, čedičového útvaru u Kamenického Šenova na Českolipsku.

A Apple se evidentně Prahou v traileru nijak netají, protože krátce poté ukazuje widget letenky z Prahy do Amsterdamu. Poslední zmínka o Praze je v chatovací skupině na platformě iMessage, která nese jméno „Prague Tips“, tedy „pražské tipy“. Tady jen úplně nesedí ta Panská skála, která je od Prahy vzdálená více než 100 kilometrů.

Apple byl v Česku nedávno

Není to poprvé, kdy si Apple vybral pro natáčení své reklamy naše hlavní město. Naposledy to bylo v roce 2022, kdy Apple v televizním spotu k iPhonu SE 3. generace zachytil pražskou Národní technickou knihovnu.iPhone 15 Pro, barevné variantyNepřehlédněte

Tohle jsou české ceny iPhone 15 (Pro/Max). Nejdražší vyjde na 48 tisíc!

V roce 2019 v upoutávce na hodinky Apple Watch Series 5 demonstroval možnost placení na neexistujících turniketech v pražském metru. V téže reklamě je vidět také „český Grand Canyon“ Lom Velká Amerika či oblíbená kavárna Liberál v Holešovicích. O rok dříve se Applu hodila šedivá brutalistní stanice metra Vltavská pro reklamu na kontrastně barevný iPhone XR.

Tip redakce: speciálně u Mobil Pohotovosti bude možné nové iPhony 15 (Plus) a 15 Pro (Max) předobjednat od pátku 15. září jen za pár stovek měsíčně a navíc s velmi užitečným dárkem – prodlouženou 3letou zárukou zcela zdarma. Více se dozvíte zde.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku