Domů » Recenze » Recenze Lumia 535: Poprvé pod palcem Microsoftu

Recenze Lumia 535: Poprvé pod palcem Microsoftu

Lumia 535 je prvním telefonem, který po akvizici mobilní divize Nokie prodává Microsoft pod vlastní značkou. Nový model láká na čtyřjádrový procesor, 5″ IPS displej, svižný systém a především sympatickou cenu. Navíc se prodává i v dual SIM variantě.

Když Nokia nahradila populární model Lumia 520 novou Lumií 530 (recenze), snesla se vlna kritiky na ořezanou výbavu, která postrádala prvky považované za standardní i u nejlevnějších telefonů. Nokia, potažmo dnes už Microsoft, nezůstal ke kritice lhostejný a pravděpodobně i kvůli nižším prodejním číslům uvádí v relativně krátké době na trh nástupce v podobě modelu Lumia 535.


Lumia 535: První s logem Microsoftu

Ten přichází se stejnou čipovou sadou, doplněnou větší operační pamětí, kvalitnějším a větším displejem a fotoaparátem, který nepostrádá automatické ostření ani přisvětlovací diodu, a co je důležité – ve své třídě nefotí vůbec špatně. Hlavním úkolem modelu Lumia 535 bude navázat na úspěchy oblíbené Lumie 520. Pomoci mu k tomu má osvědčený a líbivý design, solidní výbava a příznivá cena. Telefon je dostupný ve verzi s jedním nebo dvěma sloty pro SIM kartu; my jsme měli na test k dispozici právě Dual SIM variantu, která je o pár stokorun dražší.

Klady (+)

 • svižný a dobře odladěný systém
 • slušná výdrž na jedno nabití
 • barevné podání displeje
 • na svou třídu slušný fotoaparát
 • kvalitní zvukový výstup
 • sympatická cena

Zápory (-)

 • vrzající zadní kryt
 • absence LTE
 • občasné problémy s dotykovou vrstvou
 • záznam videa v nízkém rozlišení
 • dlouhá doba nabíjení

Obsah balení

V relativně malé krabičce, která je stejná jako u předchozích Lumií, najdeme jen nabíječku s neoddělitelným kabelem a microUSB konektorem na konci. Datový kabel nebo základní sluchátka výrobce nepřibalil. Je ale rozhodně lepší, když výrobce šetří na dodávaném příslušenství, než na výbavě telefonu. Pokud by vám datový kabel chyběl, můžete si ho za pár peněz pořídit. Obsah uzavírá standardní brožurka pro rychlé seznámení.


V malé krabičce toho příliš mnoho nenajdete – telefon, baterii, nabíječku a informační brožuru

Konstrukce a vzhled: Sympaťák, který padne do ruky

Lumia 535 má velmi podobnou konstrukci jako ostatní levné Lumie. Záda a boky tvoří jednolitá plastová vanička, do které se vkládá celé tělo. Jako celek nepůsobí konstrukce tak pevně jako u starších modelů a zadní kryt jde poměrně snadno sundat. Menší pevnost má za následek povrzávání zadního krytu, které vyřešil až papírek vložený mezi záda a tělo přístroje. K recenzi jsme měli zapůjčený předprodukční novinářský kus tak doufejme, že tímto nedostatkem nebudou trpět i prodejní vzorky.

Softwarové klávesy systému Windows Phone jsou součástí spodního proužku displeje a jedinými mechanickými prvky tak zůstávají tlačítka pro regulaci hlasitosti a klávesa Power umístěné na pravém boku, která jsou zasazena přímo do krytu samotného.

 

Na horní hraně našel místo 3,5mm výstup pro připojení sluchátek, nabíjecí microUSB konektor je prakticky umístěný ve spodní části telefonu. S rozměry 140,2 x 72,4 x 8,8 mm působí Lumia 535 v ruce kompaktním dojmem, svůj podíl na tom mají zaoblené boky a v cenové kategorii neobvykle malá tloušťka telefonu a úzké rámečky kolem displeje. Hmotností 146 gramů nevybočuje z průměru mezi podobně velkou konkurencí.

  

 

Lumia 535 se prodává v pěti barevných provedeních – v usedlejší černé, bílé a modré, které mají matnou povrchovou úpravu krytu, a pak také v námi testované křiklavě zelené, která má společně s oranžovou variantou leský povrch, kvůli čemuž jsou náchylnější nejen na snadnější vyklouznutí z ruky, ale i na uchytávání otisků prstů. Díky snadno vyměnitelnému krytu můžete ale barvu telefonu poměrně rychle změnit.

 

Displej: Vydařený návrat k IPS

Displej proti Lumii 530 výrazně narostl ze čtyř palců na pět a zlepšila se také jeho technologie. Zvýšilo se i rozlišení, konkrétně na qHD, tedy 540 x 960 pixelů, ale díky nárůstu úhlopříčky se výsledná jemnost displeje snížila na 220 ppi. Díky specifickému grafickému rozhraní systému Windows Phone ale rastr nepůsobí nijak rušivě a celkově můzeme obraz označit za jemný. Displej nabízí dobré podání barev a slušné pozorovací úhly.


Displej nabízí věrné barvy i dobré pozorvací úhly

Na dostatečné úrovni je také rozsah jasu spolu s jeho automatickou regulací. Čitelnost na přímém slunci je průměrná a příliš velký vliv na to nemá ani aktivace funkce „Čitelnost na slunci“ v nastavení. K ochraně displeje je použito sklo Gorilla Glass 3, které je dokonalým lapačem otisků prstů, protože oleofobní vrstvu výrobce buď podcenil, nebo úplně vynechal. To vše jsou nedostatky, které nejsou v cenové kategorii, kam Lumia 535 spadá, ničím vyjímečným a lze nad nimi přimhouřit oko.


I přes větší úhlopříčku displeje nabízí Lumia 535 jemný obraz

Co už odpustit nelze, jsou problémy s vyhodnocováním dotyků na displeji, na které si napříč internetovými diskuzemi stěžuje řada uživatelů. Tímto neduhem trpěl i náš testovaný kus a nejvíce patrné to bylo při práci s internetovým prohlížečem, galerií obrázků, hraní her, nebo psaní na softwarové klávesnici. Čas od času obraz trochu zvláštně poskakoval při provádění multidotykového gesta pinch-to-zoom, například právě při přibližování či oddalování fotografií v galerii. Telefon lze rovněž probouzet dvojklikem na displej, ale ani tato volba nefungovala stoprocentně. Lumia 535 nepodporuje funkci Glance Screen (Rychlý přehled), díky které bylo možné zobrazovat upozornění při „vypnutém“ displeji. Do jisté míry by to zachránila notifikační dioda, ale ani na tu se nedostalo.

Výrobce sice již vydal update firmwaru, který měl tento problém odstranit, ale rezerva pro další nápravu zde stále ještě je. Dle diskuzí na internetu trpí tímto problémem zařízení s číslem hardwarové revize 3.0.0.0, které měl i námi testovaný kus. Telefony s číslem 5.0.0.0 by měly být již v pořádku. Bohužel číslo revize nezjistíte na balení, ale pouze v nastavení telefonu.

Hardwarová výbava

Lumii 535 pohání čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 na frekvenci 1,2 GHz. Doplňuje ho 1 GB operační paměti a grafický akcelerátor Adreno 302. V porovnání s Lumií 530 se sice jedná o stejný čip, ale dvojnásobek operační paměti přijde vhod. V dané cenové kategorii se nicméně jedná o solidní hardware.

 

Při používání telefon sice nedosahuje svižnosti výkonnějších Lumií, ale v porovnání s konkurencí z hlediska výkonu nikterak nezaostává. Zahrajete si bez problémů náročnější hry jako třeba Asphalt 8.
Interní paměť má 8 GB a zhruba polovina je dostupná pro uživatele. Díky podpoře paměťových karet až do velikosti 128 GB byste ale o prostor pro další data neměli mít nouzi.

Příjemným překvapením byl zvukový výstup, jež nabízí kvalitní zvuk s výraznější basovou složkou, což oceníte zejména na kvalitních sluchátkách. Perfektní je také vestavěný ekvalizér, který bohužel nelze použít s bezdrátovými sluchátky. Také je trochu nelogicky ukryt v nastavení zvuku a není přístupný přímo z aplikace Hudba. Reproduktor na zadní straně nabídne dostatečnou hlasitost, čistý projev, ale postrádá výraznější basy. Nicméně kvalitou reprodukce je v dané kategorii nad průměrem.


Pod zadním krytem najdete na sloty na microSIM karty a microSD kartu

Baterie a výdrž: Malý akumulátor s překvapivou výdrží

Telefon napájí baterie s kapacitou 1905 mAh, což je na pětipalcový dualsim podprůměrná hodnota. Při běžném používání ale Lumia 535 výdrží překvapila a bez problémů i při vyšším zatížení zvládla jeden celý den. Méně náročný uživatel by se mohl dostat až na dva dny bez nabíjení.

Malá kapacita baterie se projevila při testu výdrže při přehrávání videa, kdy telefon se středním jasem a 50% zvukem vydržel přehrávat HD video (720p) pouhé 4 hodiny. Podobný výsledek dosáhnete při hraní náročnějších 3D her. K plnému nabití potřebuje Lumia 535 přibližně 2 hodiny a 45 minut, což je rozhodně nestadnardně dlouhá doba.


Výdrž můžete nepatrně prodloužit také díky vestavěnému spořiči baterie

Operační systém: Svižné mobilní Windows

Operační systém Windows Phone 8.1 jsme si v našich recenzích představovali mnohokrát a v případě Lumie 535 přichází s poslední aktualizací Lumia Denim, která přináší novinky zejména v oblasti aplikací spojených s fotoaparátem. Na odemykací obrazovce si můžeme nastavit rychlá upozornění vybraných aplikací, u jedné pak mohou být i podrobnější. Nechybí ani možnost nastavit si heslo pro odemčení telefonu popřípadě zvolit zdroj pro tapetu.

 

Moc pěkné je pozadí Bing, které každý den přináší novou atraktivní fotografii. Základní plocha tak nabídne tři sloupce živých dlaždic, které mohou sloužit čistě jako zástupce aplikace nebo i zobrazovat nějakou informaci, například počet zmeškaných událostí či aktuální počasí.

 

Posunem doprava se dostanete do abecedně řazeného seznamu aplikací s možností rychlého vyhledávání podle počátečního písmene. V horní části obrazovky se poté nachází notifikační lišta, jejímž stažením se dostanete do seznamu upozornění a ke čtveřici přepínačů, pro které můžete vybrat vhodnou funkci v nastavení.

 

Nastavení v systému Windows Phone by vydalo na celou kapitolu, jde stále o tentýž poměrně nepřehledný seznam s desítkami položek, kde mnohdy pod jednou nabídkou najdete pouze jednu jedinou volbu. K nápravě tohoto „paskvilu“ naštěstí dojde s příchodem nové verze systému Windows 10 (více informací).

Microsoft připravil pro zákazníky celou řadu praktických aplikací. Do nedávna nepřekonatelným bonusem z dílny Nokie byla hlasová offline navigace Here Drive+ a Mapy Here. Celosvětové mapové podklady jsou bezplatné a jedná se opravdu o aplikaci s přidanou hodnotou, která byla nedávno uvolněna také pro konkurenční Android, a chystá se verze pro iOS.

 

Výrobce samozřejmě neopomněl ani svůj kancelářský balík Office, který vám umožní pracovat s dokumenty, prezentacemi a tabulkovými soubory. Nechybí ani OneNote, program pro zapisování jednoduchých i sofistikovanějších poznámek, do nichž můžete kromě strohého textu přidávat seznamy, fotografie či zvukové stopy.

Aplikace Inteligentní data umožní sledovat průtok dat a to skrze WiFi i mobilní připojení. Nechybí ani možnost nastavit si limit, po jehož překročení se připojení přes operátora automaticky deaktivuje. Inteligentní úložiště slouží k přehledu volného místa a můžete zde také zvolit, kam se budou ukládat nové soubory. Několik bonusových aplikací je zaměřeno na práci s fotoaparátem. Tyto programy však ocení majitelé dražších telefonů řady Lumia s kvalitními PureView fotoaparáty.

 

Vestavěný hudební přehrávač nabídne jednoduché, avšak přehledné prostředí, v němž se poměrně snadno zorientují i méně zkušení uživatelé. Hudbu můžete procházet podle umělců, alb, skladeb a žánrů. Dohromady si můžete dávat také vlastní playlisty. K dispozici je ještě opakování či náhodné přehrávání. V telefonu je také praktický ekvalizér, ale z přehrávače není dostupný a je potřeba se k němu prokousat v nastavení telefonu a lze ho použít pouze s drátovými sluchátky. V nabídce aplikací nechybí také FM rádio.

 

Obrázky naleznete v aplikaci Fotky. Rozděleny jsou buď podle časové osy nebo složek, případně můžete vybrat oblíbené položky na zvláštní kartu. Jednoduchý Přehrávač videa nabídne pouze základní funkce. Pokud rádi sledujete filmy nebo seriály na telefonu doporučujeme sáhnout po některé placené, ale kvalitnější alternativě.

Telefonování, zprávy a organizace

Telefonní aplikace nabízí celkem standardní rozdělení na historii volání, číselník a seznam kontaktů. Vhod může přijít sekce blokované hovory, v níž můžete zvolit čísla, ze kterých vám následně nebudou zobrazovány příchozí telefonáty a zprávy.

 

Testovaná Lumie podporuje použití dvou sim karet současně, proto v základu najdete v telefonu dlaždice pro telefonování a zprávy pro každou SIM kartu zvlášť. V nastavení je možné je sloučit do jedné a vybírat aktivní číslo pro volání poněkud nepraktickým přepínačem.

SMS jsou rozděleny standardně do konverzací, mazat můžete i jednotlivé zprávy a mezi texty lze také vyhledávat. V českém rozložení je klávesnice poněkud natěsnaná a pohodlnější je psát v landscape módu. Zvládá predikci a automatické opravy, psaní tahem v naší mateřštině zatím neumí a dočkáme se ho až s příchodem Windows 10. Psaní také někdy komplikovalo špatné vyhodnocování dotyku, o kterém jsme psali již výše v recenzi.

 

Za zmínku stojí také vestavěný Kalendář. Ten nabídne přehled po dnech, týdnech, měsících či letech, přičemž nechybí ani pokročilejší nastavení událostí jako třeba opakování připomenutí či synchronizace s Microsoft či Google účtem. Jednoduché Budíky najdeme jako samostatnou položku v seznamu aplikací.

Konektivita a webový prohlížeč

Lumia 535 bohužel nepodporuje rychlé připojení přes LTE, a tak se budete muset spolehnout na pokrytí 3G (HSPA+). Ve výbavě dále nechybí WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, samozřejmostí je také GPS v kombinaci s GLONASS s velmi dobrou citlivostí. K navigování tak Nokia tradičně poslouží na výbornou. Podporou NFC či bezdrátovým nabíjením Lumia 535 nedisponuje.

K prohlížení internetu poslouží Internet Explorer. Ten nabídne relativně přívětivé uživatelské prostředí, samotná rychlost prohlížeče je ale spíše průměrná. Nechybí zde režim úspory dat, který se navíc umí zařídit podle toho, kolik vám ještě zbývá s měsíčního limitu. Nemáte-li tak žádné speciální nároky, vestavěný prohlížeč vám poslouží dobře.

Fotoaparát a záznam videa

Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx; objektiv samotný má světelnost f/2,4 a disponuje kromě automatického ostření také přisvětlovací diodou. K obsluze fotoaparátu slouží pokročilá aplikace Lumia Camera, která kromě tří režimů (automaticky, noční a sport), nabídne pokročilé manuální nastavení fotoaparátu včetně ostření. K dispozici je také mód bracketing, pomocí níž pořídíte tři snímky (podexponovaný, správně nasvětlený a přeexponovaný) a následně můžete vytvářet HDR fotografie. Funkčně není aplikaci co vytknout, jediné co nám vadilo, je velikost některých ovládacích prvků. Na pětipalcovém displeji mohly mít větší velikost, což by přispělo ke komfortu ovládání.


V aplikaci Lumia Camera oceníte manuální režim s širokými možnostmi nastavení

Výsledné snímky mají věrné podání barev a netrpí na přepaly. U vzdálenějších objektů se začínají ztrácet detaily a se zhoršujícími se světelnými podmínkami přibývá ve fotografiích šum. Vzhledem k nízké ceně telefonu jsou ale výsledky fotoaparátu překvapivě dobré a v této třídě se rozhodně řadí do nadprůměru. Pokud využijete možnosti dalších aplikací pro práci s fotografiemi např. Lumia Creative Studio nebo Lumia Panorama můžete vykouzlit opravdu povedené snímky.

-

- - -
Další snímky pořízené Lumií 535 najdete v naší galerii

Stejným rozlišením a clonovým číslem jako zadní fotoaparát disponuje také přední kamera. Spolu s aplikací Lumia Selfie můžete vytvářet povedené autoportréty a to i zadním fotoaparátem za pomoci zvukového navádění.

- - -

- - -

Špatné nejsou ani výsledky u nahrávaného videa, které ale značně omezuje maximální FWVGA rozlišení (848 x 480 px) při 29 snímcích za sekundu – to je na dnešní dobu opravdu málo. Podpora záznamu videa alespoň v HD rozlišení by Lumii 535 slušela mnohem více.

Microsoft Lumia 535: Camera demo

Konkurence

Z nabídky telefonů s operačním systémem Windows phone je blízkým konkurentem Prestigio MultiPhone 8500 DUO, které nabízí rovněž podporu dvou SIM karet a displej s úhlopříčkou 5 palců, na kterém ale nabídne vyšší rozlišení (720 x 1280 px). Nabízí sice 8Mpx fotoaparát, ale výsledné snímky za Lumií 535 celkem dost zaostávají. Oželet je třeba také prémiové aplikace, které jsou určeny jen pro telefony Lumia, navíc je potřeba si zhruba 300 korun připlatit.

Z konkurentů s operačním systémem Android jmenujme Acer Liquid Z500, který nabídne také podporu dvou sim karet, kvalitnější displej a perfektní dílenské zpracování.


Acer Liquid Z500

Za příplatek zhruba 500 korun lze pořídit povedený smartphone Honor 3C (recenze), který kromě podpory dual SIM nabídne bezkonkurenční 2 GB operační paměti, výborný displej a slušnou výdrž. Stejně jako zbylí konkurenti nepodporuje NFC a LTE.


Honor 3C

Závěrečné hodnocení

Lumia 535 má bezpochyby našlápnuto stát se bestsellerem mezi telefony s mobilními Windows a pokračovat tak ve šlépějích Lumie 520. Na rozdíl od „ořezaného“ modelu 530 nabízí kvalitní pětipalcový displej, všechna potřebná čidla, slušný fotoaparát a především příznivou cenu, která se pohybuje lehce nad hranicí 3 000 Kč. U některých obchodníků ji dokonce lze sehnat o několik stokorun levněji.

Je škoda, že Microsoft uvolnil do prodeje sérii telefonů, která má problémy s citlivostí dotykové vrstvy. Doufejme, že se tento neduh týkal pouze prvních sérií a u novějších modelů už uživatele obtěžovat nebude. Jinak je ale Lumia 535, v rámci své cenové kategorie, velmi povedený telefon, který plně uspokojí nenáročné uživatele. Ti si navíc mohou vybírat z řady barevných krytů, případně sáhnout po variantě se dvěma sloty na SIM kartu.

Roman Vitámvás

Fanoušek moderních technologií a RC modelů. V redakci SMARTmania.cz působí od roku 2012 jako recenzent – externista.

139 komentářů

 1. Prušvih roku,tomu říkám dotik:-)))

 2. Mark (neregistrovaný)

  Lumii bych nedal ani nepříteli. Jsou lepší telefony.

 3. platon (neregistrovaný)

  A androidaci utocia :-) Ja mam lumiu a som max spokojny … nikdy by som nemenil za spomaleny android, alebo pekelne predrazeny iphone …

  • moja 5ka stala 180 eury, skus povedat ze je to vela

  • Vymenuj.

   Pretože Lumie patria k tomu lepšiemu na trhu a medzi lowendami patria medzi to najlepšie. Podľa mňa v low end nemajú konkurenta.

  • ROAL (neregistrovaný)

   Mám Lumiu 630 Dual Sim a nemôžem byť spokojnejší. Zvláda všetko, čo potrebujem a na rozdiel od Androidu to zvláda bez pravidelného mrznutia a sekania. A to navyše za podstatne nižšiu cenu.

  • borix (neregistrovaný)

   Platon: V každé skupině je určitá část totálních blbů (většinou 5-10 %), ale ti sebohužel projevují nejvíce a kazí pověst celé skupiny. Androidů je prodaných nejvíce, tak je i nevětší počet tupých loajálních troubů, kteří hájí tento systém a hatují ostatní.

 4. kope (neregistrovaný)

  Citace z článku: „…Oželet je třeba také prémiové aplikace, které jsou určeny jen pro telefony Lumia, a to včetně navigace Here Drive+…“. Opravdu? Vždyť plnohodnotná navigace (mapy+hlasová navigace) je dostupná pro všechna zařízení s WP 8.1. A to už nmluvím o tom, že i v době, kdy tomu tak nebylo, se HERE Drive + dala nainstalovat po přepnutí regionu na US ze store zdarma. Jinak L535 je podle mne z pohledu cena/výkon super, uvažoval jsem o ní, ale zatím mne od koupě odrazuje právě problematický dotyk. Takže zatím vyčkávám, jestli s tím Microsoft něco provede. pokud ne, je právě v článku zmíněné Prestigio horký kandidát. A nebo pak L730 (ale ta už je cenově trochu výš).

  • nevím proč je to tak uvedeno ale doma 535 máme a veškeré premiové app tam jdou ;) jinak z dotykem žádný problém na naší není a od přítelkyně si jí koupili rodiče, takže 2ks a jsou taky bez problému na dotyku ;) všechny 3 tel jsou revize 3.0, kde každý tvrdí problémy, které se ovšem na všech zařízeních neobjevují …

  • S Here Drive+ máte pravdu. Omlouvám se za nepřesnost, v recenzi opraveno. Děkuji za upozornění.

  • Ja měl v ruce čtyři kousky a ani na jedné se nedalo zumovat,vyskoušej 2 a 3 prsty současně a uvidíš co ten telefon dokáže dělat:-))))

  • Martin Alexandr

   My doma máme dva kusy s revizi 3.0 a nezdá se mi to nejak hrozny, a zoomovat jde jak dvěmi tak třemi prsty. Osobně jsem zkoušel. Ale tak rodičům to stačí na nějaký ten internet, počasí , volání sms, občas fotka a hry :D

  • Ja to iste,revizia 3 a nie je to nic strasne,alebo tragicke.Nijako ma to neobmedzuje,celkom v pohode a teda musim povedat ze fotak je na tuto triedu fakt nadpriemerny,to musim pochvalit.

  • chtěl bych vidět kdy ovládáš tel 3ma prstama ;) a opravdu nám ani na jedné 3ma prstama tel nic nedělá ;) teda že by lítal jak pominutej… zoom bez problému, kdy bez problému jen tak 1 za týden se mu pry nechce vysunout tapeta zamknutého dipleje, ale to je subjektivní, protože to může být tím že na to matka blbě tukne..

 5. Michal (neregistrovaný)

  Je to asi blbá otázka ale dá se upgradovat revize firmwaru?? Nebo se musí vyměnit telefon?? Mám revizi 3.0.0.0 a mám občasné problémy s dotykem displeje.

  • Revize se týká hardwaru.

  • Pouze výměna,otázka je za co(na co)Když se prodává revize 3.0.0.0 a ta je komplet špatná a jiná revize není(nikdo jí ještě neviděl)

  • Martin Alexandr

   Občasné problémy treba vyřeší další update uvidíme , máme revizi 3.0 a není to nejhorší na tu cenu :-)

 6. Kolousek001 (neregistrovaný)

  Já si počkám na 532 , to bude parádní telefon za parádní cenu. Jen doufám, že se nebude prodávat jen DUAL Sim jak je teď všude v nabídce, protože to považuju za zbytečnost a nechci to.

 7. shd (neregistrovaný)

  je telefon co stoji okolo 3600 kc a jeho cena uz hodne klesla, vobec konkurencia k tejto lumii ak sa tato da zohnat uz od 2700 kc a za 2300-2500 sa bude dat zohnat velmi skoro??

  coskoro to bude rozdiel vyse 1000 kc :D …. aka je skutocna konkurencia v tejto cenovej hladine? to uz sa hlada velmi tazko…. neviem ci sa najde nieco pouzitelne s androidom…

 8. ,,A vzhledem k přítomnosti IPS panelu zde nenajdeme ani funkci Glance Screen (Rychlý přehled), díky které bylo možné zobrazovat upozornění při „vypnutém“ displeji.“

  ,,Glance screen“ tu absentuje nie z dôvodu IPS technológie. Nokia má viacero telefónov s IPS displejom a funkciou ,,glance screen“. Problém je, že displej neobsahuje pamäťový čip, ktorý by si pamätal zobrazovaný obraz bez toho, aby bol aktívny grafický čip.

  Ale toto by ste už mohli v redakcii vedieť!

  • Johny (neregistrovaný)

   Jarpo: paměťový čip pro displej? [odkaz] Můžeš tohle nějak ozdrojovat? Protože mě to přijde jako dost slušný scifi a maximálně tak reklamština ;-)

  • Jarbo: Za tuto chybu se omlouvám, neudělal ji Roman, ale já při finální korekci. Ohledně Glance screenu a IPS displeje máte pravdu. Nepřesnost v textu byla opravena.

  • borix (neregistrovaný)

   Johny: Řešilo se to u L930. GS není závislé na typu displeje (LCD, OLED), ale na kompatibilitě s nějakým dodatečným HW, který umožní úsporné zobrazení GS. Moc jsem se o to nezajímal, ale někde jsem to postřehl.

  • Johny (neregistrovaný): „slušný scifi a maximálně tak reklamština“ Tak to je podle tebe součást slušné a normální otázky? Já z toho čtu něco jiného : Já jsem nejlepší, všechno vím a ty plácáš nesmysli. Což tady všichni vědí, že jsi všeználek :-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Hmm, Johny všechno ví, všude byl, ale proč některé displeje GS neumí a některé ano neví…

  • a kde nebyl, tam alespoň telefonoval:)

  • Jiří Hrma: V pohode, len ma to v texte prekvapilo, lebo ako bolo spomenute vyssie, uz sa to riesilo pri 930 a dospelo sa k zaveru, ze je to chybajucim pamatovym modulom.
   Samozrejme na ,,glance screen“ je amoled vhodnejsi o tom niet pochyb, ale ide teda bez problemov aj na IPS…

  • Johny (neregistrovaný)

   Mně je fuk co z toho čtete. Je to o tom, že mi to přišlo jako nesmysl a chci vědět, jestli to opravdu tak je, takže se laskavě zklidněte ;-)

   Podle mě ten displej funguje ve 2 vrstvách, z toho jedna je na podobném principu jako eink. Tak jako tak, ani jeden z vás k tomu neřekl lautr nic, žádné vysvětlení, jen zas melete o korektnosti mých příspěvků. Jděte se léčit, retardi.

  • zkill (neregistrovaný)

   Johny: Jako obvykle se pleteš a ostatní mají pravdu.

   Opravdu pro GS je nezbytné, aby displej měl integrovaný „chytřejší“ řadič s vlastní pamětí. Procesor pak pouze uloží RGB bitovou mapu do paměti v displeji a může jít spát. Pokud je použit běžný displej, bez této paměti tak musí procesor mít pořád aktivní rozhraní pro komunikaci s displejem. Tím pádem je spotřeba vyšší a GS je tak nemožné.

   Je pěkná naivita si myslet, že displej kombinuje IPS/OLED a k tomu ještě e-ink. Nic takového zatím na trhu není. Trochu se tomu snad podobají jedině Mirasol displeje od Qualcommu.

  • Johny (neregistrovaný)

   Zkill: netvrdil jsem, že jde o e-ink, klidně může jít o horší LCD (podobnej třeba jako v kalkulačce). Pokud bys tam měl jen ten klasický LCD displej, je úplně fuk co ti chodí spát, protože baterku by ti vymlátilo podsvícení. Stejně tak kdyby to bylo jak říkáš, proč by GS byl tak graficky omezený? [odkaz]

   Několikavrstvé displeje dneska nejsou nic neobvyklého. K čemu displej potřebuje paměťovej chip mi ale stejně jasné není. Procesor stejně v mobilu nespí nikdy jak naznačuješ a aby v něm bylo uloženo, že displej má zobrazovat 1000 bodů, sorry, to by asi na baterku moc vliv nemělo ;-)

   Na závěr se sotva mohu plést (navíc jako obvykle) pokud se ptám na to jak to funguje a jen vyjadřuju podivení ;-) Neříkám, že to tak nemůže bejt, ale rád bych to viděl ozdrojovaný abych se případně o tom dozvěděl víc, protože mi to přijde fakt jako dost nereálný, dělat zvlášť paměťový chipy pro displej aby zobrazoval 4 číslice;)

  • Johny (neregistrovaný)

   Tady je teda o co asi jde a na jakém principu to funguje: [odkaz]

   Pokud by to tak bylo, GS je ale stejně furt možné, protože jediné, v čem je zádrhel je těch 15-25% spotřeby displeje, kterou si bere řadič a zbylejch 80% spotřeby, které žere podsvícení na férovku Microsoft u LCD displeje ignoruje. Takže výmluvy, že GS nefunguje, protože tam není paměť u displeje mi přijdou trochu máklý a neopodstatněný.

  • zkill (neregistrovaný)

   Johny: Displeje s vlastním grafickým řadičem jsou přece naprosto běžné. Takový displej samozřejmě má integrovanou paměť. Jinak by nefungoval. Podívej se třeba na farnell, tam jich najdeš tuny. Najdi si skoro jakýkoliv COG (Chip On Glass) displej a uvidíš. Spíš mě překvapuje, že toto někoho překvapuje…

   Za celou svoji 7mi-letou kariéru vývojáře měřící techniky jsem nenarazil na displej, který by sdružoval více zobrazovacích technologii. Neříkám že takový displej nemůže existovat, ale nejsou určitě běžné.

   Běžný displej jako v kalkulačce je většinou vyroben technologii STN/HTN/FSTN či podobnou. Tento displej už z principu nejde spojit s jiným displejem. Je tam totiž problém s úhlem polarizace.

  • zkill (neregistrovaný)

   Johny: No jak je to s přístroji, které mají GS a IPS displej nevím. Myslím si, že je tam podsvícení staženo úplně na minimum. Tím je možné ušetřit hodně energie. Závislost spotřeby vs „intenzity podsvícení“ je v podstatě logaritmická.

   Jinak osobně mám Lumii 820, která má AMOLED displej. Mimochodem mám už jej vypálený, ale to je věc jiná. U OLED displejů je situace asi jasná…

  • Johny (neregistrovaný)

   Zkill: mě překvapuje, že něco takového je důvod, proč tam není glance screen. Navíc mi zarazilo teda spojení „paměťový chip pro displej“. Považoval jsem absenci glance screen za reálný nedostatek HW, že prostě to ten displej neumožňuje nebo když, tak s obrovskými ústupky. Nikoliv za ruku deus ex machina, že řekne: vy glance screen nedostanete, sice byste ho mít mohli, ale ne. Promiň, ale prostě mi tohle nepřišlo jako dostatečný důvod, očividně to pro nokii dostatečný důvod je. Jsem ale rád, že jsem se o tom dozvěděl víc, takže díky ti a snad to bude k něčemu i někomu dalšímu.

   S tou kalkulačkou jsem to myslel stejně jako s e-inkem jen jako příklady. Samozřejmě to je nesmysl už z toho důvodu, že by se tam nedalo asi něco tak velkýho nacpat fyzicky. O tom jakou polarizaci užívá jaký displej vim ale fakt píču, to je pravda :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Zkill: u Amoledů je to jasný, tam je to vpohodě, ale mě to právě zarazilo z toho důvodu, že to dají na 830 s LCD, ale zatrhnou to na Lumii 930 s AMOLEDem, protože nemá self-refresh co sníží spotřebu displeje o 25%? Jako to je co za logiku? Ale chápu, asi by se musela přepsat ta aplikace aby to fungovalo i na tyhle displeje. Nebo fakt nevim, nedává mi to moc smysl, proč.

 9. grco (neregistrovaný)

  Tak 532 taky je zajimava. Pro remcaly je tam i GS (nemysleno Genzer & Suchanek) a senzo tlacitka a pro nekoho vyhodou bude 4 palce displej. A tlaci se nam tady 735 ktera cenove pekne klesla. Mozna dobra kombinace 532 a 8 palcu tablet k tomu.

 10. spatny dotyk na mnoha kusech (i na tom, ktery mi prosel rukama) = nejista koupe = NEBRAT!!!

  • borix (neregistrovaný)

   Nafouknutá bublina. Argument haterů. Trapas při srovnání s realitou – ti, co jí skutečně mají (r.3.0), si ničeho nevšimli.

  • Ijon (neregistrovaný)

   Zvláštní, o problémech s dotykem se píše i v tomto testu (nesjpíš to je tím, že mobil skutečně neměli).

   Pokud by to byla „nafouknutá bublina“ a problém jen pár kusů, proč Microsoft těm pár jedincům mobily prostě nevymění a místo toho mlží a slibuje updaty.

  • borix (neregistrovaný)

   Asi to bude tím, že většina těch, co má ten telefon ve skutečnosti, tak problém nemá. Když se na to zaměříte při testování, tak si toho všimnete. Řekněme, že testovaný model se choval stajně jako většina telefonů z revize 3. Pak ale platí, že datyk je horší a můžete mít občas problémy při zvětšení obrázku. Popravdě řečeno, mám starou L820 a občas se mi to taky stane.

   U L535, které jsem zkoušel, jsem zaznamenal to samé – žádný extra problém a používá se celkem pohodlně. Přijde mi spíš, že byla vyrobena nějaké část vadných kusů, které měly opravdu problémy. Je to, jako když spousta iP haterů tvrdila, že iP 3GS je nepoužitelný, protože neumí posílat MMS.

  • borix: mozna si niceho nevsimnes pokud je to tvuj prvni smartphone a beres to jako normal. ale pokud ti rukama projde X telefonu tydne, tak jedes OK, OK, OK, OK, OK, OK a najednou hop, tenhle nejak nefunguje. pak kouknes a je to 535.

   nejhorsi je, ze ten dotyk ma vic na prvni pohled nespolecnych chyb. nepresnost, chyby pozice, na nekterych mistech jakoby horsi citlivost.

   nafouknuta bublina to rozhodne neni, na takovem kusu (jak si muzes vsimnout, netvrdim ze tim trpi vsechny kusy, ale zjevne to neni ojedinele) to musi potvrdit i anousek MS a WP, to neni nic o hatovani. na druhe strane ma ten telefon za tu cenu rozhodne i svetle stranky, jen to kazi ta nejistota toho jaky bude dotek.

  • borix (neregistrovaný)

   OK, zkusím to popsat trošku jinak. L535 má v mají v mém okolí 3 lidé. Všichni jsou spokojeni, tak jsem si jí občas půjčil na vyzkoušení a rozhodl se, že jí koupím matce. Tu jsem měl u sebe cca 14 dní (revize 3) a samozřejmě jsem věděl o „problémech“ popisovaných na internetu. Tak jsem zkoušel a zaměřil jsem s ena dotyk i u jiných telefonů – kolega má novýho androida za 4 litry a – pokud zvětšuju obrázek, někdy hned nereaguje a musím to zkusit 2x i 3x ; někdy se při psaní textu překliknu, někdy 2x tapnu a telefon zaregistruje jen jedno… Prostě omezenej počet vzorků, které jsem zkoušel já a další, které vlatní účastníci různých diskusí, se chová jako standardní levný dotykový telefon. Podle mých zkušeností jde o nafouknutou bublinu.

  • No jo no, ale když si koupíš mobil od poměrně slovutné značky, tak předpokládáš, že bude fungovat lépe než nějaký noname čínský android stejné cenové relace. Na druhé straně je možná lepší, že Microsoft alespoň vydává zmetky pod svým jménem a neprzní jméno Nokie

  • borix (neregistrovaný)

   Vím, že to není žádná značka, ale jse o běžný Samsung a ten má spousta lidí.

  • Hmm, nevím, ve firmě máme docela spoustu Samsungů Ace 3 LTE (nic levnější ho s vodafonním LTE asi koupit nejde). Nedělám si o Samsungu iluze, ale zatím ještě nebyl s žádným z těchto mobilů problém (kromě jednoho rozbitého na hadry). Potíže byly spíš s S4 nebo S4 mini, ty už se vrátily snad všechny.

  • borix (neregistrovaný)

   S4 potvrzuju, ten jsem měl taky a byl vyloženě problémovej. Jen chci říct, že běžná L535 se chová stejně jako levný Samsung, co se dotyku týká.

  • kope (neregistrovaný)

   2Borix: Člověče já ti nevím, jestli bych tomu říkal bublina. Osobně jsem v pozici, kdy a)chci nový telefon v ceně cca L535 a b) chci, aby to byl telefon s Windows. Navíc Nokii už používám delší dobu. Takže se o mne nedá říct, že bych byl nepřítel Nokie nebo WP :-). A přesto musím říct, že jsem zkoušel 3 L535 ve 3 různých obchodech a ten problém tam byl – při stisku backspace se psala náhodná písmena ze středu klávesnice, zoom se mi občas povedl až na 5-6 pokus (a to jsem fakt pěnil, představa, že se mi to děje při běžném provozu a ne při testování…). Je pravda, že to byly telefony, které byly zrovna vyndané z krabice nebo byly vystavené na showroomu, takže nevím, jak to u nich bylo s aktualizací. Ale z mého pohledu je v tuhle chvíli koupě taková trošku ruská ruleta. Takže vyčkávám.

  • Kdo viděl jinou revizi než 3.0.0.0???Nikdo,a trojka je komplet KO..Neni jediný dotyk co by pobral 5 prstů najednou…

  • Dotyk je definitivne vyresen s novym FW, uvlnenym nekdy predevcirem.Kolegum v praci jsem reinstalovaval dve 535 (single) a konecne lze krasne zoomovat, psat bez mnoha preklepu apod.Jinak predtim to byl des.

  • Díky za info. Telefon už bohužel nemáme v redakci a nemůžeme to vyzkoušet.

  • Alena (neregistrovaný)

   Můžete mi sdělit kde je možné stáhnout nový FW? Telefon mi aktualizaci zatím nenabízí… Děkuji

 11. Sali (neregistrovaný)

  Mě osobně se telefon líbí, něm extra craficke výkony, ale hraje dobre, a celkove je to svižný telefon. Dlouhého nabíjení nebo kripajiciho se obalu jsem si teda nevšiml, ohledně nabíjení je ale fakt, ze jdem původní nabíječku ještě nevytahl ani ze sáčku. Každopádně je tedy jen jediná vec co mi na tomhle telefonu vadí. 1. Jsem musel reklamovat, protože si doslova psal co chtěl, dokonce i ve chvílích kdy jsem se vůbec nedotykal. Reklamaci dikybohu vyresili výměnou, šlo totiž o 4 dny starý telefon od koupě. A teď? Dotyk někdy funguje bez problému, někdy blbne, ale už si aspoň nepíše co chce, ale i tak, u výhradně dotykoveho přístroje, je to fail. Každopádně se furt jedna o dobrý telefon, spokojenost snižuje ddotyk, ale ze by to bylo nepoužitelné (až na ten vadnej 1. Kus) se říci neda. Jsem snim spokojený, ale má svý chvile, kdy bych ho nejradši vyhhodil z okna.

 12. Celá rada Lumií sú vynikajúce mobily pre našich dedkov a babičky. Je to jednoduché a dá sa navoliť 3 ikony na 5 placovú obrazovku. Viac dôchodcovia nepotrebujú.

  • borix (neregistrovaný)

   Ano, umí i zvětšit písmo – navíc se může hodit i funkce lupy, jsou přehledné, rychlé a funkční. Všechny potřebné základní věci mají v základu a není potřeba nic složitě nastavovat, flashovat, používat killery a systém po nějaké době obnovovat, čistit a udržovat v chodu, aby se nezpomaloval. Je to vhodné téměř pro každého, samozřejmě vyjma všech zakomplexovaných jedinců.

  • Borix +1

  • borix: u nejakeho OS snad pri takovemhle pouziti je treba flashovat a tak dale? ale no, nepis tady pohadky, dekuji zdvorile.

  • borix (neregistrovaný)

   To víš, že jo. Samozřejmě s předpokladem, že to doprasil výrobce.. prostě většina levných androidů..

  • Ja osobne nemá nič proti WP. A sám som mal WP 3 roky. A bol som pi ich začiatku s Nokiou a WP7.5 a už tam som bol spokojný. A teraz L800 ktoré mi zostali rozdávam známym ktorý majú „klaskiky“ nech si vyskúšajú dotyk so smartphonom. A reakcie sú iba pozitívne.

  • Johny (neregistrovaný)

   až na písmo ovládacích prvků, které to zvětšovat neumí, že? Přitom tam je zrovna nejtitěrnější. Taková šestka tipuju.

 13. grco (neregistrovaný)

  Pro všechny, je tady již verze 5, která problém s dotykem nemá. Verzi 3 nebrat, ta se již ani nedodává, jde jenom o doprodej skladovek.

  Ta cena je super, nemusím mít o ní bobky, když se rozflákne vyhodím, koupím druhou.

  • ten tvuj „doprodej“ bezne drzi vsechny velke eshopy (= mista, kde nakupuji bezni jedinci), plus jsem si nevsiml, ze by na krabicce bylo napsano, jaka to je revize (= musis koupit, rozdelat, spustit, kouknou a popripade testova).

  • borix (neregistrovaný)

   Teď si trošku postěžuju na stav v ČR. Na eshoou je možnost vrátit do 14ti dnů, ale jde o nepříjemnou komlikaci. V rámci reklamace je vyloženě špatný dotyk jasnou oprávněnou reklamací a ve všech zemích okolo nás by s tím člověk neměl žádné problémy. V ČR (podle příspěvků na různých fórech) některé prodejny a servisy vyreklamují bez problémů, ale jsou i takové, co se snaží zákazníka přesvědčit, že je raklamace neoprávněná. Když se do nich člověk pořádně obuje, tak vždycky vyhraje, ale faktem je, že 90% lidí to vzdá po první zamítnuté žádosti. Němce nemám zrovna v lásce, ale tohle by se tam nestalo..

 14. Dotyk a jiné jsou zanedbatelné.

  Systém a hlavně aplikace jsou pro získání většího počtu uživatelů problém.

  Časované profily – usb jenom na nabíjení – editovatelný kurzor při psaní,dlouhodobě neskutečná tragédie – skutečný stav baterie a mnohé další…

  A aplikace co když jsou,tak ořezané a některé nejsou a nebudou.

  A uživatelů jako šafránu, včetně mne.

  Ale jo,dobrý – to dáme… :-)

  A že hrozí vymření – to neřešíme :-)

  • borix (neregistrovaný)

   Aplikace? USB jeno na nabíjení? Kurzor? Skutečný stav baterie? Ty jsi opravdu uživatel WP?

  • A ne?

   O aplikacích není téma,ale nasázím Ti jich jenom komunikačních 6 z fleku….

   USB a ne? Zkus do něho strčit flash disc nebo klávesnici jako u symbianu :-)

   A kurzor – to je tragédie – raději to někdy napíšu znovu :-) možná W10,ale kde jsou časy editu.

   A stav baterie když máš 30% a méně – tomu říkáš skutečnost? :-))

   A jestli jsem uživatel – od začátku po symbianu…

   A proč jsi nějak vypustil časaovaný profily?

   Ty Ti asi taky nechutnají co?… :-) Chápu

   A ty jsi si tohohle všeho nevšimnul??? :-)

   Ale jdi….

   A jestli chceš aplikace,tak Ti napíšu pokračování….

  • borix (neregistrovaný)

   Časovaný profily jsem vypustil, protože jsem se ptal na to, co jsem pokládal za nesmyslné – vím, že profily to nemá, tak nebudu tvrdit, že jo..

   Aplikace už dávno nejsou problémem. Když budeš chtít naprosto stejné jako na androidu, tak je to styl „Kdy chce psa bít …“

   USB slouží pro připojení k počítači, teda aspoň jsem myslel, že je to hlavní důvod, proč tam USB je, krom nabíjení (teď neberu v potaz W10).

   Kurzor? Edit celého slovat tapnutím na něj nebo přidržení a posunutí kurzoru na požadované místo (méně pesné při zapnuté zvýšené citlivosti displeje) – opět, neberu v potaz W10.

   Stav baterie asi blbne tobě, já jsem to na žádném telefonu nezaznamenal.

  • lerion (neregistrovaný)

   Časované profily mi přijdou jako zbytečnost. Plně mi stačí Quiet Hours v kombinaci s událostmi v kalendáři, časem a polohou. Profily jsou celkově zastaralý a zbytečný koncept…

   Také nepochopím, proč připojovat k telefonu flash disk… Klávesnici bych ještě bral, ale tam by mi spíš stačila podpora BT HID. Pokud jsem na místě, kde je plnohodnotná klávesnice, pravděpodobně je u ní i plnohodnotný počítač – proč bych si tedy k ní připojoval telefon?

   A nějak jsem z tvých příspěvků nepochopil, co máš s baterií.

  • Tak jo…asi to potřebuješ… :-)

   Baterie – zkus to samé dělat nad 90% a okolo 30% a méně a sleduj úroveň vybíjení v čase…

   Aplikace – žádná hůl … ta samá jako na iOS – ořezaná a mnohdy nechutně viz.FB Messenger,Instagram,Twitter a z tohoto důvodu doděláváno tzv.app třetích stran 6Tin atd.Rudi Huyn..

   A o Snapchatu – to ani nebudu dál obtěžovat.

   Tahle apka za loňský rok No.1, a tady pro WP před zablokováním jasně nejstahovanější – 6Snap,Swapchat,Snapsave a další pokusy třetích stran – výsledek – zaklokování uživatelských účtu pro uživatele WP s odůvodněním NO HACK third-party…

   A co chci od USB jsem psal.

   A vlastně já od WP nic nechci, jenom jsem chtěl upozornit na spousty konkrétních věcí, a to nepadlo zdaleka vše.

   Ale zase Glance je SUPER :-)

  • Petr (neregistrovaný)

   mceza: ty si fakt nevidis do pusy. Pred nedavnem jsi tady odsuzoval nepritomnost usb otg jako fatalni nedostatek. Ale to byl Androidi telefon.

  • lerion (neregistrovaný)

   Cože? :D Kde jak kdy proč? :D Nevymejšlíš si trochu (dost)?

  • @Lerion

   To neřeš…nechci tu už dále unavovat… :-)

   Poslal bych Ti Snepa nebo zavolal přes FB Meseenger,ale víš co mám WP takže smolík… :-)

   Hezký den…

  • @Lerion

   Jo a Tobě na WP8.1 Denim Quiet Hours chodí?

   On už to někdo opravil?…Já to dávno jako dlouhodobě nefunkční odinstaloval…

  • lerion (neregistrovaný)

   Ony se Quiet Hours dají odinstalovat? :D To jsi panečku jinačí pán! Umíš osinstalovat ještě jiné pevné součásti systému? Teach me master…

  • borix (neregistrovaný)

   S těma aplikacema ti trošku nerozumím.. jsou to takové polopravdy. Na druhou stranu nedokážu posoudit kvalitu apek pro sociální sítě, protože je prostě nepoužívám.

   USB OTG je na mobilu fakt kravina. MPosvar v prvním příspěvku ale psal vyloženou blbost o tom, že USB je u WP jen na nabíjení a zapomněl na to hlavní, k čemu na mobilu USB vlastně je.

   Časové profily mě osobně nepřijdou jako něco užitečného, ale dost lidí by to asi využilo. Quiet Hours je ekvivalent, ale je to trochu k něčemu jinému. Tam mi zase přijde jako blbost vyzdvihovat takovou kravinu, že se tel. přepne do tichého režimu během události – málokdy skutečně využitelné.

   Dále bych se bavil o tom, co je k dispozici u nás, takže quiet hours jsou pasé.

   Jestli jsi to odinstaloval, tak jsi slušnej hacker, do teďka jsem si myslel, že to nejde.

  • lerion (neregistrovaný)

   Já jsem hodně využíval quiet hours ve škole. Měl jsem synchronizovaný rozvrh s kalendářem, takže se mi automaticky, aniž bych to musel neustále hlídat, vyply zvuky během přednášek a hodin. To samé platí v práci při meetingu.

   Určitě to není buhvíjaká killer feature, ale dobře to demonstruje mé potřeby na profily – potřebuji „Normální“ profil – tj. všechna vyzvánění zapnutá. Potřebuji jen vibrace a potřebuji úplně bez notifikací.

   Co dalšího bych měl chtít? (Jo, ještě na BB10 teď v práci využívám profil Phone calls only).

  • lerion (neregistrovaný)

   Jinak u nás to dostupné je. Ano, musíš mít US/GB region. Ale stejně mám telefon v angličtině, takže region už je mi fuk.

  • borix (neregistrovaný)

   Tak jsem to myslel. Aniž bys měl telefon v angličtině, tak nespustíš ani Cortanu ani Quiet Hours, takže jako by u nás nebylo – tohle člověk nemůže brát jako dostupné pro masy.

  • @Lerion

   Ony se Quiet Hours dají odinstalovat? :D To jsi panečku jinačí pán! Umíš osinstalovat ještě jiné pevné součásti systému? Teach me master…

   ———————————————————

   Co to na mne zkoušíš?

   Normálka pozůstatek – vlastněno…

   A kdy?

   Se nyní předveď!

   No mimo eng. regionem flash…To Ti to tady mám i s návodem na NSR popisovat?

   Zkus to znovu a lépe….

  • @Lerion

   Jinak u nás to dostupné je. Ano, musíš mít US/GB region. Ale stejně mám telefon v angličtině, takže region už je mi fuk.

   _____________________________________________________________

   A to jsou Tvé argumenty…nejdříve z normálního používání vyřadíš profily a jejich opodstatnění,potom doporučíš úplný nesmyl a ještě že to Ty neřeším… :-)

   Tak tohle je něco :-)

   To aby zablokovali pro Tvá doporučení češtinu…Ty seš marnej… :-)

  • @Lerion

   Omlouvám se za emoce.

   Opravdu se omlouvám…

   Ten konec bych smazal…

   Dám si na to pozor…

   Končím…Ahoj

  • borix (neregistrovaný)

   Teď jsem koukal do storu a fakt tam je i nějaká aplikace s názvem Quiet Hours. Už podle prvního příspěvku jsem si mislel, že jsi pár let pozadu..

  • borix (neregistrovaný)

   Jažišmarja, já fakt napsal „myslel“ s „i“, taky končím.. :-)

  • :-)

   To jsou emoce, to znám….

   Nic dobrý…hlavně když je sranda… :-)

 15. grco (neregistrovaný)

  @WEPEZWANIL máš 14 dní :)

 16. grco (neregistrovaný)

  @MPOSVAR wp má našlápnuto, bohužel již to není originál, ale začíná se androizovat :( Nové W10 jsou vizuálně pěkný paskvil, to co měli opravit neopravili, co měli přidat nepřidali. Pár věcí navíc k lepšímu. Uvidíme.

  Bohužel v tabletech s W je situace horší :(

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   jj, WP maji naslapnuto uz ctyri roky. V lonskem roce take slapaly az to dotahly na pokles na pouha 3 procenta podilu.

  • jajsemrobotavsechnovimavsechnyvassnim hahaha

   Pust si doma Arakain a třeba zjistíš, že jsou i jiné zajímavější věci než hnusnej WP.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Ja neposloucham Arakain a ty neumis cist.

  • Já už jsem to tady psal…Zbytečně se dohadovat…Co doporučuji?

   Dejte si inzerát ve znění:

   Prodám novou nepoužitou Lumii typ lhostejný….

   Prodám nový nepoužitý iPhone 5s či 6…

   A čekejte…..

   Víte jaký je nejhorší pocit při hře na schovávanou? No když Vás nikdo nehledá…

   To není debilní vtip,to je moje zkutečnost s prodejem Lumie a iPhone… :

  • lerion (neregistrovaný)

   mposvar: Tebou jmenovaný postup je stejně dobře aplikovatelný na jakýkoli jiný telefon. iPhone se prostě prodává. To není chyba Lumie, ale úspěch iPhonu.

  • @Lerion

   mposvar: Tebou jmenovaný postup je stejně dobře aplikovatelný na jakýkoli jiný telefon. iPhone se prostě prodává. To není chyba Lumie, ale úspěch iPhonu.

   _____________________________________________________________

   Nechci z toho dělat naše fórum,ale tohle je boží… :-)

   To není chyba Lumie že se neprodává, to je úspěch iPhone že se prodává… :-)

   Nedá mi to abych se nezeptal?

   Tohle Ti na škole perou do hlavy?

   To není možný :-)

  • Papple (neregistrovaný)

   mposvar: Rovnou píšu, abys to nebral jako hate.

   Ano, zmiňuješ tu nedostatky, které někteří uživatelé vnímají, jiní zase ne, protože tu funkci nepotřebují. Ale proč se tak rozčiluješ, když ti WP nevyhovuje. Tak přejdi na jinou platformu s více aplikacemi, USB OTG, profily, atd. A nebo pokud chceš pomoci WP, tak hlasuj na uservoice a napiš aplikaci.

  • @PAPLE

   Dík za doporučení.

   Zatím jsem tu radost udělal dceři po Lumii 735 co dostala k vánocům jsem ji pořídil iPhone 6 a „no problem“…

   A já…Znáš to…Nejsem John D. Rockefeller… :-)

   Tak držím pozice u WP… :-)

   Ono vysolit 17k za L1020 64GB u O2 Tě jenom tak nepustí.. :-)

   Blbec jsem byl ale jenom jednou,to přísahám….

   A slepý nejsem, to opravdu ne….

  • @PAPLE

   A nebo pokud chceš pomoci WP, tak hlasuj na uservoice a napiš aplikaci.

   ____________________________________________________________

   Jo abych dopadnul jako Rudy Huyn… :-)

   Ale už si líznul alespoň na ofiko Dropboxu za peníze.

   Jinak ostrouhal a to měl lepší user app než ofiko 6Snap,6Tin atd…

   Tak do toho aby šel blázen…

   A psát na petice…To dělám a nejenom jednou viz.oddělení zvuku WP8 a spotřeba u wifi…Tohle téma ale o tomto není

  • Papple (neregistrovaný)

   mposvar: Nejsem Rockefeller, ale dceři koupím iPhone 6, když ji nevyhovuje L735 :-D

   Napsal jsi, že blbec jsi byl jen jednou, ale podle toho co píšeš, tak minimálně 2x (L735, L1020) :D

   Takže teď postupně přejdeš na iOS, jestli jsem to dobře pochopil?

  • Ne to tak není…

   Ale mohu Ti to osvětlit….U L735 dcery:

   Když se podíváš na datum „průseru“ se Snapchatem…to je jedna odpověď.

   Potom zjištění u ostatních komunikačních aplikací viz.můj příspěvek dole…

   Jinak foto o.k. a na systém si zvykne,bude muset – protože peníze.

   Nedalo se to – a když jsem viděl proč, tak jsem to prodal,a to byl druhej horor,řekl bych ten největší :-)

   V zoufalosti jsem už chtěl zvolit almužnu v Mobilpohotovosti. :-)

   Hele,ať to nenatahuju jako nudli.. :-)

   WP na iOs s apkama a i přes některá omezení nemá.

   Kdo tvrdí něco jiného je ….

   Tak tátu umořila…Jak já si přál aby se vrátila k WP s prosíkem protože písníčky mp3,avi atd.. :-)

   Hele a ani ťuk, a když mi ukázala co s tím dělá, pochopil jsem.Ta je tak nadšená že 6-tku udělá na baterce i 4x za den…

   A já nikam nepřejdu…Jsem v tomhle konzervativní,píšu a nadávám aby se ta chvále trochu korigovala…

   Já to s L1030 a W10 samo budu zkoušet,ale vždyť si vem jak jsme se museli dlouho vztekat pro oddělení zvuku a jiných věcí u WP8.

   Na cloudu Skydrive nyní Onedrive jsi nezkopčil složku,musel jsi po souborech no děs…Hezký víkend všem – pádím

  • Papple (neregistrovaný)

   Když jsi to osvětlil, tak už to chápu.

   Souhlasím, že s aplikacemi to není na WP nejlepší, ale mnohem lepší než rok a půl zpět, kdy jsem si pořídil L920.

   Pubertální dospívající potřebují spoustu aplikací a her, to je fakt.

   Udělat 4x za den baterku snad ani nejde ne?

  • Taky jsem si to myslel,ale když máš čas a v ruce něco co miluješ tak jde :-).

   Ne vážně,funguje jí vše co potřebuje apky,foto,video tak to online jede celý den…Normálka závislák :-)…

   Už nikdy nic jiného nebude chtít, to jsem si jistý…

   Hlavně že už mám pokoj….

   Já to se svojí L1020 taky dávám, a ty jejich apky nepotřebuji,ale to neznamená že za ně nebudu „bojovat“ :-).

  • Vpoint (neregistrovaný)

   To u toho telefonu musí trávit dny ne?

 17. Pokud jde o ten dotyk u L535, tak aspoň na tom MS intenzivně dělá. Lidi už stahují update pro dual sim a dotyk se prý výrazně zlepšil. Přesto všechno je to samozřejmě průšvih a MS to moc dobrou reklamu neudělalo. Ale ono je to jedno. Ti co ho nenávidí a kopou do něj kudy chodí do něj kopat budou dál i kdyby prodával stovky milionů super funkčních telefonů, ale přesto budou dále využívat služeb MS. Bez něj si ani neprdnou.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   No jo, problem ale je, ze on neproda stovky milionu kusu ale spis par milionu kusu. Coz pri zname velikosti celkoveho trhu je jenom takove prdnuti do vody. Z toho prameni veskere problemy teto platformy. Nezajem zakazniku, nezajem vyvojaru, nezajem samotneho Microsoftu, ztrata 2 mld dolaru = ukonceni nepovedeneho experimentu a preorientovani zajmu na platformy s budoucnosti.

  • borix (neregistrovaný)

   Arakin je jedním z uváděných Případů (s velkým Pé) :-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Borixi, mas moznost mi me tvrzeni vyvratit. Misto toho se hloupe navazis do me. Zkus nejake argumenty, rad si je vyslechnu. Ukaz, ze na konstruktivni arumentaci nejsi prilis hloupy.

  • lerion (neregistrovaný)

   Arakine, s tebou je to těžké. Sebelepší argumenty jsou zbytečné, když se člověk hádá s blbem…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Proto take s tebou nediskutuji vubec…

  • borix (neregistrovaný)

   „…ztrata 2 mld dolaru = ukonceni nepovedeneho experimentu a preorientovani zajmu na platformy s budoucnosti.“

   Narážím na tohle. Normální člověk to vidí na první pohled. S tebou konstruktivní diskuse není možná a já nerad přesvědčuju někoho, kdo vědomě používá zavádějící názory a přesvědčuje ostatnía sám sebe, že má pravdu.

  • borix (neregistrovaný)

   Na Arakina jen jedna otázka: proč píšeš bez diakritiky?

  • lerion (neregistrovaný)

   Však ho nech. Ať si myslí, že má pravdu, jeho věc. Smíšek si to myslel taky a přitom se od té poslední ostudy tady neobjevil…

  • borix (neregistrovaný)

   Kdy se smíšek ztrapnil víc než obvykle? Můžeš sem hodit odkaz? Jaký vůbec teď používá nick?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Co se ti na tech 2mld. dolaru ztraty nezda? To jsou cisla oficialne zverejnena Microsoftem..

  • borix (neregistrovaný)

   Škoda fabia se vyrábí v modré barvě.

   Pořád nic?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Takze argumentace se nedockam – jak jsem cekal. Diky za potrvzeni meho nazoru na tebe.

  • borix (neregistrovaný)

   Promiň, že to píšu, ale ty seš vážně asi retardovanej. Čekám, až přijde nějakej relevantní argument od tebe a v předchozím příspěvku jsem ti jednoznačně všechny tvé argumenty vyvrátil. To, že jsi to nedokázal pochopit, není můj problém.

   Zeptám se tě ještě jednou: Proč nepoužíváš diakritiku?

  • borix (neregistrovaný)

   Sorry, zapomněl jsem, že musím polopaticky: Diakritika = čárky a háčky nad písmenama.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Takze opet osobni napadani misto argumentu k tematu.

  • borix (neregistrovaný)

   Obávám se, že konstatuju fakta.

   1) Předlož nějaké argumenty, né spekulace vycucané z prstu – nemám ti co vyvracet a nebudu tě přesvědčovat o tom, že Země není hranatá

   2) Dokážeš odpovědět na jednoduchou otázku?

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   V lonskem roce byla ztrata mobilni divize pres 2 mld dolaru – fakt.

   Trzni podil WP jiz temer dva roky neustale klesa – fakt.

   V soucasne dobe je na urovni bezvyznamnych 3 procent – fakt.

   MS sluzby na WP nevydelavaji – fakt.

   MS prenasi sve sluzby na konkurencni platformy – fakt.

   MS uvadi sve produkty na iOS a Android driv, nez na WP – fakt.

   Zavery si kazdy inteligentni clovek dokaze vyvodit sam.

   PS: Produkce Skodovky me nezajima, takze jestli vyrabi nejake auto v modre nebo v oranzove se zelenejma puntikama je mi putna a s nasi debatou to nijak nesouvisi.

  • borix (neregistrovaný)

   OK.

   1) není to pravda – běž trošku do hloubky a zjistíš proč

   2) stagnuje téměř od začátku – chvilku klesá, chvilku stoupá – akcie apple klesaly téměř rok a pak zase začaly stoupat a pak zase začnou klesat

   3) Celosvětově má necelá 3 % – lokálně někde téměř nic a někde 14 %

   4) neprodělávají

   5) je jesné, že jsou rozšířenější platformy, pokud je bodou ignorovat, nevydělají a mohou nabrat uživatelskou základnu – bez diverzifikace se vždy jedná o risk

   6) něco je dříve na WP, něco na iOS, něco na Androidu – např. Skype je typycká aplikace, která je lepší na konkurenčních mobilních platformaách než na vlastní – v MS funguje koordinace projektů trošku jinak a Skype část přešla pod Windows až během vývoje desítek. Jiné aplikace jsou první pro WP.

   Závěr si žádný inteligentní člověk právě dohromady nedá, jen ti méně chápaví.

   PS: S tou škodovkou si to nech vysvětlit od staršího brášky.

   PPS: Máš nějaký důvod, proř píšeš bez diakritiky? Třeba jsi v Holansku a nemáš čekou klávesnici nebo to je záměr? V případě č. 2 končím, s neandrtálcema se nebavím..

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   1) je to pravda, jsou to oficialni cisla zverejnena Microsoftem

   2) temer dva roky stabilne klesa, ani v jedinem kvartalu nezaznamenla narust

   3) lokalni poidl nic neznamena, z toho se MS nenaji. Dulezity pro budoucnost platformy a jeji rozvoj je globalni podil.

   4) prodelavaji

   5) motivace je uplne jina

   6) o kooridnaci projektu v MS jakozt i o celkve situaci vim toho mnohem vic nez ty, stejne jako jsem jiz v rijnu vedel o te 2 mld ztrate, o kterou se tady nekteri prostacci se mnou nekolik mesicu hadali.

   Pokud o neandrtalcich v souvislosti s diakritikou pise clovek, ktery je schopen napsat „typycky“, je jakakoli dalsi debata opravdu zbytecna.

  • 6/ FB Messenger – na WP ořezáno a to „těžce“

   Twitter – dtto

   Instagram – no fuj (6Tin)

   Vine – no fuj (6sec)

   Whatsapp – po asi 10-tým update docela ano jako jediný :-)

   Snapchat – no to ať nás už „nese..u“…a účty zpátky!

   Jo a na závěr třešínku na dortu – Sygic (takovýho soft

   „debila“ nepohledáš jinde než na WP také proto už 3-ti

   update, ale pořád slepá bábo kam Tě vedu – k NAVIGONU)… :-)

  • borix (neregistrovaný)

   1) Přečti si celou zprávu, platí to s tou škodovkou

   2) nemáš pravdu

   3) platí to s tou škodovkou

   4) nemáš pravdu

   5) nemáš pravdu

   6) opět nemáš pravdu

   Je rozdíl, když se člověk přepíše a když záměrně ignoruje společenskou konvenci. Taky jsem napsal „výkend“, „mislel“ a podobný nesmysly – jó, trapas, uznávám. Já to správně ale umím, ty pravděpodobně ne :-)

   Na závěr. Někdy to chce větší rozhled, abys mohl konstatovat fakta. Obecně platí, čím míň člověk ví, tím si je jistější.

  • „Z toho prameni veskere problemy teto platformy. Nezajem zakazniku, nezajem vyvojaru, nezajem samotneho Microsoftu“

   Určitě v té své blahosklonosti nám vysvětlíš proč? Proč jsou blokovány neoficiální klienti na určité oblíbené služby. Ty mluvíš o nezájmu vývojářů. Jeden vývojář udělá alternativu a ta funguje výborně. Ta služba může mít díky tomu další miliony klientů po celém světě z jiného systému a oni toho klienta zablokují. To si trochu rozporuješ. Můžou mít ještě větší základnu a oni jí nechtějí. Když tedy mluvíš o malém počtu majitelů WP. Řekněme můžou mít 5mil. nových klientů a oni řeknou mi je nechceme? To odporuje logice proč ta oblíbená služba funguje. Tady mám podezření na úmyslné a vědomé poškozování konkurenčního systému. Na zakázku Googlu? Nevím, třeba se to jednou dozvíme. Druhá věc. MS udělá svou aplikaci na Youtube a Google jí blokuje. MS ukázal snahu, ale Google mu házel klacky pod nohy. Proč Google nevydal svou oficiální aplikaci. To se cítí tak jistý v kranflecích? Čekám kdy se se zase náhle objeví jak nějaká aplikace od MS odporuje nějakému standartu Googlu s cenou za Největšího slídila.

  • stm01: Pokud ten klient neporušuje pravidla a vychází z oficiálního API služby, není důvod klienta blokovat. Pokud tomu tak není, divíš se, že blokují?

   Navíc nevím proč se podivuješ, že někdo, kdo má službu si určuje pravidla, to přeci dává smysl. Pokud se to někomu nelíbí, ať udělá alternativu.

   Ty jsi jak tak EK, sice je to tvůj systém, ale aplikace budou tak, tak, tak. Co je to za kokotinu?

  • Pravidla taková, že když to není ofiko app, tak to blokneme? U těch zmiňovaných aplikací, které jsou in a pritom jsou na WP bloklý jsem nečetl, že to bylo kvůli porušení pravidel. Nebo neofiko klient Snachatu to porušoval? Nebo nastavíme takové podmínky a poskytneme jen částečné api. Aby se to vlastně nedalo splnit. A opět, proč odmítat milióny lidí, když to té službě a její popularitě prospěje?

  • Můžete o tom diskutovat jak chcete…

   Bez důvodu nejenom apky ze store fuč,ale i účty který používáte i z jiného systému kde jsou ofiko.

   Prostě WP je potom pro Vás takový svinstvo,že i když to odinstalujete, tak Vám už účty nikdy,opakuji nikdy nevrátí a musíte zakládat nové aż do úplnýho zbláznění,nebo prostě s mobile co má WP křápnout o zeď.

   Někdo řekne,tak to nepoužívej,tak si pořiď jinej telefon,a to je ten náš WP.

   A z FB Messengeru si s WP nezavoláš i kdyby jsi se posr.l.

   Tak to nepoužívej…:-) Super dík MS i slavný WP…

   A to nejsem žádnej sprosťák….:-)

 18. Přidávám svoje zkušenosti s L535. Můj první dojem byl super mobil za super cenu a super výkon. Nejsem žádný náročný uživatel aby to umělo otevřít třeba aplikaci za vteřinu. Počkám si, že to bude zpožděné o nějaký 2-3sekundy. O tom je ta cena. Zapl jsem a jak píšu. Parádní mobil. Dotyk na displeji jsem měl uplně v pohodě,tak si říkám, že jsem chytil dobrou várku. A po prvním nabití mobilu přes noc šel do hajzlu. Černá obrazovka a už se nerozvítil Mobil byl funkční ale nesvítil displej. Dneska mi volali s reklamačního oddělení, že mi vrátí peníze. Jelikož jsem to kupoval na Nokia-obchod a vešel jsem se do 14 dní o oddstoupení od smlouvy. Takže mi vrátí peníze a hold si připlatit na jiný….

 19. grco (neregistrovaný)

  Hm, tak proč se vyvíjí W10? Jak je tedy možné, že pokud je tenhle stabilní super OS s min. nároky na HW, že se více nerozšíří? Proč na to ostatní výrobci kašlou, i když je OS zdarma (teď do 10 palců)?

  • Proč? Protože čtou diskuse na Smartmanii a Mobilmanii a vůbec v Čechách. Vydělávají balík na droidu, protože nedokázal přijít s něčím novým a musel si vzít od cizích a tak za to platí. No a když už tak dobře vydělává a k tomu se přidává více a více tabletů s WIN, aplikací pro android, do kterých prý implementují podvědomé ovládání majitele, který potom nevědomě přejde k W10, jako Office, oneNote či Skype a peníze stále stoupají, tak si prostě jen kvůli čecháčkům natruc ten systém drží při životě a ještě dělaj novou verzi. Fakt! Nekecám! Centrum vývoje je v Kolodějích, ale nemá to moc lidí vědět. Všechno je nejdříve česky a oni to musí přeložit do angličtiny a tak dál, pak pusti do světa a když to vychytaj a funguje to, tak to pustí v češtině. Fakt by to zabalili, ale nechtěj kluky a holky od ještě většího bratra s licencí Slídícího psa, moc zklamat. Ví, že každý má svého kladného a záporného hrdinu a ví, že MS je ten hodný, protože při pomyšlení na něj lidé přestanou zbytečně myslet na své bubáky a drží je tím v dobré kondici. Fakt je to pravda a to jsem nečetl ničí email. Tak asi proto.

  • iOS – Android…..

   Ostatní do počtu či předskokani :-)

   2-3 roky jistě.

   Hotové – vyřízené :-)

 20. kukolar (neregistrovaný)

  ty jo

  horšia diskusia ako o ukrajine

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).