Domů » Bleskovky » Realme UI 2.0 se blíží. Máme seznam podporovaných telefonů a termíny vydání

Realme UI 2.0 se blíží. Máme seznam podporovaných telefonů a termíny vydání

Společnost Realme se na začátku týdne pochlubila s první ukázkou přepracovaného uživatelského prostředí Realme UI 2.0, které vychází z Androidu 11. Nové rozhraní staví do popředí kreativitu, produktivitu či stabilitu a přináší pozměněný design i pocit z ovládání. Nyní čínský výrobce zveřejnil jízdní rád, v němž prozradil, kdy a která zařízení se novinky dočkají.

realme ui 2 0 roadmap

Sluší se dodat, že uveřejněný seznam se týká pouze první vlny a předběžného přístupu, který je určený pro indický trh, takže jej nelze považovat za zcela finální. Otevřená beta by měla být k dispozici na konci října, zatímco s plnou verzí v Realme počítají o měsíc později, tedy na konci listopadu.

Jízdní řád Realme UI 2.0

  • Září, 2020 – Realme X50 Pro 5G
  • Listopad, 2020 – Realme 7 Pro, Realme Narzo 20
  • Prosinec, 2020 – Realme 6 Pro, Realme 7, Realme Narzo 20 Pro, Realme X2 Pro
  • Leden, 2021 – Realme X3, Realme X3 SuperZoom, Realme X2, Realme 6, Realme C12, Realme C15
  • Únor, 2021 – Realme 6i, Realme Narzo 10
  • Březen, 2021 – Realme C3, Realme Narzo 10A
  • Q2, 2021 – Realme X, Realme XT, Realme 3 Pro, Realme 5 Pro, Realme Narzo 20A

Realme UI 2.0: zaměřeno na bezpečnost i kreativitu

Mezi nejzajímavější novinky Realme UI 2.0 patří například funkce Alway-On Displej s pěti různými motivy a možností vytvářet unikátní vzory. Za zmínku rovněž stojí tři režimy tmavého režimu s různou intenzitou ztmavení.

Realme X50 12
Ilustrační obrázek

Výrobce také rozšířil možnosti soukromí a sdílení obsahu. Díky funkci Realme Share budete moci přenášet soubory přes Wi-Fi mezi dvěma zařízeními, které touto funkcí disponují. Na stejném principu funguje také Dual Mode Music Share, který je však zaměřený výlučně na přenos hudby.

Tip: Odvážný plán Realme: příští rok v top 5 v Evropě s 15 miliony prodaných zařízení

Za jednu z důležitějších funkcí bude jistě platit Private Space – „šumplíček“, do kterého můžete uschovat vybrané aplikace a poté jej uzamknout PIN kódem. Jiná bezpečností funkce s názvem Invisible Door zase umí poskytovat „prázdná“ data aplikacím, které sbírají uživatelské informace.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).