Domů » Recenze » Recenze Op3n dott P4502: Dostupný Tesco smartphone za hubičku

Recenze Op3n dott P4502: Dostupný Tesco smartphone za hubičku

Poté, co se Tesco rozhodlo nabízet služby virtuálního operátora, přišlo také s nabídkou vlastních zařízení pod brandem Op3n dott. Za 2 500 korun nabízí telefon, u které se skoro zdá, že by se mohl stát best-sellerem. Splní nový Op3n dott smartphone tato očekávání?

Tescu se rozhodně nedá upřít invence v podobě nabízených služeb. Jak rozvozy nákupu až do bytu, tak virtuální operátor mají své zákazníky. Aby Tesco ještě více podpořilo své postavení na trhu, rozhodla se společnost nabízet v každém svém obchodě, který obsahuje oddělení s elektrem, také vlastní smartphone. Jako název bylo vybráno slovní spojení Op3n dott, které možná zaujme mladé, nicméně pro starší generaci může být název lehce nepochopitelný. A rozhodně si nemyslíme, že by cílovka pro tento model byli jen teenageři?

V reálu samozřejmě Tesco mobil nevyrábí. Op3n dott smartphone je převlečené Lenovo P4502, pouze s tím rozdílem, že je v systému ponechán čistý Android, přibyly aplikace na přání Tesca a změnilo se logo. Ponechme stranou výrobce a původ mobilu a pojďme se podívat, jak moc velké šance má Op3n dott P4502 na našem trhu.

Klady (+)

 • velmi dobrá cena
 • IPS displej s qHD rozlišením
 • čidlo jasu, podsvícené senzorové klávesy
 • dostatečný výkon na běžné používání
 • možnost použít 2 SIM karty

Zápory (-)

 • průměrný fotoaparát
 • špatné barevné podání displeje
 • méně kvalitní konstrukce
 • plechový zvuk ve sluchátku

Obsah balení: Za tu cenu jasný základ

Za minimální částku nelze čekat maximální balení. V jednoduché krabičce, která na svém povrchu informuje zákazníka o kvalitách smartphonu, najdete pouze samotný přístroj, baterii a nabíječku. Nabíječka má oddělitelný microUSB kabel, který tedy lze jednoduše použít k připojení mobilu k počítači. Dále uvnitř najdete jednoduchý návod a záruční list. Sluchátka ani nic dalšího nehledejte, za dané peníze je ale myslím balení zcela v pořádku.

Design a zpracování: Ne vše lze odpustit

Op3n dott P4502 je v první řadě smartphone spadající do té nejlevnější kategorie. Na první pohled ale vypadá hodnotněji, což je jeho velké plus. Přední straně jasně dominuje velký 4,5″ IPS displej s qHD rozlišením, pod kterým se nachází trojice senzorů v sestavě kontextové menu, domů a zpět. Nad displejem najdete čidlo okolního jasu, což je na danou cenu menší překvapení, a kamerku pro videohovory. Notifikační dioda bohužel chybí, zmeškané události tedy nejsou nijak prezentovány.

 

  

Na levém boku přístroje je klávesa probuzení a na pravém boku kolébka hlasitosti. Ano, čtete správně. Pro praváka, kterých je většina, je rozmístění bočních kláves doslova utrpení. Po uchopení mobilu do pravé ruky se totiž klávesa probuzení nachází mimo dosah prstů. Nebezpečné posunutí mobilu, abyste ho odemkli, rozhodně není něco, za co lze výrobce pochválit. Klávesa pro probuzení je navíc zapuštěná a nereaguje po celé své ploše. To samé lze říci o kolébce hlasitosti. Toto se při výrobě jednoduše nepovedlo. Leváci sice mohou mít z umístění kláves radost, ani oni ale z jejich kvality nadšeni nebudou.

Horní hrana přístroje obsahuje zdířku pro sluchátka, spodní pak nabíjecí microUSB konektor a mikrofon. Konektor je ale usazen obráceně, můžete mít tedy problémy s nabíjením v některých držácích či v dokovacích stanicích. Zadní strana hostí čočku 5 MPx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a mono reproduktor. Čočka fotoaparátu je bohužel vystouplá, a mobil tedy při položení na stůl pokládáte přímo na čočku a stříbrný kroužek okolo ní. Kroužek se mi tak během 14 dnů testování podařilo poškrábat. Navíc není mobil na stole stabilní a naklání se do stran.

  

Z hlediska dílenského zpracování není příliš mnoho věcí, které lze chválit. Je mi zcela jasné, že za danou částku nelze čekat skleněné a dokonale utěsněné tělo, nicméně ústupky v ceně jsou vidět víc než dost. Již při trochu pevnějším úchopu se ozývá praskání a sténání plastů z celé plochy mobilu, diody osvětlující senzory pod displejem svítí také přes špatně lícované části mezi předním panelem a spodní hranou mobilu, a relativně silné rámečky zbytečně zvětšují samotné tělo mobilu.

Stále se ale bavíme o mobilu za cenu něco málo přes dva tisíce korun, a z tohoto pohledu vypadá Op3n dott P4502 jednoduše velmi dobře.

  

Displej: Na papíře lepší než v reálu

Již krabička hlásá „High IPS quality display“. Na jednu stranu je toto tvrzení pravdivé, displej má díky IPS technologii velmi slušné pozorovací úhly, vzhledem k ceně doslova výborné. Co se ale nepovedlo, je barevné podání. Barvy velmi inklinují do studených tónů, kvůli čemuž je bílá barva zobrazená se silným modrým nádechem, a také ostatní tóny jsou posunuté mimo realitu. Pokud vedle P4502 položíte mobil s kvalitním displejem, rozdíl je opravdu znatelný. I po delší době používání mi špatné vyvážení barev jednoduše vadilo. Proto doporučuji displej před zakoupením vyzkoušet.


Displej příliš kvalitní barevnou podívanou nenabízí

Rozlišení panelu je 960 × 540 pixelů a jeho úhlopříčka 4,5″. Za dané peníze hodnoty více než dobré. Displej, který dokáže zaznamenat najednou až 5 dotyků, je tedy pro běžné používání dostatečně jemný, škoda pouze špatného podání barev.

Hardware a zvuk: Nenáročným postačí

Op3n dott P4502 je osazen čtyřjádrovým procesorem MediaTek MT6582 s pracovní frekvencí 1,3 GHz. Tento procesor je velmi úsporný v momentě, kdy mobil jen tak nečinně leží na stole. Díky tomu můžete dosáhnout poměrně slušné výdrže, jak si povíme dále. Akceleraci grafiky má na starosti poměrně zastaralý GPU čip Mali-400 MP. Operační paměť má kapacitu 1 GB RAM.

 

Vnitřní úložiště dosahuje papírové kapacity 8 GB, pro uživatele je nicméně uvolněno pouhých 2,8 GB paměti. Naštěstí lze do mobilu vložit paměťovou kartu o maximální kapacitě 64 GB. Díky Androidu 4.4.2 KitKat si lze zvolit jako primární úložiště i microSD kartu, s místem tedy problémy nebudou.

Výkon jsme změřili pomocí následujících benchmarků s těmito výsledky:

 • AnTuTu: 18 236 bodů
 • 3D Mark IceStorm: 3 222 bodů
 • 3D Mark IceStorm Extreme: 2 123 bodů

Výkon není nejvyšší, nicméně za dané peníze je více než dostačující. Z hlediska hrubého výkonu odpovídá dnes testovaný mobil Samsungu Galaxy S III, bez problémů tedy stačí na hraní i středně náročných her typu Asphalt 8 či SkyForce 2014. Připravte se nicméně na snížené detaily či fyziku. 2D hry zvládá P4502 zcela bez problémů.

Kvalita zvuku není zrovna silnou stránkou Op3n dott P4502. Hlasitý reproduktor má tendence přepalovat výšky, jakmile trochu zvýšíte hlasitost, a zvuk tak dost tahá za uši. To samé se dá bohužel říct o kvalitě reproduktoru určeného k hovorům. Druhé straně rozumět je, kvalita je ale spíše horší. 

 

Zvuku ze sluchátkového výstupu na druhou stranu poměrně překvapuje. S dobrými sluchátky se dočkáte relativně vyrovnaného poslechu. Pokud ale posílíte v ekvalizéru přehrávače basovou složku, hlasitost jde velmi rychle dolů.

Baterie a výdrž: Nízká kapacita, překvapivá výdrž

Baterie Op3n dott má kapacitu 1 700 mAh. To není mnoho a dopředu jsem se bál slabé výdrže, nicméně při běžném používání, kdy jsem si na mobilu četl cestou do práce a z práce, během dne volal, byl neustále online, psal Hangouty a podobně, jsem neměl problém s výdrží až do pozdních nočních hodin. Podobné výdrže běžně dosahují mobily s řádově silnější baterií a za dobrými výsledky u Op3n dott P4502 stojí právě použitý procesor MediaTek MT6582, který má velmi nízkou spotřebu v nečinném stavu.

 

Přiložená nabíječka dokáže mobil z nuly na sto procent nabít za 2 hodiny a 38 minut. Baterie je vyměnitelná, což je také pozitivum, které se počítá.

Systém a uživatelské prostředí: Klasika, zbytečnosti, drzost

Op3n dott P4502 přichází na trh s operačním systémem Android 4.4.2 KitKat. Za dobu testování výrobce nenabídl žádnou aktualizaci a je otázkou, jestli se jí majitelé někdy vůbec dočkají. Pokud ano, nasbírá Tesco spousty kladných bodů.

 
Obrazovka uzamčeného zařízení a hlavní plocha

Prostředí telefonu je čistý Android ve své surové podobě. Pokud jste někdy s Androidem pracovali, nečekají na vás žádné záludnosti. K dispozici máte několik ploch, které nelze měnit ručně, ale přidávají se a odebírají na základě požadavků na umístění widgetů a zástupců. Samotné aplikace jsou schované v odděleném menu. Notifikační lišta je bohužel rozdělená, a tak stáhnutím jedním prstem vidíte notifikace, dvěma prsty či přepnutím pomocí ikony se dostanete na druhou stránku lišty, kde najdete rychlé přepínače. Při ovládání jednou rukou toto řešení spíše zdržuje.

 
Notifikační nabídka

Aplikace jsou v menu řazeny pouze abecedně, bez možnosti jakékoli uživatelské volby. Tesco do mobilu předehrálo několik aplikací, které vám mají zjednodušit život. Většinou jsou ale spíše na obtíž, nejsou lokalizované a graficky jsou dosti nepovedené. Čeká na vás jmenovitě aplikace s anglickým názvem Books, která vás přivítá maďarštinou a nabídkou knih v tomto jazyce.

 

Tituly, jako je například Szellem a fazekból či náboženský bestseller Isten fizesse meg!, si určitě nenechte ujít. Vřele doporučuji :-). Pokud nechcete maďarské knihy, lze použít česky lokalizovanou aplikaci E-mail. Případně lze doporučit anglicky pojmenovanou aplikaci Magazines s výběrem maďarských časopisů. Namátkou jmenuji Autó-Motor či Képes Sport. Tesco nicméně přislíbilo v brzké době lokalizovaný obsah, tak jsme zvědavi, zda tento závazek splní.

 

K dispozici je také aplikace Op3n Dott Games, která obsahuje obchod nejenom s hrami, ale také s aplikacemi. Vše v angličtině, proložené nejenom reklamním bannerem, ale také vloženými aplikacemi v částech, kde nemají co dělat. Mezi hrami tak hned na první stránce naleznete třeba Clean Master – Free optimizer, tedy zcela zbytečnou aplikaci na správu paměti. Op3n Dott Games má navíc jednu velmi nepříjemnou vlastnost, řekl bych až drzost.

Pokouší se aktualizovat vaše aplikace, nedbajíc oficiálních aktualizací z Google Play. Doslova otravuje s notifikacemi o nových verzích aplikací, byť je máte nějakou dobu zpět aktualizované přímo z Google Play. Tohle Tesco hodně přestřelilo. Pro běžného uživatele, který navíc nevládne angličtinou, to bude otravné a nepříjemné. Naštěstí lze agresivní chování Tesco obchodu s aplikacemi v nastavení vypnout. Pokud tedy umíte anglicky.

 

Aplikace OP3N Register vám na tři měsíce nabídne nekonečné cloudové úložiště a také přístup k různým hodnotným službám. K jakým? To už aplikace nezmiňuje. Tak jako se nikde nepíše, kolik vás bude stát cloud u Tesca po uplynutí tříměsíční doby, která je zdarma. Poslední aplikace dodaná exkluzivně do přístrojů Op3n dott je Op3nDott Talk. Tato aplikace nahrazuje SMS aplikaci a také telefonní seznam s číselníkem. Navrch přidává možnost volání přes datové sítě. K tomu vyžaduje přihlášení do vašeho účtu. Nikde vám ale již nenabídne jeho vytvoření. Pouze Log in. Žádné Sign up.

 

Samotné prostředí mobilu je svižné, přehledné a velmi dobře použitelné. Ani telefonní seznam, ani práce s SMS zprávami nepřináší nic neobvyklého. Samozřejmostí je možnost plné synchronizace vašich kontaktů, kalendáře či aplikací. Jako výhoda se jeví schopnost používat dvě SIM karty najednou, bez jakéhokoli omezení. Pouze nesmyslný balast, který Tesco přibaluje, je strašlivá směs něčeho, co mělo zůstat skryto. Naštěstí jdou všechny tyto aplikace v nastavení Androidu deaktivovat, a tak se jich můžete zbavit alespoň opticky, když už nejdou odinstalovat.

Konektivita, GPS a prohlížení internetu: Bez problémů

V rámci dat se bude muset uživatel dnes recenzovaného přístroje spokojit se základem. Samozřejmostí je GPRS a EDGE. HSDPA dosahuje rychlosti 7,2 Mbps a HSUPDA 5,76 Mbps. Bluetooth modul je přítomný ve starší verzi 3.0, Wi-Fi anténa má velmi slušnou citlivost a není problém chytit signál přes několik zdí. GPS funguje taktéž na jedničku, s mobilem jsem během navigace nezaznamenal jediný výpadek signálu či nestabilitu map. Fixace na satelity proběhla vždy do zhruba patnácti vteřin.

 

Práce s prohlížečem Chrome byla bezproblémová a kromě občasného škubnutí při pohybu po stránce je prohlížení internetu pohodová záležitost. Pouze v noci budete proklínat relativně vysoký jas i při nejnižším nastavení podsvícení.

Fotoaparát a záznam videa: Na hraně použitelnosti

Rozlišení fotoaparátu je 4,9 MPx, respektive výrobce uvádí 5Mpx snímací čip. Fotografie jsou pořizovány v maximálním rozlišení 2560 × 1920 pixelů s clonou f/2.4. Fotoaparát umožňuje manuální vyvážení bílé barvy a volbu ISO mezi hodnotou 100 až 1600. V plně automatickém režimu má ale vyvážení bílé barvy velmi špatné a ISO nikdy nepoužije vyšší než 400.

Fotoaparát má docela široké možnosti: lze volit detekci úsměvu, HDR snímání, rozeznání tváře, režim portrétu a podobně. Ovládání disponuje oddělenou spouští pro video a pro fotografii, není tedy třeba nic přepínat.

-

- - -
Další fotografie včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- - -

Kvalita fotografií je bohužel otřesná, i když u smartphonu za 2,5 tisíce korun nelze čekat nic jiného. Mobil má občas problémy zaostřit, přičemž v noci se občasné problémy s ostřením mění na neustále problémy s ostřením.  I když zaostříte, stále není vyhráno. Takto rozpadlou kresbu jsem na snímcích už velmi dlouho neviděl, vlastně si ani nic takového z minulosti nepamatuji. Ustřelené pixely, neustálá přítomnost šumu při jakékoli hodnotě ISO a dost často ujeté barvy podtrhují (ne)schopnosti fotoaparátu. Jako rychlý záznam jízdního řádu na zastávce ano. Jiné použití si nedokážu představit.

- - -

Videosekvence nahrává Op3n dott P4502 v rozlišení 1920 × 1080 pixelů. Snímková frekvence je 30 fps. Průměrný datový tok dosahuje hodnoty 18,7 Mbps.  Kvalita je ale opět velmi špatná. Rozpadlé pixely jsou patrné i na videu, stabilizace je nulová a časté problémy s ostřením nedovolí videosekvence používat plnohodnotně. Kvalita navíc připomíná spíše nižší rozlišení než avizované Full HD, spíše provedený přepočet.

Konkurence: Ta to bude mít těžké

I přes své chyby to bude mít konkurence s Op3n dott dost těžké. Smartphone s čtyřjádrovým procesorem, 1 GB operační paměti, 4,5″ qHD IPS displejem a 8 GB vnitřním úložištěm za 2,5 tisíce korun je nabídka, která se těžko překonává.

Po technické stránce je dnes recenzovanému mobilu blízko Prestigio MultiPhone 3450 DUO. Také umožňuje používat dvě SIM, také stojí 2,5 tisíce korun, obsahuje identický procesor a také má IPS displej o stejné úhlopříčce. Displej má ale nižší rozlišení, vnitřní paměť je oproti Op3n dott poloviční, tak jako operační paměť RAM a telefon nemá například automatické čidlo jasu a další drobnosti.

-
Huawei Ascend Y530 se mezi uživateli stal velice oblíbený

Alternativou může být také Huawei Ascend Y530 (recenze) se stejně velkým displejem a cenou vyšší o zhruba 400 korun. Displej má ale nižší rozlišení, procesor je méně výkonný, operační paměť i vnitřní úložiště poloviční a použit je starší Android 4.3. Navíc Huawei používá kontroverzní nadstavbu EmotionUI bez zásobníku na aplikace.

Za podobné peníze lze najít spousty dalších přístrojů, nicméně žádný se parametry nedokáže rovnat Op3n dott P4502. Jeho specifikace by jej řadily cenově minimálně o 1 500 korun výše, Tesco u něj tedy nasadilo velmi agresivní cenu.

Závěrečné hodnocení

Jak jsem již předeslal, Op3n dott P4502 je za cenu 2 500 korun velmi zajímavá nabídka. Za dané peníze žádný jiný takto vybavený smartphone nekoupíte. Příjemné jsou také drobnosti, jako je čidlo jasu pro automatickou korekci displeje a posvícených tlačítek pod displejem. 8 GB vnitřní úložiště a IPS technologie u qHD displeje jsou další esa v rukávu Op3n dott. Výrobce (v tomto případě Lenovo) jednoduše zachoval všechny důležité parametry pro bezproblémový provoz, včetně čtyřjádrového procesoru a téměř čistého prostředí.

Kritiku si Tesco zaslouží za nesmyslnou nálož nepřeložených a zcela zbytečných aplikací, které nejdou odinstalovat, a za několik nepřeložených vět například v nastavení systému či v menu fotoaparátu. Chybějící průvodce při prvním spuštění může být u nováčků s Androidem také problém.

Kromě softwarových chyb se bohužel příliš nepovedlo barevné podání displeje, který má na svoji cenu sice skvělé pozorovací úhly, nicméně bílá není bílá, nýbrž bílomodrá. Velmi špatný fotoaparát poté dokresluje snahu šetřit, kde se dalo, ale stále oslňovat specifikacemi.

Op3n dott P4502 je přeznačený Medion Life P4501, který je přeznačený Lenovo P4502, aneb jak Tesco ke svému mobilu přišlo. Hrátky s označením telefonu nicméně nemění nic na faktu, že za dané peníze lepší přístroj těžko seženete. Pro nenáročné uživatele se bude jednat o velmi dobře fungující smartphone za pár korun, který při své prodejní ceně předhání konkurenty rozdílem třídy. Op3n dott P4502 není v žádném případě dokonalý a pro náročnější zákazníky bude jeho koupě nepřijatelná. Pro cílovou skupinu, které je určen, to ale bude skvělý přístroj. Za 2 500 korun včetně DPH lepší smartphone jednoduše nekoupíte.

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.

36 komentářů

 1. Mirek (neregistrovaný)

  Za tu cenu to vypada dobre a je videt jak jde pokrok rychle… Kdysi byli Androidi lowendy sunky s rozlisenim 320*240 s odporovym displejem, tohle je uplne o necem jinem… Kupovat ho nebudu, telefon jsem porizoval pred par mesici, ale jinak po preceteni recenze musim rict, ze ma v podstate vse co potrebuju (rodinne fotky opravdu neporizuji jakymkoliv mobilem) a za tu cenu… A na rozdil od beznych levnych Cinanu od mensich prekupniku bych rekl, ze Tesco je dost duveryhodne pro pripad reklamaci…

  Jinak bych rekl, ze telefony jako tenhle budou problem pro novou Microsofti strategii s Windows Phone zamerenim na low end. Tenhle soucasny Androidi low end uz totiz neni tak nepouzitelny jako kdysi (ty 320*240 sunky s odporovym displejem). Je to o neco vic nez dva roky co jsem kupoval tehdy vyssi stredni tridu Samsung Galaxy S Advance a tenhle soucasny low end ho vyrazne prekonava uplne ve vsem…

  • Chuj (neregistrovaný)

   Dovolím si navázat, jak asi budou vypadat telefony za dva roky v této cenové hladině, to je za 2 500 Kč ? LTE, HD 1280×720 IPS, 8 Mpix, čtyřjádro někde kolem 2 GHz, 2 GB RAM, možná i líp vybavené, jinak to být nemůže, když dnes to má QHD, dvoujádro a 3G v Dual simu.

  • Alespon, ze telefony jdou kupredu, kdyz PC uz nekolik let stagnuje. Za dva roky opravdu bude stacit strcit telefon do dockiny v monitoru a pracovat s klavesnici a mysi.

  • wtf (neregistrovaný)

   AARON, to by tam musel byt intel, a nejaky normalny OS

  • To jako myslis krychlicky? :-D

 2. mira (neregistrovaný)

  Rád bych podotknul, že Android KitKat 4.4.2 neumožňuje použít jako primární úložiště kartu MicroSD.

  • Fred (neregistrovaný)

   Pak je divné,že to na tomhle telefonu funguje…

  • Co dělám špatně, když mně to na telefonu MP707 z Číny funguje?

  • Mirek (neregistrovaný)

   Rekl bych, ze se tady pletou dve veci… Google ma ponekud macessky pristup k instalaci aplikaci na SD kartu, navic SD karta je pro bezne programy na KitKatu read-only.

   Ovsem co takhle umoznit prehodit interni uloziste a SD kartu? Dela to treba Huawei (mam sice 4.2.1, ovsem nevidim duvod proc by to podobne neslo na KitKatu – pokud to teda vyrobce implementuje). Z hlediska Androidu je pak moje SD karta internim ulozistem (se vsemi vyhodami) a puvodni male interni uloziste SD kartou. Samozrejme to musi implementovat vyrobce (treba Samsung se s nicim takovym u meho predchoziho telefonu neobtezoval).

   Jak rikam – nemam zkusenosti z KitKatu – ale nevim proc by neco takoveho principialne neslo i tam. Tohle prehozeni uloziste a karty je delane na nizsi urovni nez bezna podpora instalace aplikaci na pametovou kartu (system nevi ze pracuje vlastne s SD kartou). Ledaze by to Google nejak explicitne zakazal v licencnich podminkach.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Mira: Ale umoznuje, mas v tom zmatek. Omezeni je v pristupu k adresarum, ktere nepatri dane aplikaci. Ke svym datum na SD karte muze normalne pristupovat. Takze s presunem neni vubec zadny problem.

  • Tak předně, aplikace na kartu systém sám o sobě nepodporuje, neb je to kravina. Je pak jen na výrobci, zda příp. mrzkou interní paměť začne nějak zoufale nahrazovat pam. kartou.

   KitKat pak do toho vnáší bordel viz Mr. Arakin (neregistrovaný), kdy aplikace nemá nemá přístup mimo svou složku (aplikace třetích stran). Lollipop do toho „pro změnu“ přináší další bordel.

 3. mira (neregistrovaný)

  Ano, přesně jak říkáš. Google tomu nakloněn není. Ale pokud je firmware telefonu vyladěn tak, že to umí, pak je to pro potencionální majitele dobrá zpráva. Ne každý výrobce se tím zatěžuje. Bohužel…

 4. Príde mi trošku zbytočne kritická tá recenzia a myslím, že keby to bol napríklad samsung, tak by sa menej kritizovalo …

  • David Šantora

   Dobrý den,

   nemyslím si, že bych Samsung případně méně kritizoval. Naopak, jsem přesvědčen, že Tesco smartphone je za dané peníze skvělá volba. Nicméně, ne každý mobil je dokonalý a u levných modelů je těch kompromisů někdy více. A recenze je tu proto, aby jste se o nich dozvěděl, nejenom pozitiva.

 5. jarda (neregistrovaný)

  Hezky napsaná recenze. Klobouk dolů. Až budou mít v Tescu na něj akci za 2000,- jako měli nedávno na tablet, jdu do něj. :-)

  • David Šantora

   Dobrý den,

   děkuji, jsem rád, že se recenze líbila. Za dané peníze je tento mobil opravdu velmi dobrá volba. Ať jste s ním tedy spokojený.

 6. Nikol (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  prosím vás, koupila jsem si telefon, ale nenačítá mi SD karta, furt mí píše : zařízení vyjmuto. Nevíte co to může být, nebo to mám jít reklamovat ??

 7. Tomáš (neregistrovaný)

  Mám tento telefon cca. měsíc a nemůžu si stěžovat. Jen ten foťák je slabší, ale za ty peníze dobrá volba pro ty, kteří nechtějí a nebo nemohou utratit za mobil desítku. Hlavně s případnou reklamací nebude problém, ale zatím to vypadá v poho.

 8. Simona (neregistrovaný)

  Dobrý den , mohla bych se zeptat jestly má přední kameru? prosím potřebuju odpověd:) „DĚkuji“:)

 9. Atik (neregistrovaný)

  Dobrý den,potřebuji poradit. Jak si přidám další obrazovku ? Už se mi na tu první nevejdou widgety :)

  • treda (neregistrovaný)

   zkus táhnout dvěma prstama k sobě na hl. obrazovce, případně tam podrž prst. měl by ses dostat do správce, ve kterém si pak přidáš další plochy :)

 10. DAVID (neregistrovaný)

  ZRAVÍM.TAKÉ JSEM SI HO KOUPILPŘED VÁNOCI A NEJSPÍŠ VADNÝ KUS.V TESCU TO NEZKOUŠÍ,JAKO JINDE OFIKO ELEKTRECH A PO 3DNECH,JSEM HO VEZL REKLAMOVAT.ZAČAL ZLOBIT DISPLEJ-PROBLIKÁVAL.NICMÉNĚ.VRÁCENÍ PĚNEZ BEZ 30DNÍ REKLAMAČNÍHO ŘÍZENÍ,COŽ OCENUJI.

  • lerion (neregistrovaný)

   Myslím že ti někdo prodal vadnou klávesnici. Doporučuji reklamaci.

  • Jak jsem psal, výhoda Tesca je, že u té „šlačky“ bez potíží řešit reklamace, není to pro něj tak zatěžující. Malý prodejce si to ale dovolit nemůže, pro něj by to bylo „likvidační“.

 11. pete (neregistrovaný)

  Mám ho již 2 týdny ….a musím říci že je dost dobrý,displej OK, rychlý bez jediného zaseknutí či zamrznutí, foto je docela dobré spíše takové přeostřené a syté barvy předchozí tel. Alcatel C5 měl foto rozostřené a mdlé. používám jako tel do práce na dvě sim karty a výdrž je skvělá, večer nabíjím ráno sundavám z nabíječe 1 den při max zátěži “ cca 50 tel hovorů,nějaký net, chvilky navigace pro upřesnění polohy…a to večer kol 22:00 když příjdu domů mám cca…47%… Co se týká přesunu aplikací na pamět. kartu není problém lze přesouvat až na malé vyjímky a to aplikace systémové jao baterka,swiftkey a ji podobné ne..klasické jako ofice,hry atd bez problému. za cenu 2490 velmi dobré ps: co jsem tak sondoval na webu asi to není Lenovo ale „Medion Life P4502“ i když prý Lenovo tuhle firmu snad koupilo ale rozhodně pod touhle značkou tento telefon najdete na jejich stánkách. Čus Petr

 12. Hans1983 (neregistrovaný)

  Tak sem dnes svojí drahé a nenáročné polovičce pořídil v Tescu tenhle mobil P4502. A můžu říct, že sem mile překvapen opravdu rychlost odezvy je výborná. Hraju si ještě s perzonalizací a nahráním nějakých pěkných aplikací. I fotak mě potěšil, vůbec to není špatné. Uvidíme jak bude sloužit.

 13. Simik (neregistrovaný)

  Kde proboha autor přišel na to, že je snad Clean master zbytečná aplikace? Je naopak výborná, nepostradatelná.

 14. Pornoherec (neregistrovaný)

  Tak tedy baterie má kapacitu 1750 dále bílá je opravdu bílá dále průvodce to má a fotky jsou také dobré a to i s led bleskem jiné. Kdo bude se chtít na něco zeptat pište mi na email [odkaz] Já mobil mám již delší dobu a tak tím o něm více než ten kdo ho má v rukou den dva či jenom hodinu. Momentálně sem měl potíže s displayem tedy si dělalo co chtělo ale vymazat sem jednu super hru která to zřejmě způsobila a prozatím OK ale uvidíme. Váš Pornoherec

 15. juraj (neregistrovaný)

  ahojte, nema nekto neaky typ kde by som vedel zohnat baterku, lebo sa mi uz vybija za 3hodiny

 16. Mufik (neregistrovaný)

  Baterku maji tady, ale netusim jak je to s poslanim: [odkaz] (MSN: 40051809 Battery, Li-Ion battery, 1700 mAh)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).