TOPlist

Recenze Samsung Galaxy Buds 2 Pro: prémiová sluchátka jen pro vyvolené

samsung galaxy buds 2 pro recenze
  • Samsung se svými nejnovějšími skládačkami představil i nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2 Pro
  • Jde o nejlepší sluchátka tohoto korejského výrobce, a to jak po stránce zvuku, tak třeba i ANC
  • V Česku se od 26. srpna prodávají ve třech barvách, vždy za 5 690 Kč s DPH

Celosvětový trend nabízet ke svým smartphonům také vlastní bezdrátová sluchátka uchopily ze všech nejlépe tři značky: Apple, Huawei a Samsung. Poslední jmenovaný naposledy po boku skládaček Galaxy Z Flip 4 a Fold 4 uvedl také zbrusu nová sluchátka Galaxy Buds 2 Pro. Ta si berou to nejlepší jak z loňského modelu Buds Pro, tak z později uvedených levnějších Buds 2. Jak se nové špunty od Samsungu s cenou 5 690 Kč včetně DPH a dostupností od 26. srpna povedly?

Obsah balení

Samsung novinku zabalil do černé papírové krabičky, která kromě klíčových funkcí hlásá i to, že je potištěna sójovým inkoustem a celkově ekologicky vyrobena. Kromě povinné literatury tam najdete metrový USB-C kabel a náhradní silikonové špunty – větší a menší, přičemž na sluchátkách je od výroby nasazena střední varianta, která by měla sedět většině posluchačů.

Design a zpracování

Samotná sluchátka vzhledem působí jako kombinace posledních dvou generací Galaxy Buds. Mají poměrně buclaté tělo z tvrdého matného plastu (v našem případě bílé barvy – k mání je ještě grafitová a fialová), ergonomicky vytvarovanou část pro vložení do ucha a vypouklou plochu, která částečně z ucha vykukuje. Nemusíte se však děsit, Buds 2 Pro patří k bezdrátovým modelům bez nožičky, takže se velmi dobře skryjí i v tom nejmenším oušku – kolemjdoucí si kolikrát ani nemusí všimnout, že máte cosi v uchu.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 05
Vypouklý tvar má ergonomický význam

Matné tělo každého z „Budsů“ zdobí ještě kontrastní černé plochy pro mikrofony. Opomenout nelze zvýšenou odolnost IPX7 (ochrana před ponořením do metrové hloubky na 30 minut), byť výrobce v manuálu nedoporučuje poslech ve vodě.

Stěžejní součástí produktu je i dobíjecí pouzdro. V případě Buds 2 Pro vsadil Samsung na již ozkoušený rozměr známý původně z Buds Live. Ano, znamená to tedy, že pokud chcete přecházet ze starších generací, můžete využít nakoupené obaly, poutka a podobně. Krabička je veskrze minimalistická, je celá matná s takřka zdrsněným povrchem. Zvenčí nabízí pohled pouze na jednu z diod indikující stav nabití, USB-C port pro nabíjení a vyražené logo výrobce. To je nejen kontrastně lesklé, ale hlavně bude přitahovat nečistoty.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 10
Detail na logo výrobce ukazuje, jak je vytlačené – u mě zatím čisté

Po odklopení víka je k dispozici druhá dioda (ta první většinou signalizuje stav nabití samotné krabičky, zatímco ta vnitřní nabití sluchátek), lůžko s magnety vytvarované pro přesné uložení špuntů a ještě sdělení, že o zvuk se opět stará dceřiné AKG. Líbí se mi celkový nenápadný vzhled a oproti konkurenci nevybočuje ani z hlediska rozměrů.

Pohodlí při nošení a ovládání

U předchozích generací Galaxy Buds mi byla trnem v oku zejména ergonomie. Zvláště loňské Galaxy Buds Pro jsem nevydržel mít v uších déle než hodinu – a soudě podle ohlasů na fórech mělo problém vícero uživatelů. Při porovnání s původními měkčenými Buds a Buds+ s křidélkem pro uchycení to bylo jako nebe a dudy. Ergonomie je pro mne osobně klíčová, neboť jsem schopný mít sluchátka v uších tak dlouho, dokud se nevybijí. Jak si vedou v tomto ohledu Buds 2 Pro?

Nutno poznamenat, že faux pas s infekcí v uších se letos pravděpodobně konat nebude. Moje uši přijaly nové Buds Pro poměrně rychle a při nošení jsem nezaznamenal žádnou bolest ani nepohodlí. Svůj podíl na tom má i příjemná hmotnost 2× 6 gramů. Nutno však poznamenat, že kvůli svému kroutivému uchycení (do uší je musíte zatlačit a trochu s nimi pootočit) o nich prakticky vždy víte. Alespoň mně se nestalo, že bych se s nimi sžil natolik, že bych o nich ani nevěděl.

Vypouklá ploška nabízí také dotykové ovládání. Korejci zde nevymysleli nic převratného: jeden dotyk pro pozastavení přehrávání, dvojité poklepání pro přeskočení na další skladbu a trojité pro návrat o jednu skladbu zpět. Delším podržením můžete aktivovat režim potlačení hluku (ANC), vyvolat hlasového asistenta, anebo regulovat hlasitost. Za pochvalu stojí, že citlivost je ideální i pro ovládání v rukavicích.

Parametry a funkce

Tím nejdůležitějším je pravděpodobně zvuk, takže začneme rozebrání výbavy právě tím. Buds 2 Pro se pyšní 2pásmovým měničem (10mm wooferem a 5,3mm tweeterem) a Samsung garantuje 24bitové Hi-Fi audio včetně třeba 360° prostorového zvuku. Zde je ale důležité upozornit, že právě tato největší lákadla fungují naplno pouze při používání s telefonem Galaxy a také s patřičnými Hi-Fi streamovacími službami, kupříkladu Tidalem.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 01
Každé sluchátko má vlastní měnič i sadu mikrofonů

I pro majitele smartphonů jiných značek je tu několik zajímavých funkcí. V popředí stojí samozřejmě ANC (aktivní potlačení hluku, mimochodem na špičkové úrovni v segmentu špuntů), dále ambientní režim propustnosti a třeba také čtení upozornění nahlas (s češtinou si zrovna netyká), detekce nasazení (při vyndání z uší se zastaví přehrávání – funguje spolehlivě, ale jen s Androidem) nebo též detekce hlasu, která umí zastavit přehrávání ve chvíli, kdy hovoříte. Pokud si nicméně rádi prozpěvujete, tuhle funkci doporučuji vypnout.

K evergreenům pak patří i možnost vyhledat sluchátka pomocí pisklavého tónu. Z další výbavy bych neměl zapomenout na Bluetooth 5.3 s technologií Snadného připojení (možnost rychle přepínat mezi několika připojenými zařízeními) nebo klasickou nadílku kodeků SBC a AAC, respektive ještě samsungovský SSC. Ten se svou kvalitou vyrovná aptX, nicméně využijete jej pouze při spojení s přístroji Samsung Galaxy.

Doprovodná aplikace

Aplikace Galaxy Wearable je jednoduše navržená i přehledná a netrpí na chyby či prkenné překlady. Nabízí základní sadu přepínačů, umožňuje nastavení, má dokonce i ekvalizér a umí i vytvořit widget. Pochvalu si zaslouží zejména za to, že Samsung konečně nabídl celistvý zážitek v jedné jediné aplikaci. Jakmile tak pořídíte nová sluchátka, nemusíte stahovat další aplikaci vedle té na hodinky – vše máte hezky v jednom balení.

Na aplikaci se bohužel nejvíce podepisuje to, jak se Samsung uzavírá do vlastního ekosystému à la Apple. Nejenže klíčové funkce nových sluchadel povoluje pouze členům klubu Galaxy a nikomu jinému, ale třeba pro iPhony aplikace není dostupná vůbec.

Kvalita přehrávání a telefonování

Rád hned poznamenám, že zvuk linoucí se z Galaxy Buds 2 Pro je na svou cenu přímo špičkový. Ať už posloucháte na Androidu, iPhonu či počítači, kvalita je rozhodně konzistentní a hned je znát, že oproti loňskému roku udělal Samsung zase jistý krok kupředu. Nejlepších výsledků jsem však dosahoval při poslechu ze zařízení Samsung.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 09
Poslech hudby je učiněná radost

Basová složka je velmi výrazná, ale zase ne tolik, aby přebíjela zbytek, jako tomu často bývá u levnější konkurence. Nejlépe to lze zaregistrovat u elektronické a taneční muziky, případně u tvrdšího rocku. Zároveň se zdařilé basy příjemně projevují u poslechu klasické hudby, zejména při vysoké koncentraci smyčců (typicky třeba Vivaldi).

Osobně hodnotím velice kladně čistotu projevu i při nastavení vysoké hlasitosti kolem 90 %. Nikdy jsem neměl problém rozeznat jednotlivé nástroje v pozadí i přes hlasitý vokální projev interpreta. Nechci tím přímo říkat, že jde o produkt pro audiofily, to rozhodně ne. Pakliže je ale pro vás hudba vášeň, poslech si budete užívat. Abych ale jenom nechválil – celkem špatně umí nové Buds vyhradit hudbu jen pro vaše zvukovody. Mírně hlasitě propouští do okolí při hlasitosti 70 %, vcelku výrazně při hlasitosti kolem 80 %.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 04 01
Jak se vám líbí?

Jen doplním, že jsem testoval s ekvalizérem nastaveným na výchozí a dynamickou úroveň. A protože mám rád velký dynamický rozsah, oblíbil jsem si právě druhou zmíněnou. Co se týče telefonování, druhá strana mě vždy perfektně slyšela a já slyšel ji, a to třeba i venku při silných poryvech větru. Chválím i za to, že kvalita telefonních hovorů se nelišila v závislosti na připojeném zařízení (Android, iPhone a PC).

Výdrž baterie a nabíjení

Samsung u Buds 2 Pro garantuje výdrž minimálně 5 hodin s aktivním potlačením okolního hluku, k tomu dalších 13 hodin s plně nabitým pouzdrem. Párkrát jsem se na tuto hodnotu dostal, ale většinou jsem poslouchal v kuse spíše 4 až 4,5 hodiny. Toto je nutné vnímat jako jakýsi standard roku 2022. Ačkoliv třeba první generace Buds vydržela klidně i 7 hodin neustálého přehrávání, postrádala klíčovou funkci ANC. S vypnutým ANC se na tuto hodnotu můžete dostat i s Buds 2 Pro.

samsung galaxy buds 2 pro recenze 07
Nabíjení probíhá buď přes USB-C, anebo klidně bezdrátově

Zatímco sluchátka samotná se nabíjí v dodávaném pouzdře přes piny (ze zcela vybitého stavu do 100 % jim to trvá necelou hodinu), pouzdro můžete dobíjet buď kabelem, nebo bezdrátově. O nabíjecím výkonu se bohužel výrobce nezmiňuje. Každé sluchátko má 61mAh baterii, „boxík“ je vybaven akumulátorem o kapacitě 515 mAh.

Závěrečné hodnocení

Samsung Galaxy Buds 2 Pro se v žádném případě nemají za co stydět. Jde o solidní bezdrátové špunty s takřka prémiovým zvukem, velmi dobrým aktivním odhlučněním i uším lahodící ergonomií. Pochvalu zaslouží též přítomnost bezdrátového nabíjení pouzdra. Škoda jen, že se Samsung vydal stejnou cestou jako Apple a své technologie nenabídl všem zákazníkům. Zatímco majitelé telefonů Samsung mají volbu jasnou, ostatní – a zejména pak jablíčkáři – mohou jít ke konkurenci, protože tady je nic převratného nečeká.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro

buds2probysamsung4eshop
8.8

Design a zpracování

8.5/10

Kvalita zvuku

9.5/10

Pohodlnost nošení

8.5/10

Výdrž baterie

8.5/10

Funkce

9.0/10

Klady

  • prémiový zvuk od AKG
  • minimalistický design v několika barvách
  • pohodlí při nošení a jednoduché ovládání
  • skvělé aktivní potlačení hluku
  • zvýšená odolnost IPX7
  • bezdrátové nabíjení

Zápory

  • jen průměrná výdrž
  • některé funkce jen pro majitele telefonů Samsung
  • absence aplikace pro iOS
  • propouštění zvuku do okolí
Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku