Domů » Články » Recenze aplikace All In One: Zajímavá místa ve vašem okolí

Recenze aplikace All In One: Zajímavá místa ve vašem okolí

Česká aplikace All In One slouží jako vyhledávač zajímavých míst ve vašem okolí. Podobných nástrojů už tady několik bylo, tento však nabízí i hodnocení zaměstnanců u vybraných podniků. Povede se autorům s tímto projektem uspět?

Vývojáři z českého studia iMaker přichází s další aplikací, se kterou se pokusí prorazit na platformách iOS a Android. Název All In One slibuje mnohé, prakticky se ale jedná především o vyhledávač zajímavých či užitečných míst ve vašem okolí. Jste v nějakém českém městě, v němž se příliš nevyznáte a potřebujete najít nejbližší restauraci/obchod s elektronikou/autoservis/kino nebo nějaký jiný objekt zájmu? Pak stačí spustit aplikaci All In One a během chvilky budete vědět, kam jít. Zní to slibně, otázka ovšem je, nakolik použitelná je aplikace v praxi. A přesně to zjistíte v následujícím textu.

Uživatelské prostředí

V první řadě se zaměřme na to, jak se vlastně aplikace používá a nakolik je uživatelsky přívětivá. Vývojáři se vydali cestou funkční jednoduchosti a za tento krok si zaslouží pochvalu. Současně je aplikace svižná a mimo asi dva pády během jednoho týdne jsem se nesetkal s žádnými problémy. Design prostředí je strohý a laděný do modrobílé barvy, avšak přehledný, což je u podobně zaměřených aplikací velmi důležité.

 

Po otevření se před vámi objeví pět ikon (které zároveň tvoří logo All In One) a kliknutím na jednu z nich (sport, restaurace, kultura, párty a auto) rovnou otevřete seznam příslušných  objektů ve vaší blízkosti. Pokud by vám žádná z předvoleb nevyhovovala, stačí zadat vámi hledaný výraz do řádku na úvodní obrazovce, nebo rovnou přejít na kartu Moje okolí, kde si zadáte všechna potřebná kritéria.

Možností filtrace je přítomno vskutku mnoho, každá složka obsahuje ještě mnoho voleb a můžete tak jednoduše eliminovat nežádoucí výsledky. V praxi se ovšem více osvědčilo zadat hledaný výraz do políčka na kartě Hledat, jelikož po zvolení příslušné kategorie se mnohdy nezobrazovaly ani objekty, které by do ní logicky spadaly.

 

Pokud otevřete kartu jednotlivé položky, dočkáte se podrobnějšího přehledu s fotografiemi, popisem a kontaktními údaji. Zobrazit si můžete také rozličné akce týkající se jednotlivých míst a tak vám neuteče žádná sleva či zajímavá událost. Pokud si navíc některý objekt přidáte do složky Oblíbené, All In One se vás rovnou zeptá, zdali chcete informovat o různých aktualitách s ním spojených.

Majitelé podniků mohou ke svým profilům přiřadit jména zaměstnanců – ty potom mohou hodnotit přímo samotní uživatelé. K dispozici je také mapa, na níž se zobrazují jednotlivé body zájmu. Po kliknutí na ně se objeví název a adresa, klepnutím na toto okénko se pak dostanete na detailní popis. Bohužel, tím jsme v podstatě vyčerpali popis funkcí, jelikož žádné další tu nejsou. Škoda, že chybí widget na plochu, to se ovšem do budoucna může změnit. Jako velice užitečná se jeví funkce pro monitorování slevových akcí. Těch se aktuálně v aplikaci nachází zhruba 250 a uživatelé díky nim mohou získat různé slevy či kupóny.

Praktické použití: Hledáme místa v okolí

Idea je bezesporu dobrá a ze softwarového hlediska All In One také boduje, kamenem úrazu je ovšem rozsah databáze objektů zájmu. Zde nutno podotknout, že v tomto ohledu se situace bude postupem času zlepšovat a autoři se na databázi snaží pracovat, v tuto chvíli je však použitelnost ovšem omezena právě z důvodů menšího počtu položek v databázi.

 

Příklad z praxe – stojím na sídlišti v pražských Bohnicích, kde od října funguje poměrně velké obchodní centrum Krakov. Otevřu All In One a o něm nikde ani zmínka. V mém okolí je rovněž k dispozicicelá řada restaurací, avšak aplikace nezná takřka žádnou. Pod kopcem se nachází Trojský zámek, ale ani o tom se program nezmiňuje. Alespoň, že zná Zoologickou a Botanickou zahradu či Čimický háj.

 

Ve chvíli, kdy tento problém bude vyřešen, může se z All In One stát užitečný pomocník, jelikož prostředí je dobře použitelné, problémy nebyly ani s určením lokace a celkově jsme na žádné další závažnější problémy při používání nenarazili.

Závěrečné hodnocení

Zhodnotit All In One je velmi obtížné, jelikož do budoucna se s přibývajícím obsahem a novými funkcemi výrazně zlepšovat. V tuto chvíli má především velký, avšak ještě zdaleka ne zcela využitý potenciál pro použití v České republice, jelikož nabízí přehledné a jednoduché prostředí, s nímž se naučí pracovat i méně zkušení uživatelé a současně může přijít poměrně často vhod. Vývojáři by mohli zauvažovat o tom, jestli do aplikace neumístit možnost přidávat nové objekty přímo samotnými uživateli (samozřejmě s patřičným schvalovacím procesem) a dát podnikům možnost platit třeba zvýraznění v seznamech, místo za umístění jako takové.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Tak by se elegantním způsobem mohl vyřešit problém s nekompletní databází, čímž by se výrazně zlepšila použitelnost. Aplikace All In One rozhodně stojí za vyzkoušení, jelikož vám v celé řadě určitých situací může přijít vhod. 

Autoři aplikace nás ujistili, že na rozšiřování databáze usilovně pracují a každý den přibývají desítky nových podniků. Pro start aplikace byla vybrána Praha a v dohledné době chtějí autoři aplikace komplexněji pokrýt celou Českou republiku.

Pokud vás aplikace zaujala, není nic jednoduššího než si ji stáhnout do svého chytrého telefonu či tabletu. Zdarma je dostupná pro iOS a Android, uživatelé zařízení s Windows Phone 8 mají přinejmenším pro tuto chvíli smůlu. Další informace najdete také na oficiálních stránkách projektu.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. Týna (neregistrovaný)

  Něco takového hledám pro svoji maminu. Ráda s telefonem cestuje po ČR ale máme problém. Když na htc desire aplikaci nainstaluje, po spuštění spadne a nejde s ní pracovat. Poradí někdo?

  • Není uvedený kontakt na vývojáře v daném obchodě nebo přímo v aplikaci? Předpokládám k tomu nějakou technickou podporu, ačkoli HTC Desire zní jako docela starý střep, to se asi ani není moc čemu divit. Chce to trochu soudnosti:)

 2. Já nevím, neudělám stejnou parádu s obyč Mapy.cz/Firmy.cz nebo jakoukoli map. aplikací s databází POI? Snad jen nějaké zapojení komunity, ale není na to pak jiný kanón typu Yelp.com, Google Maps, apod.?

  Jestli chápu, nemám toto žádný exkluzivní obsah (i mapy tipuji jen z openstreetmaps), resp. právě naopak…

 3. janmanas (neregistrovaný)

  Vse obstará již dobře prověřený Foursquare

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).