Domů » Recenze » Recenze sluchátek Jabra Sport Wireless+: Sportování bez kompromisů

Recenze sluchátek Jabra Sport Wireless+: Sportování bez kompromisů

Jabra uvede na český trh druhou generaci odolných sluchátek určených pro sportovní vyžití. Bezdrátová svoboda za rozumnou cenu a nebo jen drahý luxus? To vám prozradí naše recenze.

Není to tak dlouho, co jsem se rozčiloval, že nemám sluchátka, která by se dala pohodlně používat při sportu. V tu dobu jsem testoval souběžně několik telefonů, ale z těch standardně dodávaných sluchátek mi při běhu v uších nedržela žádná. Místo soustředění se na běh jsem neustále „šteloval“ pecky v uších. Nic moc a výkony podle toho vypadaly.

Takže jsem nakonec jako správný blázen běhal se svými Jabra Revo. Na ta nedám dopustit, protože hrají skvělé, ale pro sport zrovna vhodná nejsou. Jako bych to byl přivolal, po pár dnech se na mě usmálo štěstí a na dlouhodobý test jsem dostal novinku Jabra Sport Wireless+. Žhavé želízko v ohni sportovních sluchátek. První generace nebyla zrovna z nejpovedenějších a uživatelé si stěžovali na horší zvuk a mizernou výdrž. Napraví nová generace tyto chyby?

Obsah balení

V černo-žluté krabičce na vás kromě samotných sluchátek čeká sedm párů gelových nástavců různých velikostí. Vzhledem k tomuto množství si nejspíš to svoje najde opravdu každý. Dále microUSB kabel pro dobíjení sluchátek. Adaptér do zásuvky chybí, takže sluchátka budete dobíjet buď z počítače nebo jakoukoli jinou nabíječkou s microUSB koncovkou. Překvapením je pouzdro na telefon pro upevnění na paži.

Bohužel nemá průhlednou část, takže kdykoli chcete s telefonem něco dělat, musíte ho z pouzdra vyndat. Velikostí je pouzdro vhodné pro iPhone a rozměrově podobná zařízení. Pokud používáte cokoli většího, máte smůlu a pouzdro tak zůstane nejspíš bez využití. Menší přístroj nevadí, pouzdro je pevné a telefon nebo přehrávač z něj nevypadne, ale také se vám bude špatně vyndavat.

Poslední částí základního balení, která mě osobně velmi potěšila, je voucher na 3 měsíce zdarma služby Endomondo Premium. Ušetříte tak pár stovek, ale hlavně máte možnost si službu vůbec vyzkoušet a zjistit, jestli se vyplatí přejít z free verze na placenou.

Jak vypadají a jak sedí?

Zpočátku jsem ke sluchátkům přistupoval dost skepticky. Na první pohled působí dost robustně a ne moc pohodlně. V obchodě by mě pohled na ně asi odradil, ale to by byla velká chyba.

První, co mě příjemně překvapilo, jak jsou sluchátka lehká. Za druhé, že není snadné dostat je na uši. Chce to trochu cviku a najít si ten správný grif. Párkrát jsem to zkusil a pak už to šlo samo. Na uších ale sedí dobře, díky nízké hmotnosti je skoro necítím a i kdybych se na hlavu postavil, tak z uší prostě nespadnou. Jedinou vadou je kablík, který spojuje levé a pravé sluchátko a za krkem trochu překáží, ale je to spíš o zvyku, než že by šlo o nepřekonatelný problém. Kablík nese malý plastový klip, kterým můžete upravit délku tak, aby kabel pevně držel za krkem a neplandal, což je při běhu vcelku potěšující.

Na „posaz“ na uchu jsem si zvykl hned během prvního běhu. Doposud jsem se sluchátky naběhal něco kilometrů a z konstrukčního pohledu jim nemám co vytknout. Zvládnou i drsnější zápřah, jako je práce s krumpáčem.

Odolná, vhodná pro armádu

Sluchátka jsou odolná. Hlavně proti vlhku a vodě. Zároveň by měla být odolná proti prachu a nárazu. Dle výrobce splňují stupeň odolnosti IP54. Testovaná byla v armádních podmínkách a opět dle tvrzení výrobce, svojí odolností vyhovují požadavkům americké armády. Nejsem si jist, jestli „mariňáci“ mohou při akci poslouchat hudbu, ale nakonec proč ne.

Hlavně voděodolnost je fajn věc. To, že se s nimi dá běhat i v dešti, je jistě výhoda. Důležitější je ale fakt, že jim nevadí pot, kterého při běhání vyprodukuji víc než dost. A protože zaschlý pot taky není žádná lahůdka, po doběhu domů je opláchnu pod tekoucí vodou a sluchátka jsou opět jako nová.

Odolnost proti nárazu jsem zatím netestoval, protože jak bylo zmíněno výše, na uších sedí perfektně a házet s nimi o zem jsem zatím neměl potřebu, ačkoli mají své vady. Například ovládání.

Ovládání: Nesnadné, ale zvyknete si

Ze začátku jsem měl problém s ovládáním, respektive se zapamatováním si, kde jsou která ovládací tlačítka. Po pár dnech si jejich pozici zapamatujete. Zároveň je třeba myslet na to, že tlačítka kvůli ochranné gumě vyžadují silnější stisk. A ucho není zrovna nejpevnější opora, takže na ovládání si budete zvykat a opět budete hledat ten správný grif. Veškerá tlačítka jsou umístěna na pravém sluchátku. Zapínání/vypínání, dvojtlačítko hlasitosti, ovládání rádia. Víc jich není.

  

Po zapnutí se ozve příjemný ženský hlas, který vás anglicky navede k párování s dalším zařízením. To proběhlo bez problémů se všemi telefony, které jsem k Sport Wireless+ připojil. Ze sluchátek můžete také delším podržením tlačítek hlasitosti ovládat přechod mezi skladbami. To bohužel často nefungovalo, ale jen s některými přístroji s Androidem, takže chybu spíše připisuji jim.

Bezdrátová svoboda

Už z názvu je jasné, že sluchátka jsou bezdrátová. S telefonem, tabletem, notebookem či jiným zařízením je spojíte pomocí Bluetooth 3.0. Párování je velmi jednoduché. Přenos zvuku je kvalitní a stabilní i na vzdálenost více jak 10 metrů. Zkoušel jsem se sluchátky chodit po bytě a ani zdi nedělaly spojení potíže. A vzhledem k tomu, že běžná vzdálenost mezi sluchátky a spárovaným zařízením bude z uší do kapsy, netřeba se kvality přenosu obávat.

Jen jednou jsem narazil na ruchy při přenosu zvuku. Bylo to ve spojení s Huawei Ascend P6. U žádného z dalších testovaných zařízení jsem se s problémy nesetkal, takže chybu opět připisuji tomuto smartphonu.

Výdrží opravdu dlouho

Sport Wireless+ používám zhruba měsíc a půl. V provozu byla odhadem 10 hodin a doposud nebylo třeba je nabíjet a zatím se ani neozvala, že by baterie měla brzy potřebovat přísun energie. Výrobce uvádí, že v pohotovostním režimu vydrží až 120 hodin, hovor zvládnou 4 hodiny. Dobu přehrávání hudby neudává, ale bude to někde mezi. 10 hodin je opravdu dost a očekávám, že baterie se již brzy vybije. I při velmi intenzivním využití tak budete sluchátka dobíjet jednou za několik dní.

Kvalita zvuku

Jabra si zakládá na tom, že Sport Wireless+ mají velmi dobře zvýrazněné basy a při bezdrátovém přenosu nedochází ke ztrátě kvality zvuku. S druhým bodem mohu souhlasit, s prvním už tolik ne. Basy by asi byly výrazné, ale dost záleží na tom, jak máte nastaven ekvalizér v zařízení, které streamuje hudbu do sluchátek. Zatím se mi na žádném s používaných smartphonů nepodařilo dosáhnout uspokojivého výsledku.

Ve všech případech používám standardní přehrávač Hudba Play nebo iTunes, protože hudbu mám v cloudu. Tím jsou možnosti úpravy zvuku omezené. To ale nemění nic na tom, že výsledek by mohl být o chlup kvalitnější a hlavně výraznější. Výstup je plně srovnatelný s drátovými sluchátky vyššího standardu, která jsou dodávána třeba k iPhone 5 nebo Samsungu Galaxy S4. Osobně bych očekával lepší výsledek, na druhou stranu při sportování neočekávám kvalitu na úrovní sluchátek Jabra Revo a jim podobných.

Zvládnou i telefonní hovory

Pokud by vás při sportu někdo vyrušil hovorem, můžete ho samozřejmě vyřídit za pomoci Sport Wireless+. Kvalita zvuku směrem k vám je v pořádku a od vás se o dobrý zvuk postarají dva mikrofony, z nichž jeden je zde pro eliminaci okolního hluku. Druhá strana si doposud nestěžovala a málokdo poznal, že telefonuji skrz handsfree. Ovládání hovoru je možné za pomoci tlačítek a hlasového ovládání. Záleží pouze na vašem telefonu.

Příjemný bonus: Endomondo Premium

Už na krabičce zjistíte, že uvnitř je k dispozici voucher pro Endomondo Premium na tři měsíce zdarma. Pokud tuto sportovní aplikaci používáte, určitě máte představu, co vše vám placený účet nabídne navrch. Pokud běháte s nějakou konkurenční, doporučuji Endomondo minimálně vyzkoušet, zvlášť když máte kompletní portfolio služeb na tři měsíce zdarma, včetně osobního tréninkového plánu ušitého na míru dle vámi zadaných parametrů.

Sport Wireless+ vám během cvičení či běhu bude do uší posílat předem zvolené informace o vašem výkonu. Více zjistíte přímo na stránkách Endomondo. Aplikace je ke stažení zdarma.

Závěrečné hodnocení

Závěr je jednoduchý. Pokud sportujete, rádi při tom posloucháte hudbu a nechcete být limitováni kabelem, který vám bude plandat kolem těla, jsou bezdrátová sluchátka Jabra Sport Wireless+ dobrou volbou. Kvalitou zvuku nepatří k nejlepším na trhu, ale nabídnou dobrou výdrž, dobrý „posaz“ na uších, zvýšenou odolnost a jako třešničku Endomondo Premium na zkoušku.

Sluchátka jsou dostupná už i na českém trhu za cenu lehce přes 2 000 Kč s DPH. Pokud jste ochotni takovou částku investovat, dostanete kvalitní kus moderní techniky.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

21 komentářů

 1. kopihop (neregistrovaný)

  Ahoj taky vám to přijde jako reklama ? :-D

  • Proč jako reklama? Jedná se o normální test sluchátek, v tomto případě velmi kvalitních.

  • winer (neregistrovaný)

   Sluchátka jsem zakoupil a jsem jejich vlastníkem.
   S čistým svědomím mohu říci, že to byl nejhorší kup, který jsem kdy udělal. Mají být do extrémní zátěže. Takže jako řemeslník hodnotím tak, že při delším záklonu padají, sluchátka nedrží. Jakékoliv pecky za 100Kč hrají lépe než tyto, kde basy prostě nevyniknou – poslouchám tekk, hc, hardstyle,apod. Sluchátka jsou prostě nepoužitelné – všechny ostatní co vlastním hrají lépe a to i ty čínské za 90Kč.
   Hned po rozbalení a zkoušce, jaká guma bude nejlepší, došlo ke zničení 2 výměnných gum – bohužel, nemůžu tedy vrátit.
   Klidně prodám případnému zájemci – jsou použité tak 2h., ale upozorňuji že budete z výkonu sluchátek sklamáni.

 2. tyjo abych si za 2k koupil sluchátka, která nehrají nic moc, to bych musel bejt pěkně zťatej.. :-D

  V téhle ceně prostě musí dělat to, k čemu jsou určená (tedy hrát) špičkově.

  • Ok, ale tohle nejsou sluchátka čistě na poslouchání v křesle, se sklenkou whisky nebo vína ;)

   Hrají průměrně, to je pravda, ale mají další vlastnosti, které jsou u nich důležité. To jak sedí na uších, přenos zvuku, odolnost, výdrž.

  • 2k za sluchtka je nutne minimum a ne vysoka cena, spickove hraji sluchatka tak za 20k kdyz si k nim za dalsich 20k dokoupite sluchatkovy zesilovac… Takze na to co tyto sluchatka umi a jak hrajou si myslim ze je 2k hodne dobra cena, podobne sluchat treba od firmy Denon stoji kolem 4k a tak dobre nejsou.

 3. Láďa (neregistrovaný)

  Díky za recenzi … Chybí mi tam jestli jsou nějak udělána aby potlačovala Aero hluk … obyč sluchátka Nokia – po první jízdě na kole letěly do koše, Jabra Active – o něco lepší – už se to dá snést ale při 30km/h + také nic moc. Můžete vyzkoušet?

 4. Miso (neregistrovaný)

  Mam uz asi 5 rokov BT sluchadka SONY HBH DS980 a uvazujem uz pomaly nad vymenou, ale myslim, ze moje stare sony su stale lepsie…

  Len ta baterka…

  • Těžko říct. Chtělo by to porovnat přímo. Což u sluchátek není jednoduché.

   Jabra Sport Wireless+ opravdu nehrají jako špička, ale u nich jde i o jiné faktory ovlivňující výsledný dojem. Na uších sedí perfektně, bezdrátový přenos je stabilní, jsou odolná a baterka vydrží dost.

 5. Palo (neregistrovaný)

  Taky vlastnim pres 5 let bezdratova sluchatka Motorola S9 tenkrat me staly 850 kc, zvukovy prednes maji naprosto vyborny(basy taktez – porovnaval jsem je s bezdratovymi sluchatky Beats na Sony Xperia S a nemohli se rovnat pri stejnem nastaveni eqvalizeru) Dvojku bych za sluchatka ktery neumi basy teda nedal

 6. Igor (neregistrovaný)

  Kdyz mam s telefonem (S4 mini) sparovany monitor srdecniho tepu (pres BT), sparuji se taky sluchatka? Diky

  • Lukas (neregistrovaný)

   Super dotaz, taky me to zajima. Jen dodam, ze ja mam polar smart BT low energy)

  • Lukas (neregistrovaný)

   Nikdo nevi :-) nezbyva nez objednat, vyzkouset a popripade vratiti.

 7. Muzu se jen zeptat jestli nekdo nevite, jak je to pri soucasnem pouziti BT sluchatek a BT hrudniho pasu? Oboje by melo byt spojeno s iP5. Nezkousel jsem jestli dokaze mit k sobe pripojene dve zarizeni soucasne… Dik.

 8. Standa (neregistrovaný)

  Pekny den. Tak jsem na zaklade teto recenze sluchatka zakoupil. Nastesti jsem vyuzil Amazonu a cana 62 dolaru byla celkem akceptovatelna. Proc nastesti.. Vydrz – nevim kde jste vzali vydrz okolo deseti hodin. Sluchatka vydrzi stezi 3 az 4 hod. To dle nastavene hlasitosti. Takze hoodne velke minus. Bud mam orezanou baterku, nebo Vy nejakou novinarskou. Reprodukce – asi v Jabra na basy zapomeli, ale opravdu v basovem pasmu hraji jako kazde druhe sluchatka dodane k telefonu v cene do 3 tis. Zbytek rozsahu je rekneme primereny tomu, na jake aktivity jsou sluchatka urcena. Je to dano asi tim, ze sluchatka v uchu vubec netesni, v posilce tudiz slysite vse krom hudby, venku vitr hlusi hudbu taktez. Muzete spekulovat s nadstavci jak chcete , ale vysledek je porad tragicky. Zase na druhou stranu si rikam, ze treba chtel vyrobce, aby jste si nezaparili usi..Nevim, ale vysledek je nic moc. At nejsem jen negativni.. Stabilita signalu je v poho a treba funkce pro telefonovani je bezproblemova. Samo i to, ze si je muzete vzit do sprchy. Moje celkove resume je ale spise negativni a za sebe bych nedoporucoval jejich nakup a uz vubec ne v cene pro CR. Pekny den Standa.

 9. Zdravim. Málo kdy se připojuji do diskuzi o čemkoliv na netu. V případě recenze na tyto sluchátka však reagovat musim, neboť nesouhlasím s autorem recenze. Na základě této recenze jsem si tyto sluchátka totiž koupil. Cena necelých 2000Kč. Zajimava je cena na Amazonu, 62 $ je na těsně pod hranici ceny při ktere se jiz zboží musí proclit a doplatit cca 25%.

  Vlastní sluchatka vlastním cca 1 mesic a úplně ve všem souhlasim se Standou. Minusy – Výdrž baterií při hraní max 3,5 hodiny, basy velmi špatné, vypadávání z uši, cena, plusy – moznost připojeni az dvou zařízení najednou, FM radio, bleutooth, bezproblémové telefonování (iPhone). Dlouho jsem hledal sluchatka do uší pro sport, kterými nahradím sluchatka Jabra BT 620s Bluetooth ([odkaz] – vydrž baterie i po cca 5 letech používání je vetsi jak 12 hodin, kvalita zvuku vysoká.

  Závěr: Takže i ja musím sluchatka Jabra sport wireless+ hodnotit negativně a to mne velmi mrzi a poohlížím se po jiných. Pěkný den Farda

 10. Zdravím, mohl by mi někdo zkušenější doporučit bezdrát. sluchátka na sport? Původně my tyto Jabry dost zaujali, po přečtení recenze. Nicméně po dočtení komentářů již tak dobře nalazen nejsem. Sháním bezdrátová sluchátka podobného typu (ideálně bez toho kabelu vzadu), dva šneky co dobře sedí na uchu a vydrží aspoň chvíli v chodu. Předem dík za Tipy. PS: Rád si poslechnu i BASSOvej tón ;D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).