Domů » Recenze » Recenze HTC 8S (Windows Phone 8 by HTC): Když na penězích záleží

Recenze HTC 8S (Windows Phone 8 by HTC): Když na penězích záleží

HTC 8S je zatím nejlevnějším zástupcem rodiny telefonů s Windows Phone 8. Dokáže ale příznivá cena vyvážit celou řadu kompromisů ve výbavě?

Windows Phone 8S by HTC se u nás sice už nějaký čas prodává, zatím ale přitahoval pozornost spíše jeho lépe vybavený bratříček 8X. Přitom má ale i 8S rozhodně co nabídnout a nejen díky zajímavé ceně může oslovit širokou základnu méně náročných uživatelů prahnoucích po chytrém telefonu. Ti se ale budou muset spokojit s některými omezeními, která jim mohou občas zkomplikovat život.


Za zapůjčení děkujeme e-shopu Smarty.cz, ve kterém si můžete telefon zakoupit

Klady (+)

 • design a dílenské zpracování
 • barevné varianty
 • svižné reakce systému
 • přizpůsobení hlavní obrazovky
 • slušná cena
 • slot na paměťové karty
 • notifikační dioda

Zápory (-)

 • malá velikost vnitřní paměti (1,3 GB)
 • nemožnost instalovat aplikace na paměťovou kartu
 • očekávaná nedostupnost některých náročnějších her kvůli nižší RAM
 • absence přední kamerky
 • nevyužitá notifikační dioda
 • nedoladěné detaily systému
HTC Windows Phone 8X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení: Klasické vajíčko od HTC

Model 8S se podobně jako ostatní zařízení od tchaj-wanského výrobce prodává v bílé, vejcovitě tvarované krabičce z recyklovaného materiálu, která se od ostatních liší kromě rozměrů už jen papírovým přebalem s názvem a fotografií zařízení na přední a technickými specifikacemi a zákonnými upozorněními na zadní straně.

- - -

Obsah balení je také standardní. Kromě několika uživatelských příruček a samolepek s číslem IMEI v něm nalezneme USB kabel, dvoukolíkový adaptér do zásuvky a tradiční pecková sluchátka. Samotné zařízení je chráněno krycí fólií, která ale slouží pouze k přepravním účelům. Vzhledem k její matné úpravě a potiskům je třeba ji před používáním přístroje odstranit.

Videopohled

Design a dílenské zpracování: Kvalita za rozumnou cenu

u modelu 8X jsem chválil moderní design a perfektní dílenské zpracování a ani tentokrát nebudu v tomto ohledu šetřit komplimenty. Společnosti HTC se zkrátka podařilo dokázat, že i telefon pod deset tisíc korun může dobře vypadat a zároveň něco vydržet. Upřímně jsem měl strach z odnímatelného krytu na spodní části, ale za necelé dva týdny používání jsem nezaznamenal ani náznak nějakého viklání či vrzání.

I když to tak na fotografiích nemusí úplně vypadat, 8S se tvarem výrazně podobá svému vybavenějšímu sourozenci. Zejména při ohmatání je jejich příbuzenský vztah jasně patrný. Hlavními společnými znaky jsou zúžené hrany a matná povrchová úprava zadní strany, které mají spolu s menšími rozměry a nižší hmotností 8S za následek velice příjemné držení v ruce.

 

HTC 8S se vyrábí ve čtyřech barevných provedeních (černo-bílém, červeno-oranžovém, šedo-limetkovém a modrém), která jsou dle slov výrobce inspirovaná designem samotného systému. Nám se na testování dostala do rukou nejkonzervativnější černá varianta s bílým pruhem ve spodní části telefonu, která se mi osobně líbí nejvíce.

- - -

Zmíněný bílý pruh ukrývá na čelní straně decentně podsvícenou trojici standardních senzorových tlačítek pro pohyb zpět, zobrazení hlavní obrazovky a vyhledávání. Nad nimi dominuje dotykový displej s úhlopříčkou 4 palce a rozlišením 800 × 480 pixelů. Ještě výše se vedle vycentrovaného loga výrobce nachází takřka neviditelné senzory jasu a přiblížení. K tomu prvně jmenovanému bych měl jednu výhradu, a sice že mi i v normálně osvětlené místnosti nastavoval jas displeje na minimum. Továrně navolený modrý text na černém pozadí se tak stal takřka nečitelným, proto jsem raději používal ruční nastavení jasu na střední hodnotě.

- - -

Modelu 8S zcela chybí kamerka pro videohovory, na přední straně proto nalezneme už jenom úzkou štěrbinu skrývající reproduktor a notifikační diodu. Ta pro mě zůstává trochu záhadou, protože jsem nezaznamenal, že by upozorňovala na cokoliv jiného než jen stav akumulátoru. Hrozící vybití signalizuje červeným blikáním, nabíjení oranžově a plný stav při připojeném kabelu zeleně. Při zmeškaném hovoru, zprávě i e-mailu zůstává bohužel zhasnutá. Upřímně doufám, že tento fakt výrobce napraví třeba aktualizací šikovné aplikace Pozorný telefon, která by mohla chování diody ovládat. Do té doby je její přítomnost prakticky zbytečná. Nutno ještě dodat, že je celá čelní strana krytá odolným sklem Gorilla Glass druhé generace.

Na zádech telefonu se nachází čočka 5Mpx fotoaparátu s přisvětlovací diodou, logo výrobce a Beats Audio a mřížka hlasitého reproduktoru. V odnímatelném krytu, který mimochodem není bez patřičného cviku vůbec snadné sundat, nalezneme ve spodní části dva otvory pro USB kabel a pro mikrofon. Pod krytem se pak nachází sloty na Micro SD kartu a Micro SIM.

- - -

Horní hrana se stala útočištěm pro 3,5mm audio výstup a vypínací/uspávací tlačítko. Jeho umístění v tomto prostoru jsme u 8X kritizovali kvůli špatné dostupnosti při ovládání jednou rukou, 8S je ale podstatně menší, a tak to zde tolik nevadí. Zbývají nám ještě probrat boční strany. Ta levá je zcela hladká bez jakýchkoliv viditelných prvků, napravo se pak nachází kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti a dvoupolohová spoušť fotoaparátu.

Celkové rozměry telefonu činí 120,5 × 63 × 10,28 milimetrů. Jak jsem již zmínil výše, telefon se díky nim a hmotnosti jen 113 gramů velice dobře drží. HTC tak podle mého názoru v tomto případě našlo perfektní kompromis mezi dostatečnou úhlopříčkou displeje pro pohodlné psaní a rozumnými rozměry pro ovládání jednou rukou.

Hardware a výkon: Výbava plná kompromisů

Úvodem této kapitoly se ještě vrátím k displeji, který jsem zmínil dříve. Jeho čtyřpalcová úhlopříčka je pro mnohé uživatele hraniční hodnotou oddělující přerostlé placky od pohodlně se používajících telefonů. Sám se k nim do jisté míry řadím, proto mi dané rozměry velice vyhovují. Díky nim mi navíc nevadí ani absence HD rozlišení, které by v tomto případě jen zbytečně zvýšilo cenu celého přístroje. Displej modelu 8S má shodný poměr stran (15:9) jako starší zařízení s Windows Phone 7.5, odpadá zde proto problém s nevzhlednými černými pruhy u neoptimalizovaných aplikací, které jsem zmiňoval v recenzi 8X.

- - -

- -

Podobně jako u zmíněné vlajkové lodi je i displej modelu 8S založen na technologii Super LCD2, která se i zde stará o věrné podání barev a slušné pozorovací úhly. Při větším naklonění telefonu sice dochází k mírné změně barevných tónů, k nějaké výraznější deformaci obrazu ale rozhodně nedochází. Také čitelnost na přímém slunečním světle hodnotím nadprůměrně. Vzhledem k použité technologii zobrazovače nelze logicky očekávat perfektní podání černé barvy, 8S se ale obstojně drží v rámci přijatelných mezí. Přechod mezi pozadím hlavní obrazovky a okolím displeje je při středním nastavení jasu znatelný, na nižší stupeň už lze rozdíl snadno přehlédnout.

Nižší cena se logicky podepsala na hardwarové výbavě, přesto v ní ale nalezneme dual-core procesor Qualcomm Snapdragon S4, tentokrát jen s frekvencí 1 GHz. Ten se ale spolu s 512 MB RAM stále stará o bleskové reakce systému. Rychlé je i přes nižší parametry také načítání her a aplikací třetích stran. Nutno však podotknout, že ty skutečně náročné „áčkové“ tituly na své zveřejnění ve Windows Phone Store teprve čekají. O těch si ale majitelé tohoto telefonu budou muset zřejmě nechat jen zdát.

- - -

Dostáváme se totiž k hlavním negativům, která hyzdí jinak velice příjemnou vizitku modelu 8S. Tím prvním je již zmíněná operační paměť 512 MB, která sice nepřekáží hladkému běhu systému a drtivé většiny aplikací, náročnější hry si s ní už ale bohužel nevystačí. Druhým a mnohem horším zádrhelem je kapacita vnitřního úložiště pouhé 4 GB, ze kterých je navíc po prvním spuštění k dispozici jen zhruba 1,3 GB.

Paměť si rozšíříte, aplikace však na paměťovou kartu nedostanete

To přeci nevadí, pomyslí si nic netušící čtenář, vždyť má telefon slot na paměťové karty. Jenže chyba lávky. HTC 8S sice podporuje microSDHC karty s kapacitou až 32 GB, jenže na ty je možné v telefonu ukládat pouze obrázky, videa a hudbu. Aplikace se instalují přímo do vnitřního úložiště a vzhledem k omezení systému si nemohou na kartu odkládat ani některá data, takže na stažení off-line navigace s mapami celé Evropy můžete rovnou zapomenout.

 

K ostatním parametrům už nemám žádné větší výhrady. Za povšimnutí stojí možná ještě přítomný adaptér bezdrátové technologie Bluetooth pouze ve verzi 2.1, který jsem vytýkal už v recenzi 8X. Na druhou stranu potěší podpora lokalizace přes ruský družicový systém Glonass, která v dané cenové kategorii ještě zdaleka není samozřejmostí.

Baterie a výdrž: Nenechá vás na holičkách

Vestavěný akumulátor má kapacitu 1700 mAh a vzhledem ke konstrukci telefonu jej nelze uživatelsky vyměnit. Co se týče výdrže, 8S mě mile překvapil. Během testování jsem jej při běžném používání (sváteční SMSky, několik krátkých hovorů, procházení sociálních sítí a trocha hraní) i při zapnuté lokalizaci, zjišťování Wi-Fi sítí a online statusu na chatu nabíjel jednou za dva dny.

  

Žádný výrazný pokles výdrže jsem nezaznamenal dokonce ani poté, co se mezi svátky přihlásila o slovo aktualizace Portico a já tak mohl nechat zapnuté připojení k Wi-Fi i při uspání telefonu. V tomto ohledu si tedy HTC 8S rozhodně zaslouží uznání. Pokud o něm uvažujete, můžete být v klidu, nenechá vás na holičkách.

Operační systém a software: Není HTC jako Nokia

O operačním systému Windows Phone 8 jsme toho na našem serveru napsali opravdu mnoho. Přináší přepracovanou domovskou obrazovku s možností změny velikosti dlaždic, dětský koutek, aplikaci Peněženka pro správu plateb a klubových karet, lepší mapové podklady, které lze nově používat i v off-line režimu, podporu Mass storage a přenosy souborů přes Bluetooth.

  

V průběhu testování mi 8S oznámil dostupnost nové verze systému s kódovým označením Portico řešící náhodné restarty telefonů, které jsem ale osobně nezaznamenal. Dále přináší možnost ponechat zapnuté připojení k Wi-Fi i při uspaném telefonu. Ostatní novinky se týkají textových zpráv, které je možné nově hromadně mazat, ukládat do složky Rozepsané a rychle odesílat při odmítnutí příchozího hovoru.

   

Samotná aktualizace se uskutečnila bez nutnosti připojení telefonu k počítači, vystačila si jen s bezdrátovým připojením k Wi-Fi. Celý proces včetně ukládání a obnovení zálohy trval asi 30 minut a proběhl bez nejmenšího problému. V tomto ohledu tedy náleží Microsoftu i HTC zasloužená pochvala.

Přečtěte si také

Stejně jako ostatní výrobci nabízí také HTC pro své telefony vybavené operačním systémem Windows Phone 8 celou řadu vlastních aplikací a nástrojů, které mají rozšířit jejich funkčnost. V tomto ohledu sice zatím jednoznačně vládne Nokia, která své produkty zásobuje jak na běžícím pásu, tchajwanský výrobce má ale rozhodně také co nabídnout.

Asi nejvýznamnějším nástrojem je aplikace HTC, která slouží jako jakýsi hub spojující informace o počasí, akciích a zprávách. Pokud si nevystačíte s malými systémovými hodinami v pravém horním rohu, můžete využít její živou dlaždici, která ukazuje čas pěkně ve velkém. Příjemným bonusem je propojení se zamykací obrazovkou, na které se může měnit pozadí v závislosti na aktuálním počasí.

   

Dalším užitečným nástrojem je Pozorný telefon, ve kterém je možné s využitím vestavěných senzorů změnit některá chování telefonu, jako například ztišit vyzvánění při jeho zvednutí nebo jej naopak zesílit, když máte zařízení v kapse.

   

Názvy dalších aplikací už mluví sami za sebe. Najdeme tu Nastavení připojení, které jsem ale u Vodafonu vůbec nepotřeboval, Světlo, které umožní využít přisvětlovací diodu jako baterku, Převodník jednotek a Vylepšování fotek, které je ale umí spíše jen účelně „mrvit“ různými efekty.

   

Poslední dostupnou aplikací je Uvolnit nějaké místo, která ukazuje volnou kapacitu telefonu (po prvním spuštění jen 1,34 GB), respektive kolik místa zabírají jednotlivé dokumenty, obrázky, videa a hudební soubory.

Multimédia: Beaty v rytmu Beats Audio

Jak už jsem v článku několikrát zmínil, HTC 8S se stejně jako jeho větší bráška HTC 8X chlubí značkou Beats Audio. Ta se projevuje pouze při poslechu hudby přes audio výstup, kdy se po připojení například sluchátek automaticky aktivuje funkce Beats Audio v nastavení. Pokud posloucháte hudbu přes vestavěný reproduktor, zůstává položka zašedlá a nejde zapnout.

Soustředění na audio výstup se ostatně projevuje i v praxi. Vestavěný reproduktor totiž patří k běžnému průměru. Hlasitost sice nabídne dostatečnou, kvalita zvuku ale není nijak oslnivá a na nějaké výraznější basy také zapomeňte. Úplně jinou písničkou je ale poslech přes sluchátka. Telefon pak hraje plně, zřetelně a nezalekne se výšek ani hloubek. Osobně mám radši mírně „přibasovaný“ zvuk a 8S mi v tomto ohledu naprosto vyhovoval. Pokud můj vkus ale nesdílíte, není nic jednoduššího, než tuto funkci v nastavení prostě trvale vypnout.

Fotoaparát: Slabší průměr

HTC 8S je vybaven zadním 5Mpx fotoaparátem s autofokusem, který je navíc schopen pořizovat videa v HD rozlišení (720p). Přední kamerka se bohužel stala obětí honu za nižšími výrobními náklady a na telefonu ji tak nenajdeme. Příznivce videohovorů přes Skype tedy nepotěším.

- - -

- - -

Prostředí aplikace fotoaparátu nabídne celou řadu možností nastavení včetně rozlišení, barevných efektů, vyvážení bílé, expozice, ISO a dalších. Podobně jako u 8X i zde musím vytknout chybějící český překlad některých položek. Microsoft přidal do Windows Phone 8 možnost tzv. foto-aplikací (angl. Lenses) třetích stran, které nějakým způsobem rozšiřují možnosti fotoaparátu. HTC také v tomto případě zaostává za Nokií a nenabízí nic kromě systémového Bing kukátka pro skenování čárových kódů a QR tagů.

- - -

- - -

- - -

Samotná kvalita pořizovaných snímků není dle očekávání nijak valná. Hlavním problémem je poměrně výrazný šum, který za denního světla sice není tolik patrný, u fotek z tmavšího prostředí už ale nelze přehlédnout. 8S nemá optickou stabilizaci, takže získat ostrý obrázek v horších světelných podmínkách není vůbec jednoduché. Automatické ostření je navíc docela pomalé, což fotoaparát také degraduje. Tentýž problém se navíc projevuje i při natáčení videa, takže se při natáčení pohyblivých objektů nevyhnete rozmazání.

Závěrečné hodnocení: Levný, pěkný, avšak s několika „ale“

HTC 8S je prvním a zatím jediným zástupcem operačního systému Windows Phone 8 s cenovkou pod 8 tisíc korun (u T-Mobile a Vodafone jej dokonce seženete za 6 500 Kč), čímž může oslovit široké spektrum méně náročných uživatelů.

Ti si ale budou muset moc dobře rozmyslet, zda se dokáží spokojit s menší nabídkou exkluzivních aplikací a také extrémně omezeným prostorem pro jejich instalaci. Pokud se ale s těmito nedostatky smíří, dostanou do rukou atraktivní a dobře zpracované zařízení, za které se ve společnosti rozhodně nebudou muset stydět. Navíc je možné vybírat z celé řady různých barev, takže si na své přijdou nejen pání, ale model 8S potěší i něžné pohlaví. Náročným uživatelům doporučujeme sáhnout po vybavenějším HTC 8X, případně počkat na Lumii 920 nebo se podívat na obdobně vybavené modely s Androidem. Jestliže si ale Windows Phone 8 chcete vyzkoušet a nechce se vám utrácet, je HTC 8S zajímavou volbou a rozhodně má co nabídnout.

Graf ceny produktu HTC Windows Phone 8X poskytuje server Heureka.cz

Pokud ale na nový telefon nutně nespěcháte a přitom je vám představa levnějšího smartphonu s Windows Phone 8 sympatická, počkejte si na březen. V tu dobu by se totiž na náš trh měla dostat Nokia Lumia 620, která bude sice vybavená menším 3,8“ displejem, za to ale nabídne 8GB úložiště (reálně cca 6 GB) a hlavně celou řadu užitečných programů, kterým ostatní výrobci zkrátka zatím nedokáží konkurovat.

Miroslav Havlíček

47 komentářů

 1. Ty barevný kombinace jsou odporný

  • Proč odporný? Já bych řekl, že se HTC povedly, tedy až na tu červenou verzi, ta se mi taky moc nelíbí.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Mne sa pacia, najme ta modra kombinacia. Dokonca sa mi paci viac ako dizaj Nokii. Aj ten pogumovany povrch je velmi prijemny na dotyk. Trochu sa bojim ze to pogumovanie nevydrzi velmi dlho. Skor skoda chybajucej prednej kamery.

  • Nepřijde mi to vůbec pěkný dát bradu telefonu v úplně jiné barvě než tělo telefonu, za to 8x se mi libi, ale tohle vůbec

 2. fero (neregistrovaný)

  Tak jak se ukázalo že na Nokie je blbost čekat, tak předpokládám že L620 bude co nevidět v Německu, tj. i v našich e-shopech.

 3. wow, 1,3 GB bez možnosti instalace na externí úložiště a kdo ví jaká data aplikace mohou příp. přesunout data (jestli vůbec), to si snad nedovolil ani prehistorický 1. iPhone 4GB, gratuluji HTC, to je fakt drsné. Asi to má naznačit, na co je WP, na telefonování?:-) BTW. tohle omezení (mizerný podpora externí paměti) předvádí i

  • předvádí i WRT, neskutečné, co si MS dovolí k uživatelům.

  • S tou pameti je to bida a vysmech,to uz se vic vyplati Lumia 900 ,ktera ma sice pevnych 16GB ,ale zadne omezeni pameti na instalaci aplikaci jako 8S a smesnych 1.3GB.

  • xxx (neregistrovaný)

   Silná slova. Jsi si jistý že všichni uživatelé bezpodmínečně MUSÍ instalovat takové množství aplikací aby tohle bylo omezení?

   Telefon není určen pro hráče, nejen kvůli malé interní paměťi, ale i malé RAM a pomalému CPU. Ale pro ostatní aplikace se při jejich průměrné velikosti se do telefonu vleze několik stovek, což není omezující (průměrný počet aplikací se pohybuje v desítkách). Omezení může být pro navigaci, ovšem jen pokud jste velký cestovatel a každý den jste v jiném koutě světa, běžné offline mapy ČR + jedné další země v případě potřeby v době dovolené se tam stále bez problému vleze.

  • xxx: To nevím jaké mapy používáš ty, mě ale zabírají 8GB (ČR, rastry) a jistě jsou komprimované, takže to asi zmenšit nejde. Prostě se bavit o tom, zda stačí nebo ne při cenách z flash kapacitu je naprosto out, jedná se o pochybení ze strany výrobce.

  • Dano (neregistrovaný)

   Toto je telefon pre menej narocnych zakaznikov.Osobne poznam strasne vela Android majitelov ktory v telefone maju uplne minimum aplikacii (najlepsie tie co boli zdarma)a dokonca niektori ZIADNU (stacia im tie co tam su).Pre takychto je tento telefon urceny,urcite im pojde lepsie ako lacny Android.A problem s pamatou bude v podstate len pri mapach k navigacii,cize ak majitelovi staci mapa jeho krajiny plus nejaka okolo tak je to OK (len aby to navigacny soft umoznoval – vyber iba vybranych map) . Musim uznat ze tento telefon na rozdiel od Nokii ma aspon realnu cenu k tomu co umoznuje (nas Telekomm ho ma na volno za 239 Eur).Ja osobne mam navigaciu tak 500MB (len okolie) a keby bolo treba tak zbytok dohram.Turisticke mapy asi tak 3,5GB,ale tiez nieje problem ich mat radsej mimo telefonu (16/32GB USB je dnes za par Eur) a do telefonu ich dotiahnut,ale to je pri WP uz asi problem…Na druhej strane ked clovek seriozne riesi turistiku tak je lepsie na navigovanie pouzivat ine zariadenie ako hlavny telefon ktory moze byt treba v case nudze alebo si kupit poriadny a nie najlacnejsi WP8 telefon a cakat od neho zazraky.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @XXX @UNI offine mapy (bing maps powered by Nokia) pre Slovensko zaberaju asi 250MB. Samozrejme ze 1.3 je biedna kapacita. Neoverene (podtrhujem neoverene) informacie najblizsom velkom update (Apollo +) maju mat moznost ulozit mapy na sd kartu.

   Ale nie je pravda ze nema takyto telefon uplatnenie. K nam do firmy som ho kupil (za 1 euro k pausalu). Ako sluzobny telefon nema chybu. Je vzdy lepsi ako ako ktorykolvek android za 1 euro.

  • Dano: Nevím co máš na mysli „méně náročné zákazniky“, mám 800Mhz, 1 jádro, Android 2.3.7, WVGA, prakticky lowend, horší může být už jen rozlišení displeje a HW specifikace je níže než recenzovaný model… A přesto mohu provozovat mapy jak potřebuji tak jako cokoli jiného.

  • Dano (neregistrovaný)

   UNI: Tak aby som sa inak vyjadril – pre inu cielovu skupinu zakaznikov.Npariklad v mojom okoli vela ludi casto foti,nataca videa alebo pocuva hudbu – nato bude pamate dost (karta) a skoro nikto tam nepcha navigaciu (naco,ved ju ma kupenu ako „dalsiu krabicku“).A z aplikacii im staci Facebook + zopar dalsich jednoduchych a tie tam vojdu. Aj takyto je pohlad na pouzivanie telefonu a pri tomto pohlade je 8S vyborny telefon.

   Mimochodom to tusim popisujes HTC Desire Z a to mi nevrav ze je to lowend… To by musel mat inu RAM a ROM aby to bol lowend.Toto je slusny telefon akurat s pomalsim procesorom.

  • Marek (neregistrovaný)

   Kde si počul tie neoverené info, ze po update Apollo+ sa budu dat mapy ukladat na sd kartu? Nic take som zatial o Apollo+ nenasiel…?

  • Nic takoveho se ani neplanuje,zatim..Horsi je spise „odkladiste“ others,ktere nejde procistit a je pro 8S „smrtici“

 4. B17S (neregistrovaný)

  Přesně tak co plašíte???

  Přeci WP má úžasní cloud o tom jste asi neslyšely co? A nejmodernější, nejlepší, nejstabilnější a nejrychlejší systém na trhu má vše v základu takže nic není potřeba instalovat. A kdyby náhodou se vyskytla potřeba něco instalovat /ale o tom pochybuji/ tak na Markeplace jsou bezkonkurenční aplikace který mají pár kilobitu. Tož velké úložiště je už jen velký přežitek. /prostě Adidas/ Tak už Androidáčkové pochopte že víc než dvoujádrové procesory, větší úložiště, větší Ram, větší rozlišení displeje a jeho velikost atd. Jsou jen marketingové triky Googlu. Jedině megapixely mají smysl jinak vše je jen pro výsměch!!!

 5. marcoama (neregistrovaný)

  telefon jsem zakoupil manželce a musím říci, že mne příjemně překvapil. Neni to sice Aos, ale není zase tedy nudný jako iOS. U telefonu mne mrzí jen horší vykon fotoaparátu. Velikost úložiště je dostatečná pro potřeby, ktere manželka má. Jistě ani nebude instalovat stovky aplikaci, nebo navigaci.

  Zpracování je super. Za ty peníze slušný výrobek.

 6. fero (neregistrovaný)

  To je fakt, pro ženské dobrý :D

 7. zkill (neregistrovaný)

  Díky za recenzi. Bude někdy v blízké době recenze Lumie 820?

  • Dobrý den, děkujeme za pochvalu, recenze Lumie 820 bude na webu zveřejněna během příštího týdne, kolega ji už dodělává.

  • zkill (neregistrovaný)

   Díky. Uvažuji že si L820 koupím, ale předtím si chci přečíst Vaši recenzi.

  • Dobře děláte,od Smartmanie to bude jedna z nejkvalitnějších recenzí.

  • tiež som zvedavý na recenziu L820 :)

  • Hulán taky bude mít a připravuje kvalítní a nezaujatou recenzi :D

  • Už ji má na svém blogísku :-D

  • Máš pravdu Jirko :-) napsal jsem to blbě, chtěl jsem dodat, že je v přípravě něco jako videorecenze(videopohled), páč ten druhej koment o poškrábání je ode mě :-)

  • Recenzi Lumie 820 pro vás připravuje Marek Hajn, já bych si od něj měl telefon zítra převzít a natočit videopohled.

  • Hurá tesim sa, L820 bude naisto moj dalsi telefon :)

  • Krásná ukázka offtopicu:-)

 8. S4crifice (neregistrovaný)

  Mno, to, co mi dá Huawei G300 za téměř dvakrát menší peníze, můžu mít tady … hmmm asi jo, to dává smysl :)

 9. Vypadá dobře, ale pořád mi přijde jako lepší volba Lumia 800. Už aspoň pro ten foťák a aplikace od Nokie. Možná výdrž baterie je u Nokie horší. A už se těším na recenzi Lumie 620.

 10. ondra (neregistrovaný)

  zdravím všechny, chci se zeptat kam se mi budou ukládat videa z aplikací Car Camera nebo CarEye. Bude to na paměťovou kartu nebo na interní když jsou to data z aplikace? Děkuji za odpoveď

 11. Jana (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pro běžného uživatele výhodnější tento typ telefonu nebo spíš huawei g600. Rozhoduji se mezi těmito modely a pořád si nejsem jistá jaký je vhodnější. Děkuji za odpověď))

  • Tak to si musíš rozhodnout sama. Pokud na to jdeš cestou „tenhle displej a (třeba) foťák mi vyhovuje“ a nabízí ti to oba modely, volil bych 8S, je to „víc telefon“, zatímco Huawei „víc počítač“. Ze strany „chci zařízení a ždímat co půjde/hračičkovat“, jdi do Huawei. A pokud chceš oboje, kup iPhone:-)

 12. zanettkaa (neregistrovaný)

  Dobrý den , slyšela jsem že ve Windows 8 jsou všechny aplikace placené..Je to pravda?

 13. Mana (neregistrovaný)

  Dobrý den, telefon mám asi 1 měsíc a z ničeho nic u mě došlo k výraznému poklesu výdrže baterie z asi udávných 2 dnů na 12 – 14h podle toho, jestli je zapnutý spořič baterie, nemá s tímhle někdo zkušenosti?

  • *M* (neregistrovaný)

   Já nabíjím každý den. Záleží na tom, jak moc si „hraju“ nebo jak moc jsem na netu. Ale dobrý je mít tmavé pozadí, to hodně ušetří. :)

  • A (neregistrovaný)

   Ja jsem si telefon zakoupila a hned jsem mela problem s baterkou treba za noc se mi jen tak vybilo 60%! Tak jsem zašla na prodejnu a hned do druhého dne jsem dostala nový)

 14. Tereza (neregistrovaný)

  Umí ta chytrá věcička kromě klasických wordovek číst i PDFka?

 15. Leergy (neregistrovaný)

  mobil mám už půl roku a zatím nic moc, každou písničku mám v seznamu 15x a když ho napojim na pc tak tam sou normálně jednou, když jich 14 smažu tak tam pak tu písničku nemám vubec, často se mi seká až se mi sekne uplně, že nejde třeba hodinu zapnout, teď už mi nejde zapnout vůbec, zítra ho jdu reklamovat! jinak mobil je hezký, zajímavý, ale ve vnitřku je spíš tupý než chytrý :D

 16. Nika (neregistrovaný)

  docela by mě zajímalo, jestli má android a pokud ne, tak jestli se dají stahovat různé hry? přemýšlím jestli koupit a nebo ne. Ale za tu cenu mi přijde dobře vybavenej.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).