Domů » Recenze » Recenze Samsung Chromebook 2: Cloud není všechno

Recenze Samsung Chromebook 2: Cloud není všechno

Google je společnost, která de facto ovládá mobilní trh. Na poli smartphonů má se svým Androidem v současné době neotřesitelnou pozici, podobných úspěchů firma dosáhla také u tabletů. Jaké šance má, když se postaví zavedenému pořádku u notebooků?

Samsung Chromebook 2 se řadí do druhé generace malých notebooků s operačním systémem Chrome OS od Googlu. A nebyl by to Google, kdyby celou platformu nevytvořil tak, aby slovo on-line bylo základním stavebním úspěchem celého konceptu. Oproti předchozí generaci se u „dvojky“ samozřejmě vylepšil výkon celého zařízení, čímž vzrostla jeho použitelnost. Změnil se také design a zlepšilo se dílenské zpracování. Chromebook 2 od Samsungu prostě vypadá dobře. My jsme měli na test 11,6″ model s rozlišením 1366 × 768 pixelů, jehož cena se pohybuje těsně pod hranicí 10 000 Kč. Kromě něj jihokorejský gigant nabízí ještě 13,3″ displej s Full HD rozlišením, který pořídíte za 11 990 Kč včetně DPH.

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu CZC.cz, kde si Chromebook můžete zakoupit

Klady (+)

 • příjemné rozměry a hmotnost
 • povedený design
 • svižné reakce operačního systému
 • dokonalá provázanost s Google službami
 • výborná klávesnice a touchpad
 • velmi dobrá výdrž na baterii
 • bezúdržbovost systému

Zápory (-)

 • nízké rozlišení displeje u 11,6″ varianty
 • horší pozorovací úhly
 • absence pokročilých aplikací a omezení systému
 • celkově nižší výkon

Obsah balení: Nutný základ

Samsung zabalil Chromebook 2 do výrazné bílé krabice, na které nelze přehlédnout logo Chrome. Již při prvním pohledu na zabalený notebook tedy znalí uživatelé tuší, že se nejedná o klasický notebook. Po otevření uvnitř krabice čeká na vybalení kromě samotného Chromebooku ještě nabíječka s americkou koncovkou, nicméně s přibalenou českou redukcí. Koncovka určená do zásuvky je proto dost masivní. Samotné trafo je naopak příjemně malé. Nic dalšího v krabičce nenajdeme.

Konstrukce a dílenské zpracování: Jde příkladem

Po vybalení Chromebooku 2 jsem v ruce držel klasický malý notebook. Konstrukce je zcela shodná, nehledejte zde žádný rozdíl. Co mě ale upoutalo při prvním uchopení, byla textura kůže na víku displeje. Samsung použil stejnou techniku, kterou jsme měli možnost vidět u smartphonu Galaxy Note 3. Na notebooku mi nicméně tento styl úpravy plastů sedl více. Troufám si dokonce říct, že povrchová úprava chromebooku opravdu sluší.

  

Stejně jako u Galaxy Note 3 (recenze), je po stranách naznačené prošívání kůže, které je ve skutečnosti opět pouze plast. Vypadá to ale dobře a jemná textura může někoho dokonce zmást, jestli se o kůži doopravdy nejedná. Druhý efekt tohoto zpracování je velká odolnost vůči otiskům prstů. Také jemné škrábance se na víku schovají podstatně lépe, než kdyby bylo víko vyrobené z lesklého plastu.

Spodní část přístroje, včetně boků, je také vyrobená z plastů. Zde je již použita standardní matná povrchová úprava. Velkou pochvalu si zaslouží lícování jednotlivých dílů – nikde nic nevrže, vše na sebe navazuje, jak má, a celkově nelze říct nic jiného, než že dílenské zpracování Chromebooku 2 je na jedničku.

Spodní část chromebooku, která se na okrajích zužuje a opticky tak přístroj zeštíhluje, nese dvojici reproduktorů s překvapivě slušným zvukem, a v každém rohu jsou malé gumové podložky, díky kterým drží Chromebook 2 na stole jako přibitý.

Na levém boku přístroje najdete napájecí konektor, USB vstup, HDMI výstup a čtečku microSD karet. Chromebook 2 dokáže číst jak SDHC, tak SDXC karty. Slot je navíc schovaný pod krytkou, která je k tělu přidělaná, nehrozí tedy, že byste ji ztratili. Pravý bok obsahuje 3,5mm zdířku na sluchátka a druhý USB vstup.

 

S rozměry 289,6 × 204,7 × 16,8 milimetrů se v porovnání s první generací jedná o téměř stejně velký přístroj. Pouze výška se snížila z 17,5 milimetrů na současných 16,8 milimetru. Chromebook 2 je tedy opravdu kompaktní. Ani hmotnost, která činí 1,2 kilogramu, není příliš vysoká. Ultrabooky sice dokážou nabídnout nižší hmotnost, nicméně se jedná o přístroje ze zcela jiné cenové kategorie.

Displej: Odpovídá ceně

Chromebook 2 se vyrábí ve dvou provedeních. Jedna verze obsahuje 11,6″ displej s rozlišením 1366 × 768 pixelů, druhá verze nabízí větší 13,3″ displej s Full HD rozlišením. My měli na testy menší provedení a nutno říct, že displej zcela odpovídá cenové kategorii celého zařízení. Barevné podání je při přímém pohledu velmi dobré. Boční pohledy jsou téměř bez barevné deformace, vrchní pohled je již výrazně světlejší. Spodní pohled naopak barvy lehce invertuje. Při ideálním úhlu je tedy zobrazení bezproblémové, stačí s displejem ale mírně pohnout a správné barvy jsou pryč.

 

Povrch displeje je matný, což chválím. Ani když jsem pracoval s Chromebookem mimo domov na přímém sluníčku, neměl jsem větší problémy. Korekce jasu je dostupná v 17 krocích. Nejnižší přitom displej zcela vypne, což se skvěle hodí například při přehrávání hudby, případně videí z YouTube za účelem poslechu. Nejnižší stupeň podsvícení je navíc nastaven příjemně nízko, tudíž ani sledování displeje v absolutní tmě oči příliš nenamáhá.

 

Baterie: Solidní držák

Baterie v Chromebooku 2 má kapacitu 4 080 mAh, Samsung udává výdrž na jedno nabití 8 hodin. Tato hodnota vychází z testování pomocí Google aplikací, bez testů aplikací třetích stran. Má osobní zkušenost s baterií měla nejdelší možné trvání 7 hodin práce v textovém editoru, s aktivním používáním internetu přes Wi-Fi připojení a puštěnou hudbou z Google Hudba Play na pozadí. Udávaná výdrž tedy odpovídá realitě. Pomocí dodávané nabíječky Chromebook 2 plně nabijete za 2 hodiny a 16 minut.

Hardware a výkon: Exynos v hlavní roli

Samsung použil u Chromebooku 2 vlastní ARM procesor Exynos 5 Octa 5420, který obsahuje čtyři silná jádra A15 na frekvenci 1,9 GHz a čtyři slabší, ale úsporná jádra A7 na frekvenci 1,3 GHz. Principem jde o procesor, který najdeme v mobilech a tabletech. Vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB a operační paměť 4 GB DDR3 RAM. Grafické operace má na starosti akcelerátor Mali-T628 MP6.

Chromebook 2 jsem otestoval v rámci webového testu Google Octane 2, který ukazuje výkon zařízení při zpracování Javascriptu a při práci s HTML5 kódem. Výsledek, kterého jsem dosáhl, je 6 860 bodů. To je poměrně málo. Při procházení klasických webových stránek propady výkonu příliš nezaznamenáte, ale například scrollování na Facebooku či Google+ dává použitému procesoru zabrat. Občas se tak nevyhnete drobnému zadrhnutí či čekání.

Klávesnice a touchpad

Jednou z nejdůležitějších částí každého notebooku je ergonomie práce. Na té se velkou měrou podílí právě klávesnice a touchpad. Špatně rozmístěné klávesy, různé experimenty s jejich tvarem, stejně jako malý a nepřesný touchpad, již dokázaly potopit spoustu jinak skvělých notebooků. A rovnou mohu napsat, že toto u Chromebooku 2 od Samsungu nehrozí.

Klávesnice má klasické rozložení, pokud toto můžeme říct u zařízení, kterému chybí klávesy Windows, Delete či klávesy F1 až F12. Jejich absence je logická, vzhledem k použití ChromeOS. Naopak klávesy CTRL a ALT po levé straně mezerníku jsou doslova obří a nestane se vám tak, že byste měli s jejich nalezením při rychlém psaní problémy. Trochu mě mrzel menší ENTER, díky přesnému stisku všech kláves po celé jejich ploše jsem si ale rychle zvykl.

Nad klasickou QWERTY(Z) klávesnicí, která je plně počeštěná, se nachází klávesy pro snazší ovládání chromebooku. Najdete zde klávesy zpět a vpřed či obnovení stránky, vhodné k použití v prohlížeči. Dále se zde nachází klávesa pro přepnutí aplikace do režimu celé obrazovky a klávesa pro zobrazení všech aktuálně běžících aplikací na jedné obrazovce. Nechybí ovladače jasu a hlasitosti, včetně klávesy pro rychlé ztlumení zvuku.

Při pohledu na klávesu vypnutí hned vedle tlačítka pro zesílení zvuku mě jímala hrůza, kolikrát si nechtěně chromebook vypnu. Naštěstí, pokud chcete přístroj uspat, musíte klávesu držet, dokud na obrazovce všechna okna a ikony nezmizí, pro vypnutí ještě déle. Díky tomu se vám nikdy nestane, že byste si Chromebook 2 vypnuli omylem.

Touchpad je nejenom rozměrný, on je jednoduše skvělý. Reaguje zcela přesně, a díky jeho rozměru je s ním radost pracovat. Navíc je velmi mírně zapuštěný pod okolní povrch a orámovaný stříbrným proužkem. Bezpečně tak poznáte, že jste na jeho okraji. Jeho přesnost, společně s gesty, kterými se Chrome OS ovládá, je doslova políček většině notebooků s Windows, které se kvalitou svých touchpadů s tím v Chromebooku 2 nemohou měřit. Lehkost práce s touchpadem je velmi podobná MacBookům.

Chrome OS: Jasně daná specifika

Chrome OS má pro spousty uživatelů jednu obrovskou výhodu a pro další spousty uživatelů jednu obrovskou nevýhodu. První skupina, která je zvyklá pracovat téměř výhradně s Google aplikacemi, bude zpočátku nadšená. I toto nadšení ale může opadnout, zde každopádně záleží na tom, jaké aplikace vyžadujete pro běžnou práci. Druhá skupina Chromebook nerozdýchá v žádném případě, protože je prostě jiný než například Windows, na které je většina lidí zvyklá.

Předně je třeba si říct, že Chrome OS je i přes možnost pracovat v offline režimu především online zaměřené zařízení. V rámci obchodu Chrome je sice k dispozici sekce, která obsahuje offline aplikace, čekejte zde ale spíše jednoduché záležitosti, jako je kalkulačka, základní hry a jednoduché textové editory, které dokážou běžet i bez datové konektivity. Drtivá většina aplikací je nicméně dostupná pouze online, což nemusí vadit doma na rychlé Wi-Fi síti, může se to ale ukázat jako problém na cestách.

 

Uživatel, který většinu dne pracuje v prohlížeči Chrome, své dokumenty edituje v rámci dostupných služeb, využívá Google Disk či další online úložiště, postačí mu online fotoalba s jejich omezenými možnostmi, hudbu většinou streamuje a je zaměřený na služby Google, může být s Chrome OS zařízením nadmíru spokojený. Systém je totiž svižný, nevyžaduje žádnou údržbu, žádné složité nastavení, a při činnostech, které jsem uvedl, zvládá téměř vše.

Problém nastane v momentě, kdy se požadavky na systém zvýší a začnou se hledat specializované programy. Pro úpravu fotografií třeba můžete na ChromeOS použít slušný Pixlr editor. Dokáže pracovat ve vrstvách, umí používat více plovoucích oken a v komplexnosti bude většině uživatelům dostačovat. Pixlr editor a jemu podobné jsou ale dostupné pouze online. V momentě, kdy tedy budete potřebovat upravit fotografii, budete muset každý snímek uploadovat na servery Pixlr, abyste je mohli zpracovat.

Upload většího množství snímků, kdy jeden dosahuje velikosti cca 6–8 MB (16–24 Mpx), aby se upravily a následně online uložily například do Google Disku, tedy nepředstavuje příliš efektivní práci. Navíc na cestách se v takový moment může vyskytnout problém s FUP limitem vašeho mobilního připojení. V zahraničí se mimo hotelové Wi-Fi stává pro takovou práci Chromebook nepoužitelným. Systém sice umí prohlížet snímky lokálně, ale možnosti úprav jsou v tomto režimu nulové.

Stejné problémy budete řešit například při zpracování videa, kdy máte sice k dispozici službu WeVideo, ale opět pouze v online režimu. WeVideo je velmi dobře použitelný editor videa pro základní úpravy, umí spolupracovat s Google Diskem, Facebookem, Dropboxem, OneDrive a dalšími online službami, nicméně každý vybraný soubor se nejdříve uploaduje na servery, aby mohl být zpracován. Opět tedy bez internetového připojení nelze pracovat.

Jak je to s tiskem?

K Chromebooku nepřipojíte tiskárnu, můžete tisknout pouze na tiskárny v síti, případně umí Chromebook pracovat s tiskárnamy pomocí technologie ePrint. Starší tiskárny bez podpory této služby mají tedy smůlu a k Chromebooku je nepřipojíte. Do Chromebook 2 nemůžete vložit klasickou SD kartu, ale pouze microSD, takže jednoduché vyjmutí karty z fotoaparátu pro uložení snímků do Chromebooku bude bez redukce k ničemu. Specifické aplikace, na které může být uživatel zvyklý z klasického počítače, například Adobe Lightroom, Microsoft Office, Zoner Photo Studio, Sony Vegas Studio a obrovské množství dalších programů, na Chrome OS jednoduše nenajdete. Z tohoto pohledu je tedy Chromebook s Chrome OS omezený systém, u kterého se může uživatel trápit kvůli nedostatku aplikací, špatné offline práci a dalším problémům.

Jak jsem ale již psal výše, stejně tak může být Chromebook skvělým zařízením pro surfování po internetu a využívání online služeb. Případně se velmi hodí na jednoduchou práci s textem, který lze ukládat lokálně, a v momentě, kdy se Chromebook připojí opět k síti, se okamžitě synchronizuje s Google Diskem. Z tohoto pohledu se mi velmi osvědčily aplikace Writer či Writebox, které umí pracovat offline. Na psaní poznámek, ale i delších textů v prostředku hromadné dopravy je Chromebook skvěle použitelný. Pokročilé práce v Office, práce s fotografiemi a další specifické činnosti jsou nicméně pro Chromebook velkou neznámou.

Závěrečné hodnocení

Kdo mě zná, ví, že Google a jeho služby jsou pro mě alfou a omegou. Jednoduše mi vyhovují. Na Chromebook jsem se tedy těšil a byl jsem téměř rozhodnutý si jej zakoupit. Po testu musím ale zkonstatovat, že tak neučiním. Pokud víte, že čas od času potřebujete uložit větší množství věcí lokálně, že ke svému životu vyžadujete Office a Adobe Lightroom, případně účet na Steamu, není Samsung Chromebook 2 zařízení pro vás.

Při práci na úrovni Google služeb ale nemám vůči Chromebooku od Samsungu žádné výtky. Lehké zařízení se slušnou výdrží, velmi dobře dílensky zpracované, s pohodlnou klávesnicí a skvělým touchpadem. Zde jsem byl spokojený. Pokud si tedy plánujete koupit notebook a víte, že jsou pro vás jasnou prioritou a denním chlebem sociální sítě, Google služby, online konektivita či práce s textem, a víceméně nic jiného na svém novém přístroji dělat nebudete, vezměte Samsung Chromebook 2, potažmo Chrome OS v potaz a minimálně si zařízení vyzkoušejte. Pravděpodobně budete příjemně překvapeni.

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.

15 komentářů

 1. neregistrovany (neregistrovaný)

  chrome os povazuji za slepou a nesmyslnou cestu. radsi by meli spojit chrome a andrpid a udelat jednu vec poradne. kdyby na androidu bezelo plnohodnotne chrome je to lepsi

  • Pepa (neregistrovaný)

   Ač nerad, musím souhlasit. Chrome OS je skutečně na nic, není snad žádného uživatele, pro kterého by to bylo. Prakticky se jedná o Office a prohlížeč Chrome, nic dalšího pořádného to neumí.

 2. Příliš nerozumím, k čemu je to zařízení dobré? Za ty peníze přeci nemůže uspokojit ani hodně nenáročného uživatele, byť by byl zvyklý na online služby. Jako pracovní nástroj je to k ničemu, jako hračka je to k ničemu, jako prohlížečka internetu s plnohodnotnou klávesnicí to možná smysl dává, ale zase to stojí jako DVA plnotučné notebooky s Windows nebo tři čtyři tablety s klávesnicí. Jelikož to oproti Windows nemá žádné výhody (vše, co jde tady, jde i tam a většinou líp), nevidím absolutně důvod, proč by si to někdo měl chtít koupit. Konkurenceschopná cena leží někde výrazně pod cenou srovnatelných zařízení s Windows, tj. tak do pěti tisíc (kde už lze mít 10″ Windows tablet s klávesnicí, mininotebooky a při troše štěstí i klasický ntb.

  • lojzik (neregistrovaný)

   Tak ja si umim predstavit, ze to poridim treba mame, ktera pouziva maximalne prohlizec, spravu eshopu ma taky v prohlizeci. Clovek se nemusi zabyvat, co s tim provede a tak…

  • Takový „trochu“ předražený „telefon pro důchodce“? :-)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Lojzík: Až na to že pokud to nastavíte správně Windows nebo Linux vám budou sloužit také dobře a levněji.

 3. GT (neregistrovaný)

  Ako tak citam, vela ludi nevie pochopit vyznam takychto zariadeni.

  Bol som na tom rovnako.

  Az kym som nezacal hladat nahradu za moj dosluhujuci mini notebook.

  Tych cca 11-12″ mi vyhovuje, rozlisenie na tak malej obrazovke je uplne OK, cena viac ako prijatelna.

  Neprijatelny bol OS a velkost SSD.

  Nastastie na chromebooku, ktory som si kupil (HP), sa da SSD jednoducho vymenit.

  Nainstalovanie Ubuntu mi trvalo asi 20 minut a odvtedy som s chromebookom spokojny.

  Za tu cenu je to viac ako OK.

  Ano, treba sa s tym chvilu pohrat a byt trochu zrucny, ale stoji to za namahu.

  Skor ako sa ozvu kritici a povedia, ze za cenu chromebooku + cena za vacsie SSD (256GB) som mohol mat plnohodnotny notebook s windowsom, tak vas stopnem.

  V tej cene som nenasiel nic podobne.

  Dcere som rovnako upravil 14″ chromebook s FHD displejom a je stastna ako blcha.

  V podstate na celkom slusny ultrabook a na skolske veci a multimedialne blbinky jej to bohate staci.

  Ako vidite, vyuzitie to ma, ale naozaj to nie pre kazdeho. ;-)

  • Pedro (neregistrovaný)

   Takže jste si vlastně koupil Chromebook, který používáte na jiném OS a ještě jste si vyměnil disk. Co máte za Chromebook a co Vás stál ? Dneska už se dá pořídit za pár šupů tablet nebo laptop s Windows např. a je to daleko lepší koupě než Chromebook.

  • lerion (neregistrovaný)

   GT: Právě jsi ukázal, jak nesmyslné zařízení Chromebook je. Kdyby nebyl, používáš ho přesně tak, jak byl výrobcem navržen…

  • GT (neregistrovaný)

   Kupoval som ho preto, lebo nieco tak male s dobrou vydrzou a s relativne (pre moje pouzitie) dostatocnym vykonom som nenasiel.

   Tablet a cokolvek s windowsom, alebo androidom nekupujem, takze ani nemienim platit za OS.

   To iste plati aj pre chromebooku pre dceru.

   Lahky, na skolske veci dostatocny a celkom lacny.

   Ked si to porovnam s ultrabookmi, ktore su sice podobne lahke, ale nenormalne drahe, stale som na tom ziskal.

   To co som nemusel platit za predinstalovany OS od MS, som dal do SSD (35E/ks znackovy s 3 rocnou zarukou).

   Porovnajte si hlavne parametre pre skolaka (vaha, vydrz) a zistite, ze nieco podobne je ovela drahsie, ako len „zopar supov“.

   Nehovoriac o zbytocnej platbe za OS, ktory aj tak nepouzivame.

   Zariadenie samo o sebe ma svojich kupcov, ale hlavne v amerike.

   Cisla predajov hovoria same za seba, tam to neobkecate.

   U nas je to v povodnom stave naozaj takmer nepouzitelne, s tym suhlasim.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To GT:

   No hádám že 80% lidí opravdu použitelné 256GB SSD za 35€ nesežene.

   Hlavně v případě problémů s OS Linux jste odkázán na to jestli to komunita vyřeší. Ono moc oficiálních portů velkých Linuxiových dister na Chromebooky nejsou…..

   Jinak po analýze prodejů vyplynulo že právě spousta lidí tam instaluje jiný OS.

  • GT (neregistrovaný)

   Zohnat SSD M.2 za 35E nie je problem (cinske stranky funguju vsade).

   Povedal by som, ze nieco take si u nas kupia skor nadsenci a ludia, ktori vedie co kupuju, preco to kupuju a vedia aj to, ze si to prerobia.

   Takze by som skor povedal, ze 80% kupujucich vie ako na to a ako z toho vytazit maximum.

   .

   Linux je tam Ubuntu a tie HYPOTETICKE problemy su uz dost davno minulostou.

   Pouzivam Ubuntu ako hlavny OS uz niekolko rokov a tvrdim, ze po nainstalovani OS a vsetkeho SW ktory potrebujem, nemam ziadny problem.

   Vsetko fungovalo na prvy krat a to mam toho nainstalovaneho naozaj dost.

   Ze na tom bezproblemovo bezia aj veci z windowsu, ktore obcas pouzijem (napr. notepad++), je uz len bonus.

   .

   K tomu, ze bezne netbooky maju vydrz porovnatelnu s tymto vyrobkom sa ani nevyjadrujem, pretoze NEMAJU.

   V tej cenovej relacii ani nahodou.

   Aj teoretizovanie o vykone s SSD a jednym OS (Ubuntu) je mimo misu.

   Vykon je viac ako dostatocny a porovnat to s 5,4K HDD moze naozaj len clovek, ktory to nemal v ruke a netusi o com pise.

   Navyse, preco platit za OS o ktory nemam zaujem?

   Preco podporovat firmu, o ktorej vyrobok nemam zaujem?

   Za usetrene peniaze som kupil SSD a je to ovela lepsia investicia, ako pouzivanie win.

   .

   Na pracovny/skolsky strojcek, ktory zvyknem menit kazde 2-3 roky je to uplne v pohode.

   .

   PS: Plakat nad nizkym rozlisenim displeja pri 10-12 palcoch je smiesne.

   Hlavne ked si pozriete produkciu beznych 15″ notebookov.

   Chromebook ma na 14″ FHD o com moze velka vacsina momentalne predavanych strojov len snivat….nanestastie :-(

 4. Ondřej (neregistrovaný)

  Tak za tyhle peníze se dá koupit už vcelku slušný notebook, slušný příměrem, tedy na internet/office, který pojede suprově offline a samozřejmě i online. A uživatel může mít na disku systémy 2 – windows a linux, případně ten chrome os, který se dá nainstalovat jako nadstavba na ubuntu tuším. Jako výkon tadytoho stroje musí být šílený, když i s SSD diskem se kouše prohlížení facebooku apod. to si nedovedu představit ani na své záložní plačce z gigacomputer za pár šupů, kde je core2duo a klasický disk 5400 otáček. Shňme si to – základní varianta kolem 10 tisíc, špatný výkon, nedostačující systém pro ČR minimálně a nic moc displej. Výdrž je fajn, ale to netbooky mívají. Jak tu někdo psal, dovedu si představit notebook s androidem, právě jen pro potřeby netu a psaní poznámek + maily, případně občasná nějaká menší zábava, zařízení na cesty apod. Není problém ject offline…za tyhle peníze bych očekával něco jako Lenovo IdeaPad A10 jen mnohonásobně lepší, tedy lepší displej a výkon.

 5. Jarda (neregistrovaný)

  Uaa, proc to nema (jako primarne on-line stroj) 3/4G modem?? U tabletu mi chybi presne to, co Chromebook ma – pohodlna klavesnice a touchpad. Jako terminal s dlouho vydrzi super.

  Takze ted uz jenom tu 4G konektivitu a papa, ntb a tablete :-)

  • Garfield (neregistrovaný)

   Myslím, že na chromebooku funguje dongle. Takže to je celkem snadno řešitelné. Pravda je, že 3G chromebooky jsou jenom starší typy…

   Vlastním 2 chromebooky, já i rodina jsme spokojeni. Není pravda, co se píše v článku, že úpravy fotek a videa jsou jenom online. WeVideo i Pixlr je i offline. Sice ne tak komplexní, ale jako základ to stačí. Offline fungují Doc. Za 6 pětek jsem si koupil i torrent klienta (ten jaksi offline neběží :-) )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).