Domů » Recenze » Recenze LG Lifeband Touch: Chytrý náramek s několika šrámy na duši

Recenze LG Lifeband Touch: Chytrý náramek s několika šrámy na duši

Na českém trhu se nedávno začal prodávat chytrý náramek od LG, který nejen že hezky vypadá, ale nabízí i většinu základních funkcí. Použitelnost ale výrazně degraduje špatná čitelnost displeje na sluníčku a průměrná výdrž baterie.

Sportovní náramek od LG se ve světě prodává už od loňského léta, na český trh ale dorazil teprve nedávno. Lifeband Touch nejen že dobře vypadá, ale při nošení na ruce o něm téměř nebudete vědět, byť je jeho hmotnost 45 gramů. Tělo je odolné vůči stříkající vodě a nevadí mu tedy například déšť, na koupání už jej ale doporučujeme sundat.

Klady (+)

 • ergonomie a zpracování
 • dobře se nosí
 • poměrně přesné měření kroků
 • mobilní aplikace pro Android a iOS
 • ovládání hudebního přehrávače

Zápory (-)

 • špatná čitelnost displeje na sluníčku
 • průměrná výdrž baterie
 • nekompatibilita s Windows Phone
 • pouze základní notifikace

 

Náramek umí monitorovat počet ušlých kroků, vzdálenost, rychlost, dobu tréninku, spálené kalorie či zobrazit informace o zdolaném převýšení – to dokáže díky tříosému akcelerometru a výškoměru. Měření tepu a pokročilejší trasování už ale nezvládne. Samotné měření nachozených kroků je poměrně přesné, výsledky jsou většinou jen minimálně nadhodnocené.


Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu CZC.cz, u kterého si náramek můžete zakoupit

Kromě toho umí samozřejmě zobrazovat informace o datu a času, případně vás vibracemi notifikovat na novou textovou zprávu či příchozí hovor. V mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS, lze ještě aktivovat upozornění z Facebooku a Twitteru; ty se nám však zprovoznit nepodařilo ani na jedné z platforem a dle internetových diskuzí nejsme jediní.

  

V případě, že s náramkem budete spát (v tomto případě ale nebude monitorována žádná aktivita), můžete se každé ráno nechat budit jemným vibrováním na vaší ruce. Přes Bluetooth je rovněž možné ovládat hudební přehrávač spárovaného telefonu.

Elegantní design a problematická čitelnost displeje

O zobrazování se stará 0,91″ dotykový OLED displej s rozlišením 128 x 32 px. V místnosti je dobře čitelný, ale jakmile s náramkem vyrazíte ven (což se vzhledem k měření sportovních aktivit očekává), nastane problém. Čitelnost na venkovním světle je totiž velmi špatná, takže se ve většině případů neobejdete bez zastínění druhou rukou. Displej se v případě nečinnosti po několika vteřinách automaticky vypíná. Aktivovat jej lze jednoduchým gestem či ovládacím tlačítkem. Informace se zobrazují pouze v horizontálním směru a asi nebudeme jediní, kdo by uvítali možnost přeuspořádání do vertikálního režimu.

 
Mezi největší zápory Lifebandu jednoznačně patří špatná čitelnost na venkovním světle

Součástí tlačítka je barevná dioda, která vás upozorňuje na nabíjení (červená/zelená), notifikace či párování (fialová) či probíhající cvičení. V případě, že telefon do náramku pošle více notifikací, máte možnost mezi nimi listovat. Výrobce u vestavěného akumulátoru slibuje výdrž 5 dnů v případě, že náramek nebude s telefonem spárovaný přes Bluetooth, nebo 2 až 3 dny při propojení s telefonem. V praxi tyto hodnoty můžeme potvrdit. Při aktivním pohybu se ale většinou výdrž smrskla na dva dny s tím, že do třetího už zbývalo jen málo procent baterie.

 
Pro zvýraznění notifikací je připravena barevná dioda

Samotné dobíjení zajišťuje speciální plastová kolébka s microUSB konektorem, do které se náramek zacvakne. Nabíječka a USB kabel je samozřejmě součástí balení, na plnou kapacitu náramek dobijete zhruba za 2 hodiny.

  

Lifeband Touch se prodává v celkem třech velikostech – S, M a L lišících se velikostí náramku. Povrch náramku pokrývá pryž, který je příjemný na dotek a který vás při nošení nebude nijak obtěžovat.

  

Mobilní aplikace pouze pro Android a iOS

Nezbytným společníkem je mobilní aplikace LG Fitness, do které se synchronizují naměřené hodnoty. Uživatel pak vidí, kolik toho v daný den nachodil a zda splnil některý z nastavených cílů. Pokud si půjdete zaběhat, jednoduše stačí aktivovat daný „workout“ a můžete vyrazit. Aplikaci lze navíc provázat s RunKeeperem či programem MyFitnessPall.

  

Samotný náramek žádné nastavení nenabízí, některé vlastnosti, jako například 12/24hod. režim, automatické vypínání displeje či vypnutí vibrací v určitý čas, nakonfigurujete přímo v aplikaci LG Fitness. Ta, stejně jako prostředí náramku, není přeložena do češtiny a vy se tedy budete muset spokojit s anglickou lokalizací.

  

Majitelé smartphonů se systémem Windows Phone mají smůlu – pro ně LG aplikaci nenabízí. LG Fitness je kompatibilní s Androidem 4.3+ a iOS 6+. Doporučená koncová cena náramku je 2 490 Kč včetně DPH (pro všechny tři velikosti), což je ve srovnání s konkurencí částka o něco vyšší, ale zase ne předražená. Lifeband Touch dobře vypadá, pohodlně se nosí a základní měření zvládne na jedničku. Problémem číslo jedna tak zůstává špatná čitelnost displeje na sluníčku a průměrná výdrž baterie. A pro někoho může být překážkou nekompatibilita s mobilními Windows.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. S tím displejem to snad nemyslí vážně

  Na promo fotkách jako e ink, v reálu displej jak od 20let staré hifi věže…

  • Freedom (neregistrovaný)

   já ho mám od minulýho týdne a jsem rád že to konečně někde napsali – ta čitelnost na sluníčku je fakt tragická. na sport je to bída. předtím jsem měl Gear Fit a ten byl teda mnohem lepší. A to měl barevný displej.

  • diego banana (neregistrovaný)

   Nahore se pise „monitorování rychlosti“. Je to v realnem case na displeji, nebo si musim rychlost potom najit v app v telefonu? Za odpoved nabizim 3 banany!!!

  • Freedom (neregistrovaný)

   Jen v aplikaci. v reálným čase to neukazuje nic krom spálených kalorií, kroků a času.

 2. Ascension (neregistrovaný)

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).