Domů » Recenze » Recenze HTC One X: Krok správným směrem (dlouhodobé dojmy)

Recenze HTC One X: Krok správným směrem (dlouhodobé dojmy)

One X se už nějaký ten pátek prodává a my jsme pro vás připravili článek s dlouhodobými dojmy. Jaký je jeden z největších konkurentů Samsungu Galaxy S III?

Po dvou letech, které jsem strávil s Google Nexus One, jsem se rozhodl pro nový přístroj. Měl jsem velké požadavky.Velký displej, velký výkon, NFC a a neotřelý design. Dlouho jsem chtěl Asus Padfone, ale dlouhé čekání mě omrzelo a tak jsem sáhl po další volné alternativě – HTC One X. Svůj vliv na to mělo i první #smartpivo, kde byl One X k okouknutí a kde jsem si tedy mohl ověřit, jestli se mi bude telefon líbit.

  
One X je aktuálně vlajkovou lodí HTC

Takže moje další zařízení je opět vyrobeno v továrnách HTC, opět má v názvu slovíčko “one” a vy se na dalších řádcích můžete dočíst, jaký mám na toto zařízení názor po měsíci jeho užívání. Nebudu tady rozebírat všechny parametry a vychytávky telefonu, na to se podívejte do původní recenze tady na SmartManii. První, čemu se budu věnovat, je to nejdůležitější na celém zařízení – displej.

Displej

Když se přede mnou poprvé rozzářil tenhle displej, vyvolalo to ve mně wow efekt. Je velký, a to docela dost. 4,7 palce Super IPS LCD s rozlišením 720 x 1280 px, chráněný Gorila glass. Je to už opravdu obr, ačkoliv jsou nám známa i větší zařízení, v kategorii čistých smartphonů byl, alespoň do vydání Samsungu Galaxy S III, největší. To nám ovšem sebou přínáší jak klady tak zápory. Díky displeji, který samozřejmě celému zařízení dominuje, celý telefon narostl do úctyhodných rozměrů. Díky tomu je horší jednou rukou dosáhnout do všech míst displeje, ale s trochou cviku se dá naučit jednoduchý přehmat pro srolování notifikační lišty. Ale na druhou stranu, pokud si na telefonu pustíte nějakou THD (Tegra HD) hru nebo nějaký film či seriál, budete odměněni velmi dobrou podívanou. Ve vlaku bych ještě k většímu pohodlí uvítal stojánek, jaký měla třeba HD7, abych nemusel telefon po celou dobu filmu držet, respektive nemusel jej neustále něčím podkládat.

- -

Na posledním smartpivu jsem měl možnost porovnat Super IPS s prvním Super AMOLEDem. Podání černé bylo jasně ve prospěch SA, ale vyváženost barev byla lepší u SIPS. Celkový dojem pak záleží zejména na subjektivních pocitech. Někomu víc imponuje zářivý Super Amoled, někomu více barevně vyrovnaný Super IPS. Někdo občas SIPS vytýká nepřesné barvy, ale laik si určitě ničeho takové nevšimne. Každopádně je to první displej od dob Samsungu Galaxy S, který mě ohromil.

- -

Ačkoliv považuji displej za největší plus tohoto zařízení, je zároveň i jeho největší slabinou. Za prvé spotřeba. Ačkoliv je to velmi dobrý panel, je to stále ještě LCD panel a ten se spotřebou nemůže se žádným OLED displejem měřit. Za druhé odolnost. Pád na displej z výšky něco málo přes jeden metr je prostě fatální, Gorilla neGorilla. Přesně jak ukazují borci z HTCpedia.com. Je hezké, že probarvený polykarbonát, LCD panel a dotyková vrstva přežily, ale koukat se na to stejně nedá. Prostě tohle není zařízení vhodné k pouštění na zem.

Konstrukce, zpracování a design

Po konstrukční stránce je telefon proveden velmi zdařile. Dílenské zpracování je výborné. Nikde nic nevrže a vše pevně lícuje. Aby také ne, když se jedná o Unibody konstrukci a k tomu upravený nový vzhled. Po dvou letech od uvedení HTC Desire jsme se KONEČNĚ dočkali změny designu. Měnily se displeje, čipsety, materiály a další věci, ale vzhled všech zařízení zůstával zhruba stejný. Až do teď. Sice je to stále stejná škola (což není na škodu), ale jinak se vzhled již značně odlišuje od svých předchůdců. Vzhled zařízení si každý musí posoudit sám. Mně se velice líbí. Je to vzhled, který nic nekopíruje a přitom má stále stejný styl, kterého se HTC drží. Palec nahoru.

- - -

Mnoho lidí se mě už ptalo, zda je telefon prohnutý. Nějakou dobu jsem si to taky myslel, ale není. Displej i Gorilla Glass jsou rovné jako pravítko, ale polykarbonátové tělo má na boku linii, díky které vzniká iluze prohnutí celého přístroje.

- - -

Celé tělo je z probarveného polykarbonátu (při odštípnutí se Vám tedy neukáže jiná barva než ta, kterou má celé zařízení) a byla také použita Unibody konstrukce. Díky tomu má zařízení lepší odolnost a svěží design, ale zaplatíte nemožností uživatelské výměny baterie, absencí slotu na micro SD karty a nutností ostřihnout si svou sim kartu na formát micro sim. Pokud Vám bude stačit 2,11 GB na aplikace a 25 GB na data (dalších 25 GB dostanate na serverech Dropboxu), SD kartu oželíte. Místo druhé baterie doporučuji použít nějakou osvědčenou univerzální powerbanku. V budoucnu se vyhnete nutnosti kupovat novou druhou baterii na nový telefon. Micro simkarty se také nebojte. Na prodejně vám ji ostřihnou na počkání, a pokud nebude fungovat, zdarma vám vystaví novou, tentokrát již originálního micro formátu.

- - -

Na to, jak se zprvu telefon zdá velký, jsem si na něj velmi rychle zvykl a ostatní zařízení mi teď přijdou neprakticky malá. Telefon se dá ovládat jednou rukou, ale jde to ztuha a chce to trochu tréninku. V HTC si asi myslí, že takto velký přístroj už se musí bezpodmíněčně ovládat oběma rukama a podle toho také telefon zkonstruovali. Věřím tomu, že ve východní Asii (konkrétně na Taiwanu) tomu tak je, ale my, velcí hoši z drsného středu Evropy, na tom jsme mnohem lépe a garantuji Vám, že si v prvních chvílích budete klepat na čelo. Třeba jako já u power tlačítka.

- - -

Vrchní část polykarbonátového těla je vytvarovaná do jakési stříšky, čímž vznikají dvě malé plochy, na které mohlo být umístěno tlačítko pro zhasínání a probouzení dipleje. A teď si tipněte, kam jej HTC umístilo? Ano správně, dopředu. Takže když telefon ovládáte oběma rukama, je to lahoda, ale pokud jej budete chtít ovládat jen jednou rukou, budete muset přehmátnout celou dlaní do horní poloviny přístroje a potom svůj ukázováček zkroutit přes onu stříšku a stisknout. Zní to desně, ale není to těžké. Jen nepraktické. A zbytečné. A hloupé. A už jsem říkal nepraktické?

- - -

Další problémy mívám, pokud chci použít šipku zpět nebo si stáhnout notifikační lištu. Opět to je plné přehmatů a působí to rušivě. Nemluvě o tom, že to zvyšuje riziko vyklouznutí a pádu. Z toho důvodu opravdu doporučuji používat pro ovládání obě ruce. Je to prostě daň za velikost. Pokud jí nebudete chtít zaplatit, budete si muset koupit menší zařízení.

- -

Nová generace prostředí HTC Sense

Tak, jako v každém jiném HTC, i v tomto je použito rozhraní Sense, zde ve verzi 4.0. A teď bych poprosil další famfáru, protože konečně vypadá jako Android. Chápu, že se jednotliví výrobci potřebují odlišovat, ale to není důvod komolit popularní GUI čistého androidu v přeplácaný a nestabilní paskvil. Po dvou letech to naštěstí pochopili i v HTC a nové Sense je opravdu pěkné a líbivé. Stále je cíleno spíš na mainstreamové uživatele, ale je to jasný Android od prvního pohledu.

- - -

Co však musím ostře vytknout je absence přepínačů v notifikační liště. Komunita tento feature již považuje za standard a proto je podivné, že nebyla zapracována, zvlášť, když v minulé verzi nadstavby tato funkce byla. Věřím tomu že už v další verzi notifikační lišty na iOS bude tato funkce dostupná. Sense má sice v pravém horním rohu této lišty tlačítko nastavení, ale to je další kliknutí navíc, a  k tomu se dostanete pouze do nastavení bezdrátových sítí. Všechno ostatní musíte hledat v nastaveních jednotlivých oblastí, nebo použít nějaký předpřipravený widget někde na ploše. Trochu mi to připadá jako by se páni programátoři nemohli dohodnout jaké věci tam bude možno přepínat a tak tam radši dali celé nastavení.

  

HTC se rozhodlo, že tento problém ještě pojistí velkým množstvím widgetů. V zařízení jich je opravdu hodně, rovná stovka, a tak se prvních pár desítek minut budete bavit nastavováním všech sedmi ploch. Protože je to jedna z věcí, které jsou Androidu vyčítány, pokusilo se HTC na plochy umístit widgety a ikony, aby vám s tím pomohli. Docela se jim to povedlo. Bylo tam vše důležité a žádný velký balast. Dokonce jsem s tímto nastavením ploch asi dva dny fungoval, protože jsem prostě neměl pár desítek minut na experimentování s widgety. Nakonec jsem si plochy upravil tak, aby mi vyhovovaly. Některé widgety jsem odebral, některé nechal a další doinstaloval. Je to však další oblast, která se dá posuzovat pouze subjektivně a závisí tedy na každém z vás, jaký si zvolí styl.

   
Hlavní obrazovka, klasický widget kalendáře a Touch Calendar (Google Play)

- - -

Součástí Sense jsou samozřejmě předinstalované aplikace. Jednou z nejdůležitějších je internetový prohlížeč. Karty, záložky, synchronizace, dokonce předinstalovaný flash. Prostě má vše co má být. Ale taky něco navíc. Zaprvé je tu funkce okopírovaná ze Safari. Nazývá se “číst” a není to nic jiného než vypnuti veškeré grafiky a ponechání čistého textu. Super. Až na to, že to funguje jen na některých webech. Zkuste to dát na takovém lamer.cz a pak si zkuste něco přečíst. Přiznám se, že jsem tuto funkci použil jen, abych ji vyzkoušel a potom jsem se k ní už nevrátil. Škoda, protože zabírá místo na horním panelu prohlížeče, kde by mohlo být něco jiného, co funguje skvěle.

- - 

Další věc se mi ale hodně líbila. Když zrovna žádnou stránkou nikam nerolujete, všechny panely a lišty zmizí a vy si na web užíváte celé plochy svého obřího displeje. Awesome! Pokud potom začnete rolovat, ukážou se vám skryté panely, na kterých (na tom spodním) jsou také tlačítka “karty” a “záložky”. Bohužel tu je malý problém. Ony se taky občas neukážou. Aspoň ne hned. Občas jsem dokonce musel hodně rolovat, abych se vůbec mohl přepnout na vedlejší kartu. Není moc příjemné když si musíte z rozečtené části přerolovat někam jinam jenom proto, abyste se mohli podívat na další kartu. Zvlášť, když se k tomu textu hned zase budete vracet.

 - 
One X má výkonu na rozdávání a poradí si i s těmi nejnáročnějšími tituly

Ale toto není jediný příklad nedodělané aplikace. Aplikace pro přehrávání videa je skvělá. Umí toho docela dost přehrát a má super “fičuru”, kdy si můžete udělat screenshot toho na co koukáte, a to potom z galerie nasdílet na sociální sítě a vůbec kamkoliv vás napadne. To se mi na ní hodně líbí. Aplikace si taky poradí s externími titulky. Další Like. Ale bohužel ne s těmi českými. Pokud jste takoví snobi, že vyžadujete v titulkách českou diakritiku, máte smůlu. Ono by asi stačilo soubor s titulky uložit s jiným kodováním, ale proč, když na google play máme spoustu jiných programů, které tyto základní věci umí. Například MX video player.

- - -
Výsledky naměřené v programech AnTuTu Benchmark, CF-Bench a SmartBench 2012

Nebo, vrátím-li se trochu výše, tak tu taky máme Chrome BETA. A spoustu různých kalendářů a bůh ví, co ještě. Tohle je velká výhoda smartphonů, nejste závislí na aplikacích od výrobce zařízení. Díky bohu. Konec konců High Tech Computers ještě neznamená High Tech Softwares. A tady je celý kámen úrazu. Jinak skvělý telefon strašným způsobem shazuje špatná optimalizace a nedokončenost základního softwaru v nadstavbě systému. Ať už jde o chyby v prohlížeči nebo o to, že kalendář nedokáže ve svém widgetu vykreslit nic jiného než aktuální datum, a to ani v případě, že se v tom kterém dni vyskytuje nějaká agenda (na 4,7 palcovém displeji s HD rozlišením!). Takových to chyb je Sense plné, pomyslná třešnička na dortu je sotva viditilné, přesto znatelné poškubávání obrazu při přecházení ploch. Na druhou stranu musím uznat, že kdybych na to nebyl upozorněn, sám bych si toho asi nevšiml. Ale musím se ptát je-li to nutné, zvlášť když u Sensation XE byl pohyb naprosto plynulý. A proto bych tuto část, jako jedinou, uzavřel důrazným napomenutím pro HTC: Optimalizovat! Optimalizovat! Optimalizovat! 

Baterie & výdrž

A nakonec si nechávám jednu z nejdůležitějších otázek. Jak je to s výdrží? 4+1 jader v procesoru, 12 jader v ULP GPU, 4,7 palcový LCD displej – to všechno dokáže baterii vycucnout jako žíznivé dítě pitíčko s Ferdou Mravencem. Pokud chtělo HTC svým zákazníkům dopřát alespoň 18 – 20 hodin aktivního využívání telefonu, muselo jít cestou masivní optimalizace. A jak se jim to povedlo? Na to je těžké odpovědět, protože v neposlední řadě záleží ne tom, jak telefon využíváte. Pusťte si náročnou hru a do hodiny už budete muset dát telefon nabíjet. Baterie má sice 1800 mAh, ale to dokáže Tegra 3 v plných otáčkách (a samozřejmě i displej) vybít velice rychle.

Na druhou stranu pokud budete poslouchat pouze muziku bez puštěného displeje, můžete ji poslouchat dlouhé hodiny bez dramatického poklesu energie. Už první generace Tegry se pyšnila velice nízkou spotřebou energie, pokud nebylo potřeba dodávat enormní výkon.

- -

První zařízení s referenční Tegrou dokázalo přehrávat Full HD video pár hodin, ale muziku mohlo přehrávat i několik dní (za předpokladu, že budete mít vypnutý displej). Já jsem vesměs s výdrží telefonu spokojený. Je to smartphone takže počítám s tím, že budu každý večer nabíjet. Pokud bych telefon používal jen minimálně, určitě bych se dostal na hodnotu i několika dní výdrže, ale proč bych si v takovém případě takový telefon kupoval, že? 

Závěrečné hodnocení

Máme tu závěr a nadešel čas hodnocení. Já osobně jsem velice rád, že jsem si tento skvělý telefon pořídil a upřímně mě těší jeho vlastnictví, a ačkoliv vím, že není dokonalý a že má pár otravných nedostatků, ze strany HTC se jedná o krok správným směrem a doufám, že jich bude následovat ještě několik, pokud možno ještě úspěšnějších. Vzhled a konstrukce jsou, až na „jednoruký problém“, výborné a jsem s nimi naprosto spokojený.

Graf ceny produktu HTC One X poskytuje server Heureka.cz

Software stále ještě není úplně stoprocentně vyladěný, ale ve srovnání s minulými nadstavbami se posunul o velký kus cesty v před a rozhodně nemůžu říct, že by byl telefon nestabilní. Jediná drobná zaškobrtnutí byla v okamžiku spouštění nebo zavírání náročných her. Za tím jednoznačně vidím zabíjení mnoha aplikací v RAM paměti. Pokud se vám z nějakého důvodu nelíbí nový Galaxy S III a chcete opravdu velký výkonný telefon, který je na trhu krátce, nebudete mít momentálně asi jinou možnost, než sáhnout po tomto kousku. Ale myslím, že tím určitě neprohloupíte.

Jiří Svoboda

49 komentářů

 1. Dovolím si pár komentářů k článku:

  „…LCD panel a ten se spotřebou nemůže se žádným OLED displejem měřit.“-nemusí platit absolutně, dle všeho, ve světlém podání i OLED spotřebu výrazně zvyšuje (dokonce je toto zmiňované příp. v dokumentaci pro vývojáře (doporučení pracovat s tmavými laylouty), takže když už se to zmiňuje i zde…)

  „…dalších 25 GB dostanate na serverech Dropboxu“-hudbu ani mapy si tam nedám a dokumenty mi berou minimum, moc to pomocí není…

  „…použít nějakou osvědčenou univerzální powerbanku“-dle zkušeností lidí, zařízení pod zátěží má takový odběr, že kde co nemá šanci utáhnout aktuální odběr, tedy externí zdroj zdaleka nemusí být vůbec použitelný a náhradní baterii nenahradí

  -pro stažení notifikační lišty používám nastavení v CM „tah dolu“, tedy kdekoli, kam mi palec dosáhne, velmi praktická záležitost

  „…Software stále ještě není úplně stoprocentně vyladěný“-uf uf, ICS je tu s námi 3/4 roku, Sense mnohonásobně déle, jedná se o špičkový model, hromada výkonu, co by proboha mělo stát za odladěným SW? viz:“napomenutím pro HTC: Optimalizovat! Optimalizovat! Optimalizovat!“ A to bohužel platí skoro pro všechny.

  Pro krále telefonů by bylo potřeba zkřížit SGSIII (slot na baterii a kartu) a One X (displej a konstrukci), ale bohužel, toto bohužel na výběr není:-( UMS, optimalizace apod. jsou prostě opět:-/ na straně komunity:-(

  HTC One tak DLE MĚ má na tolik výrazná negativa (baterie a správa energie je naprosto zásadní, nechci zařízení na 3h „outdoorování“, ta kapacita…), že bohužel nadále musím čekat na náhradu za současný přístroj (u SGSIII tam zase ten AMOLED…).

  Článek je super a jistě pro mnoho lidí inspirativní.

  • SOUHLASIM, ale az na ten AMOLED… potrebuji, aby na telefonu bylo vsechno videt i venku a na to ostatni technologie proste stale nemaji…

  • No ja osobne Amoled tiez nemusim, ale da sa prekusnut :) V pripade dilemy One X vs. SGS3 by som zvolil skor Samsung a to som nikdy jeho fanusikom nebol. Kazdopadne pockam do jesene, snad sa na trhu este objavi nieco zaujimave…

  • Tak kdybych TEĎ musel kupovat, tak bude dilema pravděpodobně mezi Samsungem Note a Samsungem Galaxy SIII. Ale naděje vkládám ještě do LG&spol., že přinesou obdobu SGS III s LCD-IPS. Samozřejmě neřeším SW stránku věci (zvláště prznění pamětí u Samsungu), tak jako tak na to poputuje nějaká nonstock ROMka, ale prostě musí to mít pro mě vyhovující podvozek. A je také možné, že se jím stane iPhone 5, láká mě zbavit se iPoda. No teď budu spíše užívat záře sluníčka, než ledek:-)

  • Jo jo jestli u nás vyjde LG Optimus 4X hd tak si myslím též dobrá mašinka shlédnul jsem nějaká ta videa a myslím že tak v bílé variantě super.

  • Kuba (neregistrovaný)

   Doposud jsem dva roky pouzival telefon se S-AMOLED, nyni mam dva tydny Xperii P a ver ze jsem oba displeye dlouho porovnaval a na slunci ma jasne lepsi citelnost Xperie. Bezkonkurecni zatim s jakymkoliv jinym tel. jsem porovnaval. Takze ostatni technologie na to maji, ale za cenu dalsich inovaci (White subpixel u Xperia P). Kazdopadne celkove stale uprednostnuju AMOLED displeye kvuli setreni energie, cerne barve, a zivym barvam…moc jsem si na to zvyknul :)

  • Tu mánii kolem černé barvy nějak nejsem schopen pochopit. V kalendáři nebo úkolech mám černou max. v podobě hraničních čar, text na webu a kdekoli jinde je černé písmo na bílém pozadí, když už koukám na seriál, tak ten většinou černou dost šetří (snad vyjma nějakého kresleného Batmana:-), v mapě pak je černá max. jako krajnice komunikace. Kde mám obdivovat, že černá je černá? Ve hře Go?

  • Cerna – v smskach/emailech, v programech, kontaktech, kalendari, menu… AMOLED celkove ma proste kontrast, diky kteremu na telefon venku nemusim tak mzourat, jak u ostatnich technologii…

  • BKF1: Já také telefon používám:-) A ano, unikla mi černá na pozadí SMS (a to ještě jen historie), ale jinak tebou jmenované také nevede k černému prostředí (nebo nijak dlouhodobě), když to spojím s výše mnou napsaným, stále nějak nevidím prostor k obdivování „černá jak z perwollu“.

  • geary (neregistrovaný)

   Tak tohle není prvda, displej htc one x je na slunci mnohem lépe čitelnější, než amoled u galaxy nexusu, který jsem měl předtím.

  • No to neplati uz dlouho. Dell Streak ma na slunci lepsi viditelnost nez Samsung Note co mam ted. A HTC Sensation XL je na tom podobne jako Streak.

  • Kuba (neregistrovaný)

   BKF1: Je to jak tady pisou, AMOLED rozhodne nema nejlepsi citelnost na slunci, prohrava nejen proti memu Xperia P tak hodne novym S-LCD.

   UNI: Promin, ale to co pises plati u jakykoliv LCD/IPS/PLS telefonu nez s AMOLEDem mozna kdyz je jas nastavenej na minimum….u AMOLED je cerna porad at mas jas klidne na max. Porovnej to naprimo telefon vedle telefonu a musis videt ten rozdil.

  • VVelda (neregistrovaný)

   BKF1: K tomu, aby byl displej čitelný na slunci není třeba AMOLED displej. Můj je taky dobře čitelný na slunci. A to má obyčejné TN+ CCFL LCD v X10 mini pro. Ale abych byl úplný, tak mám MiniCM7 a využívám pro to funkci Ultra Brightness. A aby to bylo úplně úplné, žere to samozřejmě víc. Ale pro úplnost by to tu mělo zaznít. :-)

  • VVelda (neregistrovaný)

   No a ještě navíc. Sice má kontrastní poměr na slunci AMOLED displej kolem 3, ale slušné LCD a to nemusí být ani IPS má kolem 2, a to už se dá koukat. (Uvědomte si, že většina displejů, což jsou LCD mají tento poměr v rozmezí 1–1,5.) [odkaz]

  • Kuba: Já neřeším, kde se jak zobrazuje černá. Mám na mysli podivnou „výhodu“ AMOLEDu v zobrazení črtné, když se s jednolitou černou plochou nějak dohromady nepotkám. A naopka, černá je mi předkládána, abych nepoužíval danou technologii nevhodně (žere, vypaluje se). To mi přijde poměrně neseriózní. Zvláště, když u jiné technologie toto nemusím vůbec řešit.

  • většina aplikací jsou upraveny pro amoled a tudíž jsou v černém provedení stačí jen hledat na xda…

  • Uni, nevypaluje se ta černá, ale naopak celý zbytek displeje, který svítí, třeba horní lišta u samsungu je černá, to znamená, že pixely jsou tam nepoužité, jako nové, pak vzniká jiný odstín, kkdyž v některých aplikacích lišta zajede. Řešením by bylo udělat tu lištu průsvitnou, jako má htc one x na úvodních plochách.

  • VOLCOM669: Jistě, ale přijde mi trochu podivné si pořídit AMOLED, pak poshánět aplikace v černém provedení a pak říkat, jak černá je černá, mám trochu jiné priority:-)

   GEARY: Doporučuji pečlivě číst, co píši;-) „…černá je mi předkládána, abych nepoužíval danou technologii nevhodně…“, ano, aby se v opačném případě nevypaloval.

  • Jo jasně, samsung ale v těch svých aplikacích (mail atd. ) zvolil nejhorší možnou kombinaci barev pro amoled. Hned pod černou lištou je modrý pruh a modrá odchází první.

  • Na to aby clovek cetl dobre na slunci neni potreba koukat na prepalane barvy ala Amoled.A jen kvuli cernejsi cerne?To je vsechno co tato technologie nabizi + vypalovani?Diky za kazdy novy telefon,ktery Amoled nebude mit.

  • HTCJIRKA: samozřejemě je to o tom co se ti líbí. Já zase nedám dopustit na přepáleny barvy. Když někomu ukazuju fotky tak všichni padaj na zadek, ale chápu že ne každej to má rád. Prostě si to nekupuj a máš klid….

  • Mozna pred X lety,dnes uz pred Amoled nikdo na zadek nepada. A u nekterych clovcek nema na vyber ,kdyz tam vyrobce napere Amoled,takze to neni o tom „proste si to nekupuj“ apod.

  • volcom669: Tak jasně, taky nerad půjčuji sluchátka „cože, špunty za 3000?“, protože si z nich na zadek nesedne, kdejaká sluchátka za 1/3 víc basují a víc „posazují na zadek“. Ale to jaksi není měřítkokvality, že:-)

   AMOLED je prostě to, co píše HTCJIRKA o příspěvek výše. + slepá větev SAMOLED+

  • nechci se tady přit, protože to stejně nevyřešíme já miluju svoji sgs2 a vy nesnášíte Samoled displeje. Prostě si to nekupujte je dost telefonu s IPS nebo s SLCD a budete štastny

  • přitom máte oba dva rozumny názory co tak pozoruju v diskuzích ale s tímhle podle mě nemáte pravdu ale to je jedno je to jen můj subjektivní názor možná jsem zaslepenej:-D

  • Velice zajimavy clanek, ktery se zabyva vicejadrovymi procesory v mobilnich telefonech,zejmena na Androidu.

   Dozvite se v nem ze u Androidu není zrovna vyhra a efektni mit dvou a vicejadrove procesory, protože s nimi neefektivne naklada coz muze vest i k horsimu vykonu.Z clanku i vyplyva, ze soucasny Android pokud by byl lepe optimalizovany mohl by podavat mnohem lepsi vykon i na jednojadrovem procesoru nez soucasna vicejadrova zarizeni.

   [odkaz]

 2. mrk (neregistrovaný)

  To mi teda prijde jako LOL.

  „Po dvou letech od uvedení HTC Desire jsme se KONEČNĚ dočkali změny designu.“

  Kde vidite tu zmenu? Zmena designu je neco jako prechod od iPhone 3GS k IP4. Ne tohle. Ani omylem.

  „Na druhou stranu pokud budete poslouchat pouze muziku bez puštěného displeje, můžete ji poslouchat dlouhé hodiny bez dramatického poklesu energie.“

  To myslite jako vazne? Tohle je domena kazdeho mobilu. Mp3 proste nevyzaduji prakticky zadny vykon pro prehravani.

  • ROZDILY jsou skutecne minimalni tj. design se podle me NEZMENIL, ale to podle me VUBEC neni na skodu ;-) Kdyz si predstavim, ze by meli menit treba za HRUZU, co produkuje Samsung a ostatni (vyjma Samsungu Wave1/2 nebo od SE Xperia Arc… to jsou podle me takova dve malinka svetylka v obrovske kupe hnoje), tak bych to radeji nechal tak a jen at to vali klidne uplne stejne porad dokola… muze byt MNOHEM hur :D

  • „To myslite jako vazne? Tohle je domena kazdeho mobilu. Mp3 proste nevyzaduji prakticky zadny vykon pro prehravani. “

   Zajímavé… Můj starej Diamond 2 nevydržel více jak 6-8 hodin přehrávání hudby (origo sluchátka – výdrž se měnila podle kvality písničky a hlasitosti), přitom když ležel na stole, a nic jsem na něm nedělal, tak nebyl problém aby žil 72 hodin…

  • Dej do telefonu solidní sluchátka, pokud to má nějakou použitelnou sílu výstupu, tak je to dokáže rozhýbat (ale takový model neznám) a dej přehrávat FLAC (lépe ALAC) a asi se budeš divit, co telefon najednou NEvydrží… A k tomu neoptimalizované napájení 4 jáder v Androidu….

 3. Z mého pohledu musím říct ačkoli jsem majitelem samsungu galaxy note tak se mi přece jenom líbí víc ten IPS display protože ty barvy jsou na samoledu hodně přepálené už z toho důvodu, jelikož jsem před samsungem měl iphone4 tak se mi display líbil víc. Design u HTC One X mě hodně překvapil mám velké nutkání si jej také pořídit. Ten probarvený polykarbonát je skvělej měl jsem tu možnost si HTC One X osahat, jako u mě htc palec nahoru to že není odnímatelný zadní kryt neřeším na samsungu mi baterie žere také dost každý den připojuji k nabíječce jinak recenze super zase nějaké postřehy od uživatelů ďíky zdravím.

 4. Erik (neregistrovaný)

  při náročných hrách výdrž kolem hodiny? :D :D

 5. Nemusí každý plakat nad chybějícími přepínači v liště. Vždyť stačí stáhnout z google play „widgetsoid“ a nastavíte všechny přepínače, co potřebujete a umístíte přímo do lišty. Dokonce jde nastavit i vzhled a barvy, aby to ladilo.

 6. No ja jsem ho mel (tri kusy) vsechny meli zlute fleky na displeji. Levy nebo pravy dolni roh (3mm kolecko) a pod notifikacni listou. Co se tyka dilenskeho zpracovani, tak pri stlaceni leveho nebo praveho okraje displej mapuje (jako pri stlaceni lcd u notebooku). Nesmyslna mi prijde absence tlacitka na vyvolani menu. Softwarove tlacitko ubira z disleje zbytecne prostor.

  • Tak displej mám bezchybný, displej možná mapuje, ale při opravdu velkém tlaku a to se přeci nedělá. A menu to má opravdu špatně vyřešený, galaxy nexus to má lepší. Klidně by mohli menu integrovat do pravého tlačítka a do nedávno použitých aplikací by se dostávalo dlouhým podržením prostředního tlačítka.

 7. Ač nechtě musím, telefon se mi osobně moc líbí, nicméně velikost už je mimo můj limit, co je ale velké ale je neodladěnost Sense… při čtyřjádrovém procesoru a výkonu na rozdávání provází přechody prostředím záseky (lagy chcete-li) a to od TOP modelu skutečně netoleruji. Co se konstrukce týče považuji jí za velmi kvalitní a nemám co vytknout, absence pam. karet může být nevýhodou a osobně si nemyslím, že telefon uvnitř nemá dost místa pro slot. MicroSIM se nám stává standardem, takže tam už nevidím mínusy. Poměrně mě mrzí, že u tak drahého modelu nedodává HTC lepší balení a určitě nějaké bonusové příslušenství, Beats sluchátka tam klidně mohla být… Display osobně hodnotím jako výborný, barevné podání není tak syté a výrazné jako u SAMOLED, nicméně připadá mi přirozenější a líbivější oku, podání černé není špatné, ale do kvalit AMOLEDu bohužel nesahá, osobně mě velmi potěšil fotoaparát a HTC se v tomto směru hodně zlepšilo. Co jsem měl možnost jej zkoušet, tak můžu hodnotit vcelku kladně, ale zasekávání a neplynulé přechody u tak výkoného zařízení tolerovat nelze, myslím si, že by měl Google trošku přehodnotit své požadavky a zavést trošku jednotnější prostředí, aby výrobci neměli úplně volnou ruku… Jinak za mě jednoznačně plus, zařízení se mi líbí, cena není tak příznivá, ale je to TOP model, takže tam nevidím problém.

  • MicroSIM do negativ patří, jedná se o morálně zastaralou verzi proti NanoSIM:-)

  • Věc, která ještě reálně nebyla nasazená a přijde asi brzy s iPhone 5, ale každopádně bych dneska asi typ SIM nebral jako negativum celkově, kleště má dnes kde kdo i operátoři, výměna SIM není problém a redukce lze pořídit za nic.

 8. Sám jsem se rozhodoval mezi HOX a SGS III.Z doby cca před třemi lety jsem měl odpor a averzi vůči fy Samsung,ale je vidět,že v Koreji udělali velký pokrok.Díky poslednímu smartpivu a hlavně možnosti si ho porovnat – tedy přímé porovnání HOX a SGS III jsem se rozhodl pro SGS III,Samsung je jednoznačný vítěz vůči HOX,ale pouze v přímém porovnání.Jinak HOX je výborný kus mobilního hardwaru,ale ….SGS III je významně lepší.

  • Dozvedeli jsme se je lepsi,je vyznamne lepsi,jednoznacny vitez..chtelo by to napsat v cem konkretne?

  • V čem prosím? Ještě jsem ho(s3) neměl možnost vyzkoušet. Po samsungu galaxy s, s2, note a galaxy nexusu jsem se rohodl vyzkoušet htc ox, zatím spokojenost, doufám, že až sgs3 vyzkouším mně to nebude mrzet. I když já to htc koupil nové za 10 tisíc,tak že to tolik vadit nebude.

  • Jednoznačně lepší výdrž,lepší ovladatelnost a dále jsou to velice subjektivní pocity,brzy nahradí SGS III můj dva roky starý HTC DESIRE,..

  • akorát je ještě jednoznačně ošklivější :-)

  • Vyznamne lepsi? A v cem konkretne?

 9. „Díky poslednímu smartpivu a hlavně možnosti si ho porovnat – tedy přímé porovnání HOX a SGS III jsem se rozhodl pro SGS III“

  „Jednoznačně lepší výdrž“

  To jste rozpoznal z porovnani ze smartpiva?

  „lepší ovladatelnost a dále jsou to velice subjektivní pocity“

  Takze jednoznacne lepsi apod je jen prechvalenim..Spise nic konkretniho a zasadniho.

  • Osobně mě Galaxy S III ponechal chladným, nic moc převratného nepřinesl, pár vychytávek softwarového rázu, ale nic co by člověk nutně potřeboval a žádný „must have“ efekt. Parametrově pak není co řešit srovnatelná zařízení, zpracováním se přikláním k One X rozhodně působí solidnějším dojmem.

  • maxxz: Tak jasně, SGSIII je prakticky jen „opravená“ verze Galaxy Nexusu (slot na kartu, resp. odstranění limitu 16GB), což je cca po půl roce co je na trhu poměrně malý posun vpřed.

 10. fill (neregistrovaný)

  Tak a ted od dohadovani ke zkusenostem HOX mam 2 mnesice, maximalni spokojenost, jedina vada na krase je abnormalni prehrivani, a nekdy problem s konektivitou wifi, za prehrivani mozna muze i to ze jsem nyni v tunisku coz je nejspise moc tepla cast zemne na tento telefon, nic mene po navratu do CR pujde na reklamaci, samozdrejmne verim ze se tim me problemy vyresi. Krom vyse uvedeneho jsem zatim jednou zazil kolps sistemu, a par zaseku, nic co by neslo prekousnout.

 11. Tom (neregistrovaný)

  Mám to doma 10 minut a už sem na nervy! Slot pro malou simkartu…(v obchodě mi ani nenabídli zmenšení mé karty). Nevidí vůbec WiFi co mám doma.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).