Domů » Články » Odvážný plán Realme: příští rok v top 5 v Evropě s 15 miliony prodaných zařízení

Odvážný plán Realme: příští rok v top 5 v Evropě s 15 miliony prodaných zařízení

Svou premiéru na právě probíhajícím veletrhu IFA v Berlíně měla i značka Realme. Protože je Evropa pro tohoto výrobce klíčovým trhem, chce nový viceprezident Realme a CEO Realme pro Indii a Evropu Madhav Sheth zajistit rychlý růst právě tady. K tomu prohlásil: „Odpovědnost za evropský a indický trh je pro mě nová zkušenost a velká výzva. Chceme se stát jednou z pěti nejúspěšnějších značek v Evropě a v roce 2021 prodat na tomto trhu více než 15 milionů zařízení.“

Smartphone AIoT strategie

Aby značka Realme tento cíl dokázala splnit, vytvořila strategii „One Europe“. V rámci této strategie bude Realme nasazovat své modely řady Hero na osmi trzích najednou – v Německu, Velké Británii, Polsku, Španělsku, Francii, Řecku, Itálii a samozřejmě i České republice. Zatímco na všech klíčových trzích vznikají lokalizované prodejní a marketingové týmy, společnost oznámila, že Německo se stalo oficiálním sídlem evropské pobočky. I na českém trhu je Realme velmi dobře vnímanou značkou.

Podpora 5G sítí

Klíčovým bodem evropské strategie Realme je podpora 5G. Evropa je jedním z prvních trhů na světě, kde se nasazuje síť 5G a Realme se chce profilovat jako průkopník 5G jako varianty dostupné pro všechny uživatele. Z toho důvodu uvede Realme na evropský trh ještě během tohoto roku vůbec první produkty s 5G za cenu nižší než 300 euro.

Právě představeno – Realme 7 a 7 Pro: téměř samá pozitiva a jeden trestuhodný nedostatek

Po úspěchu značky v Asii značka Realme na veletrhu IFA neoznámila jen nástup na strategický trh v Evropě, ale také potvrdila, že vstoupí také na trh jižní Ameriky, aby byla dostupná na celém světě.

V souladu se strategií „chytrý telefon a produkty s umělou inteligencí“ pokrylo portfolio společnosti Realme za dva roky celý trh s chytrými telefony – od těch nejdostupnějších až po vlajkové lodě.

Mohlo by vás zajímatRecenze Realme X50 5G: stylovka se skvělou výbavou a příznivou cenou

Kromě chytrých telefonů nabízí Realme také produkty s umělou inteligencí pro mladé uživatele za dostupné ceny. Produktová strategie „1+4+N“ je výchozím bodem pro využití chytrých technologií ve všech aspektech života.

  • 1 srdce: chytrý telefon je středobodem ekosystému AIoT, ke kterému se připojují všechna zařízení AIoT prostřednictvím aplikace Realme Link.
  • 4 chytrá centra: Realme na vybraných trzích také prodává chytré televize, chytré hodinky a sluchátka. To jsou čtyři hlavní zařízení, která dotvářejí centrální infrastrukturu ekosystému Realme a společně s chytrými telefony pomáhají ovládat další produkty AIoT.
  • N AIoT produkty: „N“ je zástupný symbol, který reprezentuje závazek Realme k vytvoření mnoha dalších chytrých produktů, které doplní celý ekosystém v budoucnu a které mladým zákazníkům pomohou jít s dobou.

Produktová strategie chytrého života 1+4+N přinese v roce 2020 padesát nových zařízení AIoT a další stovku v roce 2021. Produkty AIoT by se tak měly stát nedílnou součástí našich životů, a to za dostupnou cenu. V posledním kvartálu roku 2020 navíc Realme uvede na trh svou první 55“ TV s širokou barevnou škálou, bezdrátová a true wireless sluchátka s aktivním potlačením hluku, kterými chce právě technologii potlačení hluku popularizovat, chytré telefony střední a vyšší třídy, chytrou kameru a žárovky.

realme trhy

V současnosti má Realme více než 45 milionů uživatelů po celém světě, působí na více než 60 trzích, je mezi top 4 značkami v Austrálii, top 5 v Singapuru, top 4 v Indii a také v jihovýchodní Asii. Plány Realme počítají do budoucna s představením prémiových produktů, s prodejem více než 100 milionů produktů ročně a s upevněním pozice mainstreamové značky. Plány to jsou odvážně… Zda se skutečně povede vše splnit ukáže až čas, nakročeno má ale tento výrobce velmi slibně.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Karel Endler

    Ať dává NFC i do levných přístrojů a dokáže to.

  2. Po vyradeni Huawei z hry je to logicke… realne telefon s nejakou notmalnou podporou bol Huawei, Xiaomi a teraz bude Xuaomi Realme, navyse ak Xiaomi dava ceny ako iPhone ci Samsung…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).