Domů » Recenze » Recenze Huawei MediaPad X1: 7″ tablet s muší váhou a sloní výdrží, který umí telefonovat

Recenze Huawei MediaPad X1: 7″ tablet s muší váhou a sloní výdrží, který umí telefonovat

Huawei na český trh brzy uvede tablet MediaPad X1. Za necelých deset tisíc korun dostanete 7″ displej, LTE, čtyřjádrový procesor a velkou baterii – to vše navíc ve velmi kompaktním těle, jehož hmotnost nepřesahuje čtvrt kilogramu.

Na českém trhu jsme se s mnoha tablety od společnosti Huawei setkat nemohli, výrobce s nimi nicméně již nějaké zkušenosti má. Nyní se opět rozhodl vyslat zástupce mezi nejkompaktnější třídu se sedmipalcovou úhlopříčkou displeje, místo levného tabletu však přináší téměř po všech stránkách špičkově vybavené zařízení, které se nezalekne ani iPadu mini s retina displejem.

A jakými zbraněmi výrobce MediaPad X1 7.0 vybavil? Především je to WUXGA obrazovka s úhlopříčkou sedm palců, která nabídne vskutku velmi pěknou podívanou. Tělo je zhotoveno převážně z hliníku, hmotnost se nicméně zastavila na 239 gramech, což je výrazně nižší hodnota, než u velké části konkurentů. Čtyřjádrový procesor doplňují 2 GB RAM a 5000mAh baterie, která přináší nadprůměrnou výdrž.

Na papíře tedy Huawei MediaPad X1 7.0 vypadá vskutku dobře, o reálné použitelnosti toho nicméně příliš mnoho neřekne, a tak jsme zařízení podrobili důkladné recenzi. Přináší Huawei plně konkurenceschopný tablet, nebo se najde několik důvodů, proč raději hledat jinde? Napovíme, že první možnost je tou správnější, několik vroubků jsme však přeci jen našli.

Klady (+)

 • kvalitní zpracování
 • nízká hmotnost a tloušťka
 • povedený displej
 • skvělá výdrž baterie
 • telefonování, podpora LTE
 • notifikační dioda

Zápory (-)

 • místy pomalejší prostředí
 • průměrný fotoaparát
 • absence NFC

Obsah balení

Do redakce nám nový MediaPad X1 dorazil v modré krabici ve tvaru kvádru. Z ní se vysune šuplíček, ve kterém je uložen samotný tablet a v oddílu vedle následuje ještě nabíječka s oddělitelným microUSB kabelem a sponka pro otevření slotů na microSIM či microSD. Na přední straně je nalepena transportní fólie, která displej ochrání proti poškrábání.

 

Vzhledem k ceně bychom zde rádi viděli nějaká použitelná sluchátka či pouzdro, výrobce se ovšem uskromnil. Od výrobce jsme však neměli zapůjčené prodejní balení, a tak je možné, že se po uvedení v krabičce přece jenom nějaká sluchátka objeví.

Konstrukce, design: Lehký a bytelný

Po uchopení do ruky vás tablet příjemně překvapí svými kompaktními rozměry – tloušťka 7,2 mm je velmi nízká a 183,5 mm na výšku a 103,9 mm na šířku jsou vzhledem k úhlopříčce obrazovky taktéž solidní čísla. Hmotnost 239 gramů je pak velmi příjemným překvapením a přispívá k pohodlí používání.

  

Samotná ergonomie je vůbec na výborné úrovni, při držení na výšku palcem krásně dosáhnete na vypínací tlačítko a kolébkový ovladač hlasitosti a i při jiné orientaci tablet v ruce sedí dobře. Potěší také notifikační dioda nad obrazovkou, jež zvládá upozorňovat na různé události odlišnými barvami.

  

Na testování jsme MediaPad X1 obdrželi vyvedený v bílé, na trh se ale dostane i černá. Přední strana je celá kryta sklem, na zadní pak převažuje hliník zasahující až do boků, jen v horní a spodní části jej nahrazuje plast kvůli anténám. Výsledné řešení tak zezadu nápadně připomíná iPhone 5s, avšak ve větším měřítku. Tento dojem umocňuje umístění čočky fotoaparátu a přisvětlovací diody vlevo v horní části.

  

Zařízení v ruce působí bytelně a ke zpracování téměř nemáme výhrad. Avšak jedna drobnost to celé trochu zkazila – tlačítka na pravém boku mají velkou vůli a při zatřepání s tabletem chrastí. Jedná se sice o celkem nepodstatnou záležitost, celkový dojem z jinak téměř perfektně zpracovaného tabletu to však trochu kazí. Stran toho si nás MediaPad X1 nicméně získal a za konstrukci a design si odnáší plusové body.

  
MediaPad X1 s iPadem mini, Samsungem Galaxy S5 a Ascendem Mate7

Displej: Skvělá podívaná

Sedmipalcová obrazovka nabídne rozlišení 1920 x 1200 px, což znamená velmi solidní jemnost 323 ppi. IPS panel se může pochlubit skvělým barevným podáním, kde kvůli zvolené technologii zaostává jen černá. Doopravdy poznat je to nicméně až při přímém porovnání s AMOLED displejem. Jinak je obraz perfektně ostrý a dobře čitelný na slunci, v tomto bodě tak není co vytknout.

  

Přítomna je automatická regulace jasu, jež fungovala na jedničku. Nechybí ani odolné krycí sklíčko Gorilla Glass třetí generace, díky kterému se nemusíte bát velkého výskytu drobných škrábanců při používání bez fólie.

Hardware a zvuk: Procesor z vlastní stáje

Čínský výrobce sáhl po vlastním procesorovém řešení, kterým je HiSilicon Kirin 910. Ten využívá čtyř Cortex-A9 jader taktovaných na 1,6 GHz, která doplňuje grafický akcelerátor Mali-450 MP4. Jeho schopnosti se asi nejvíce blíží Snapdragonu 600 známému třeba ze Samsungu Galaxy S4. V praxi to znamená, že není problém přehrát video ve vysokém rozlišení a jen zřídkakdy nějaký nastane při hraní náročných her (zkoušeli jsme Real Racing 3 a Grand Theft Auto III, obojí fungovalo bezchybně). Operační paměť má 2 GB, vnitřní úložiště je poté 16 GB. Pro uživatelská data zbývá 12,2 GB, případný nedostatek místa však řeší slot na microSD karty (až do 32 GB).

Výkon jsme změřili pomocí několika benchmarků s následujícími výsledky:

 • AnTuTu: 26 944 bodů
 • Quadrant Standart: 4 929 bodů
 • 3DMark Ice Storm Unlimited: 6 003 bodů

Zvukový výstup do sluchátek nabídne vyrovnané a s kvalitními sluchátky obstojné podání, ke sledování filmů na cestách je tak MediaPad X1 jako stvořený. Jeden reproduktor na zadní straně svým projevem sice neohromí, má však obstojnou basovou složku a pro nouzový poslech postačí. Dobře je na tom i s hlasitostí, na maximum vskutku dokáže „vyřvat díru do hlavy“.

  

Baterie a výdrž: Tři dny bez nabíječky? Bez problému

Uvnitř MediaPadu X1 se skrývá baterie s úctyhodnou kapacitou 5 000 mAh. Již samotný údaj napovídá, že na tom zařízení bude s výdrží dobře, v praxi nás však i přesto v pozitivním slova smyslu překvapil. Pokud budete tablet průběžně během dne používat na brouzdání po internetu, pustíte si díl svého oblíbeného seriálu a případně zahrajete nějakou méně náročnou hru, dostanete se bez větších problémů na třídenní výdrž. A začnete-li přístroj využívat aktivněji, stále vydrží v provozu dva dny a to i tehdy, budete-li v něm mít vloženou SIM kartu.

Provedli jsme standardizovaný test baterie, který zahrnuje přehrávání HD videa ve smyčce s poloviční hlasitostí a zvukem vedeným do sluchátek, přičemž tablet byl připojen k WiFi a jas displeje nastaven na maximum. Výsledek jen podtrhuje výše uvedené, MediaPad X1 se totiž vybil po úctyhodných 11 hodinách a 20 minutách.

Operační systém, prostředí a aplikace

Huawei vsadilo na operační systém Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean. U takto drahého zařízení bychom sice očekávali trochu něco jiného, než dva roky starou verzi, výrobce náš názor ale zjevně nesdílí. Přítomna je rozsáhlá nadstavba Emotion UI 2.0 známá třeba z Ascendu P7. Ta přináší kompletně přepracované prostředí ať už po grafické, tak i funkční stránce. Změny jsou patrné ihned po odemčení, všechny aplikace se totiž objeví přímo na ploše a menu jako takové zde není.

 
Uzamčená obrazovka a hlabní nabídka se zástupci aplikací

Obrazovek můžete mít nanejvýše šest, ikony je ale možné skládat do složek a tak nehrozí nedostatek místa. Notifikační lišta není rozdělena na dvě karty, jako je tomu v případě čistého Androidu, nýbrž se zástupci vměstnali do pruhu nad upozorněními. Přítomen je ještě posuvník pro regulaci jasu, to však tablet zvládne i automaticky.

 
Notifikační oblast a nabídka Nastavení

Nabídka nastavení je rozdělena do dvou karet. V té první naleznete pouze nejpoužívanější položky typu Wi-Fi, Bluetooth, zámek obrazovky a další, ve druhé poté veškeré možnosti rozdělené do několika celků. Naleznete zde také několik zajímavých nabídek – Plovoucí tlačítko si umístíte někam na okraj obrazovky a poté kliknutím na něj vyvoláte nabídku různých akcí, jako třeba otevření miniaplikace (kalendář, kalkulačka, poznámky nebo zprávy), vyčištění paměti RAM či uzamčení obrazovky.

 

Aktivovat můžete také Ovládání pohybem, kdy například otočením tabletu ztlumíte příchozí hovor nebo jej zvednutím k uchu přijmete. V sekci Úspora energie naleznete tři profily, kterými můžete snížit výkon zařízení a tím zvýšit jeho výdrž baterie.

Jestliže Huawei u nadstavby Emotion UI na něčem šetřilo, pak to byla optimalizace. Ne, že by MediaPad X1 byl pomalý, svižnost ovšem také není zrovna to slovo, které vás při jeho používání napadne. Animace se trhají, občas nějaký úkon zabere trochu déle a celkově bychom si zkrátka nepředstavovali, že s něčím takovým se budeme setkávat u tabletu této kategorie. MediaPad X1 tak není pomalý, avšak má tendence tento dojem navozovat.

 

Výrobce mimo standardní balík aplikací připravil také několik programů navíc. V první řadě se jedná o kancelářský balík Kingston Office, který stran čtení umožní dokumenty také editovat či rovnou vytvářet. Dále je přítomen Správce telefonu, jehož pomocí můžete pročistit cache soubory, aktivovat úsporný režim či zakázat náročným aplikacím běh na pozadí.

 

Základní Správce souborů pro běžné úkony bohatě postačí a umí také rozbalovat soubory ve formátu zip, ve většině případů tak není potřeba sahat po alternativě z Obchodu Play. K dispozici je také praktický Záznamník zvuku, ačkoliv se mu nevyhnula drobná překladatelská chyba, kdy se při zrušení záznamu objeví dvě stejnojmenné možnosti Zrušit. Potěší klasické Poznámky, jež nabídnou vskutku jen základní funkčnost.

Multimédia

Hudební přehrávač od Huawei vás přivítá obrazovkou, kde si můžete vybrat ze čtyř druhů hudby (veselá, klidná, smutná a energická). Zařadit si je nicméně musíte sami a tak se jedná v podstatě jen o předem založené playlisty. Ty můžete samozřejmě tvořit i vlastní. Jinak je k dispozici přehled podle ID3 tagů nebo po složkách, což se může hodit třeba při skládání playlistů v PC. Škoda, že chybí ekvalizér či alespoň základní možnost přizpůsobit si zvuk, nebudete-li tak spokojeni se standardním podáním, bude třeba stáhnout jiný přehrávač z Obchodu Play.

 

Vestavěná galerie umožní třídit snímky podle složek nebo času či místa pořízení. Využít můžete také jednoduchý editor nabízející několik filtrů, ořezávání, narovnávání, úpravu barev a další funkce, s nimiž můžete své fotografie vyšperkovat třeba pro použití na sociálních sítích.

Přehrávač videa si poradí s full HD videem a dokáže také načíst titulky, ačkoliv má problém s českými znaky. Užitečná je nicméně možnost jej minimalizovat do malého okna třeba tehdy, kdy chcete někomu odepsat, ale neradi byste pozastavovali běžící film.

Telefonování, zprávy, organizace

Možná se divíte, že jsme při recenzování tabletu zařadili také tuto kapitolu, MediaPad X1 nicméně po vložení microSIM karty můžete používat jako telefon. Pro telefonování se samozřejmě nejedná o příliš praktické zařízení a ačkoliv se do jedné ruky dá uchopit až překvapivě dobře, kvůli hmotnosti výrazně přes 200 gramů vás může při delších hovorech začít bolet ruka, což se dá elegantně vyřešit připojením nějakého handsfree. Protistranu bylo nicméně slyšet naprosto zřetelně a na kvalitu příjmu z mé strany si taktéž nestěžovala. Kromě klasické kombinace GSM/3G tablet podporuje i LTE sítě.

SMS zprávy jsou tradičně rozděleny do konverzací, přičemž můžete mazat i jednotlivé zprávy. Klávesnice má v anglickém jazyce šikovnou vlastnost, kdy je každému písmenu přiřazen znak a přejetím dolů po klávese jej napíšete. Bohužel, po přepnutí do češtiny tato možnost chybí. Český slovník je nicméně přítomen a můžete tak využívat predikce či automatických oprav. Případně můžete sáhnout také po standardní klávesnici od Googlu.

V aplikaci Hodiny naleznete stopky, časovač, sledování světového času a také budíky. U nich můžete nastavit opakování ve vybrané dny, dobu odložení nebo chování bočních tlačítek (vypnutí, odložení).

Kalendář umožní prohlížení podle dne, týdne, měsíce, roku či agendy událostí. K těm můžete přidat různé podrobnosti jako třeba místo, opakování či vícero připomenutí. Nechybí samozřejmě synchronizace s účtem Google.

Konektivita, prohlížení internetu: Kam se podělo NFC?

Ačkoliv se jedná o tablet, z hlediska konektivity je téměř nekompromisní i tehdy, budete-li o MediaPadu X1 uvažovat jako o přerostlém smartphonu. Nechybí samozřejmě Wi-Fi, jejíž citlivost je obstojná, Bluetooth 4.0 nebo GPS. Určování polohy je rychlé a přesné, smysl tak dává i využití jako navigace. Důležitou položkou je také LTE (Cat 4, 150/50 Mbps), stačí tedy vložit microSIM kartu a následně lze využívat rychlá data, popřípadě pomalejší v nepokrytých oblastech. Díky přítomnosti GSM modulu můžete s MediaPadem X1 také telefonovat či z něj posílat zprávy, využívat jej primárně jako telefon ovšem není zrovna pohodlné. Pokárat výrobce naopak musíme za absenci NFC čipu, ten by u podobného zařízení chybět rozhodně neměl.

 

K prohlížení internetu slouží Prohlížeč známý ze starších verzí Androidu. Ten vyniká jednoduchostí celého rozhraní, nabídne však i pokročilejší funkce jako třeba anonymní režim či uložení stránky ke čtení offline. Jeho rychlost je příkladná a při brouzdání vás rozhodně nebude zdržovat. Alternativou je zde Google Chrome, který nepatrně zaostává v otázce rychlosti, jinak je ale taktéž bez problému použitelný.

Fotoaparát a video: Kde nic, tu nic

Huawei MediaPad X1 dostal do vínku snímač s rozlišením 13 Mpx. To je parametr, který již vzbuzuje nějaká očekávání, v praxi jsme ovšem byli spíše zklamáni. Společným jmenovatelem fotografií je mdlé barevné podání, nepříliš dobrá ostrost a čip si také neporadí s výraznějšími výkyvy ve světle. Snímky jsou tak odpovídající třeba pro použití na sociální sítě či jako nouzové, když není nic jiného po ruce, na dovolenou si ale raději vezměte fotoaparát.

-

 - - -

Na stranu druhou, bavíme se o tabletu a ten k tomuto účelu stejně nebude využíván příliš často. Přítomen je ještě přední snímač s rozlišením pět megapixelů, který postačí fanouškům selfies i těm, kteří jej budou využívat pro videohovory.

- - -
Další fotografie včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

Situace není příliš odlišná ani u videa zaznamenávaného ve full HD rozlišení. Malou náplastí na horší barevné podání je alespoň slušná rychlost přeostřování. Vyloženě špatná není kvalita zaznamenávaného zvuku, pro profesionální použití se však samozřejmě nehodí.

-

Prostředí fotoaparátu je vyvedeno v klasickém rozložení, kdy na pravé/spodní straně naleznete spoušť a možnost přepnout na záznam videa či galerii, na levé/horní poté hledejte nastavení. K dispozici je několik módů snímání, namátkou HDR, panorama, fotografování s několika barevnými filtry, snímek se zvukem či zachycení vícero obrázků, z nichž posléze vyberete pouze ty povedené. Nechybí ani rozpoznávání úsměvů či přeostřování na pohybující se objekt.

U videa můžete využít digitální stabilizace obrazu, možnosti jako HDR video či sledování objektu jsou ovšem dostupné pouze u HD rozlišení a v případě Full HD se bez nich musíte obejít.

Konkurence

Tablety těchto rozměrů s podporou 3G/4G na našem trhu nenaleznete mnoho, přesto jsme však našli několik alternativ, o kterých stojí za to uvažovat. Jako první zmiňme již přes rok starý Nexus 7 (recenze), který však stále nabídne srovnatelně výkonný hardware, kvalitní displej a také čistý Android se zárukou nejaktuálnější verze, jenž vyniká jednoduchostí a současně perfektní optimalizací. Vnitřní úložiště sice nabídne dvojnásobnou kapacitu, tedy 32 GB, chybí ovšem slot pro paměťové karty. Je potřeba se také smířit s absencí LTE, k dispozici je totiž pouze 3G. Na druhou stranu, jeho koupí oproti Huawei ušetříte tisícikorunu.

 
Nexus 7 (2013)

Z řad tabletů s Windows 8.1 zaujme Lenovo IdeaTab MiiX 2 8. Má o palec větší úhlopříčku, avšak nižší rozlišení, takže obraz je o něco méně kvalitní. Konkurovat nemůže ani rozměry a hmotností, obojí je však stále v normě. Výhodou je naopak výkonnější hardware, větší nabídka her a aplikací a také 64GB SSD úložiště. Body ovšem Lenovo ztratí v otázce výdrže baterie, kde se s MediaPad X1 jen tak někdo měřit nemůže. Opět také chybí LTE, oproti Huawei nicméně i tentokrát ušetříte tisíc korun.


Lenovo IdeaTab MiiX 2 8

Do třetice všeho dobrého se nabízí tradiční volba v podobě iPadu Mini. V 16GB variantě za něj zaplatíte totéž, jako za Huawei, odmění se však výrazně plynulejším prostředím a o chlup lepší nabídkou aplikací. Strádá naopak v oblasti displeje, chybí také slot pro paměťové karty. Zařízení od Applu se může pochlubit ještě o kousek exkluzivnějším zpracováním, ani v jednom případě však v této oblasti nebudete strádat. Příplatek za variantu s Retina displejem činí 2000 Kč, jestli je opodstatněný, to už záleží na osobních preferencích.                                                   

 
Apple iPad mini

Závěrečné hodnocení

Huawei MediaPad X1 je povedené zařízení s rozumně nastavenou cenou 9 990 Kč včetně DPH. Za tyto peníze dostanete dobře zpracovaný tablet s tenkým hliníkovým tělem a nízkou hmotností, kterému nechybí ani slot na microSIM karty a podpora LTE. Můžete jej dokonce využívat jako telefon, není to ale bůhvíjak praktické. Čtyřjádrový procesor od Huawei sice nepatří k současné špičce, poskytne vám však dostatek výkonu pro většinu úkonů.

Škoda, že výrobce nezapracoval na optimalizaci systému, která za vybranými konkurenty stále pokulhává. Podtrženou jedničku si tablet odnáší za výdrž baterie, jež nás vskutku příjemně překvapila. Přenesete-li se tak přes občasné zaváhání systému a absenci NFC, nenapadá nás žádný jiný pádný důvod, proč MediaPad X1 nedoporučit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

11 komentářů

 1. Refael (neregistrovaný)

  Milá redakce,

  nemohl jsem najít váš email, tak píší sem.

  Dostali jste prosím také na testování Huawei Ascend Mate 7 přímo na IFA od Huawei jako jiná česká redakce?

  Pokud ano, kdy přibližně vyjde videorecenze?

  Děkuji předem za odpověď

  Váš věrný čtenář

  Refael

  • Hezký den, Refaeli. Redakční e-mail je [odkaz] (uvedeno v sekci Kontakt). Huawei Ascend Mate7 aktuálně testujeme, nicméně přesný termín vydání vám zatím nepovím, jelikož ve frontě jsou ještě další zařízení, ale pracujeme na tom :)

 2. MegaTELEFON (neregistrovaný)

  Chápu lidi, pro které je i 4.7“ telefon moc velký.

  Ale jsou i lidé jako já, kteří naopak chtějí telefon co největší.

  Proč?

  – stejně telefon nenosím v kapse, vždy mám nějaké zavazadlo

  – převažují u mne „počítačové činnosti“ (Evernote, www, mail, …) nad telefonováním

  – telefonuji málo, navíc stejně převážně v autě s HF, nebo v terénu se špuntem v uchu

  – velký displej je pro mne zkrátka vysokou prioritou

  Proto příště uvažuju buď o nějakém 6“ phabletu, nebo dokonce o nějakém 7“ „tabletu“, který ovšem splní telefonní požadavky:

  – GSM+3G+LTE

  – BT 4.0, GPS, NFC

  – Malé okraje okolo displeje, tedy rozumná velikost a hmotnost

  – Vysoký výkon na úrovni vlakových telefonů

  Pevně doufám, že za krátkou dobu bude i v této kategorii z čeho vybírat.

  Protože jako alternativu vidím jen tuto poněkud nevyzkoušenou možnost:

  Malý tablet bez GSM a k tomu hodinky se SIM, sloužící jako telefon a zdroj mobilního internetu pro tablet.

  • Som na tom rovnako. Tesil som sa na Xperia Ultra 2, ale prd. Alternativou uz ostava asi len Huawei Mate 7, mozno Lumia 1530 (vraj), pripadne kombinacia dvoch zariadeni – napr. Xperia Z3 Tablet compact a k tomu nieco male na telefonovanie

  • Martin Pavlović

   Tak to mně zase plně vyhovuje 4,5 palců u mé Motoroly Moto G, kdy telefon krásně udržím jednou rukou a dosáhnu všude, kde na displeji potřebuji. Ale sto lidí = sto chutí, obojí má své klady i zápory :)

  • pedes (neregistrovaný)

   Napsal jste to docela dobře. Prostě pro různé styly užívání se hodí různě velká zařízení. Huawei vám nabízí zde zmiňovaný mediapad – případně nově představený Mate7, který vypadá opravdu dobře. Já osobně budu rád, pokud k letošním povedeným novinkám 5″+ představí i něco v menší kategorii při zachování slušného výkonu.

 3. pavel (neregistrovaný)

  Ja tento super stroj vlastnim a jsem maximalne spokojen, mel jsem galaxy mega a jelikoz moje prace je vykup vozu… tak auto nafotim zrcadlovkou pak nactu do mobilu ( X1 7.0 )umi usb host a pak v pohode v klidku delam inzerci naucil jsem se behem 14dni nepouzivat pc… ps:kdyby si ho nekdo chtel zkusit do ruky dejte vedet za cenu 8tisic v čr omluvim sem tam neodlazeny system…

 4. Medik (neregistrovaný)

  Tak tohle je stroj přesně pro mě. Tablet co normálně volá a vydrží. Foťák neřeším a ta nízká hmotnost se mi taky páčí. Kde se dá koupit nebo kdy bude v prodeji please?

 5. B L E C H A (neregistrovaný)

  Chci velký telefon a Note4 je stále malý a také dost drahý.

  Na tomto Hojaheji mi vadí nízký výkon (chtěl bych lepší CPU a více RAM), absence NFC a nic moc foťák.

  Taky bych ocenil senzorová tlačítka neužírající plochu displaye.

  Podporuje to VŠECHNY evropské LTE kmitočty??

  Poradí mi někdo nějaký vhodný veletelefon pro člověka, kterej to moc často u ucha držet nebude, zato chce browsit, navigovat, psát, …?

  Jo a kdyby k tomu bylo pouzdro s QWERTY, budu šťastnej jak blecha.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).