Domů » Bleskovky » Realme 7 a 7 Pro: téměř samá pozitiva a jeden trestuhodný nedostatek

Realme 7 a 7 Pro: téměř samá pozitiva a jeden trestuhodný nedostatek

Značka Realme, spadající pod čínské Oppo, včera odhalila novou rodinu smartphonů. Modely Realme 7 a 7 Pro představují to vůbec nejlevnější, co lze v nabídce tohoto výrobce najít, přesto se jedná o solidně vybavené telefony, kterým byste možná hádali i vyšší cenu.

Realme 7 Pro: Super AMOLED a čtyři fotoaparáty

Začněme nejprve vybavenějším kouskem, kterým je Realme 7 Pro. Tento telefon na první pohled zaujme především originálním designem zadní strany. Tu v místě fotomodulu přetíná vertikální linie rozdělující záda na dvě části, přičemž každá nich hází jiné odlesky.

realme 7 pro 1

Telefon ale zaujme i čelní stranou, kterou z velké části vyplňuje 6,4“ Super AMOLED displej s Full HD rozlišením. Displej má klasickou obnovovací frekvenci 60 Hz, dotyková vrstva nad ním se obnovuje třikrát rychleji. V displeji je integrována optická čtečka otisků prstů, krásu mu ubírají pouze širší bradička a otvor pro selfie kameru v levém horním rohu.

realme 7 pro 2

Selfie kamera má rozlišení 32 megapixelů a světelnost objektivu f/2.5, hlavní fotoaparát na zádech pak přidává další čtyři čočky s následující konfiguraci:

  • Hlavní 64Mpx kamerka se světelností f/1.73
  • Sekundární širokoúhlý snímač s rozlišením 8 megapixelů, světelností objektivu f/2.3 a úhlem záběru 119°
  • Portrétní černobílá kamera s rozlišením 2 Mpx
  • Makro snímač s rozlišením 2 megapixely a záznamem už od 4 cm

Pohonnou jednotkou tohoto telefonu se stal Qualcomm Snapdragon 720G, což znamená rozumnou porci výkonu a absenci podpory 5G sítí. Ty ovšem cílová skupina ještě delší dobu potřebovat nebude a raději ocení svižný chod telefonu, který by mělo zajistit 6 nebo 8 GB operační paměti. Pro ukládání dat poslouží velkorysé 128GB úložiště, které navíc půjde rozšířit paměťovou kartou. Pozitivní je, že jejím vložením se uživatel neochudí o funkci dual SIM, Realme 7 Pro má dost slotů na všechny karty.

Realme 7 vs Realme 7 Pro Unboxing

Akumulátor v telefon disponuje kapacitou 4 500 mAh a díky podpoře VOOC SuperDart Charge je možné využít nabíjecího výkonu až 65 Wattů, podporována je i technologie Qualcomm Quick Charge s výkonem 18 Wattů. Bezdrátové nabíjení v takto levném telefonu nehledejme, stejně tak odolnost vůči vodě. Jako největší prohřešek tohoto telefonu ale vnímám chybějící NFC, z bezdrátových technologií je zde pouze Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.

Realme 7: 90Hz obrazovka a větší baterie

Základní model se variantě Pro v lecčems podobá, v některých papírových parametrech jej dokonce předčí. Telefon má malinko větší rozměry, a to kvůli většímu 6,5“ zobrazovači. Jedná se pouze o LCD obrazovku s Full HD+ rozlišením, která ovšem potěší zvýšenou obnovovací frekvencí 90 Hz. V této oblasti má levnější model navrch.

realme 7 1

Čtečka otisků prstů se do displeje nevešla, a tak ji výrobce instaloval na bok telefonu. Displej je v levém horním rohu „prostřelen“ 16Mpx selfie kamerkou o světelnosti f/2.0. Hlavní fotoaparát na zádech má jiné uspořádání, papírově se ale jedná o zcela totožnou sestavu jako u Realme 7 Pro.

realme 7 2

Realme 7 pohání čipset MediaTek Helio G95 opřený o 6 nebo 8 GB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 64 nebo 128 GB a je možné jej rozšířit paměťovou kartou, vedle které se nachází prostor na další dvě SIM karty. Bezdrátově se telefon připojí k Wi-Fi 5 a Bluetooth 5, NFC opět trestuhodně chybí. Staromilce potěší přítomnost sluchátkového konektoru, který doprovází USB-C k nabíjení 5 000mAh baterie. Maximální výkon je v tomto případě 30 Wattů.

Cena a dostupnost

Realme 7 a 7 Pro se půjdou do prodeje v půlce září, a to nejprve v Indii, na náš trh se patrně dostanou později.

Realme 7 Pro bude k dostání v bílé a modré barvě, varianta 6/128 GB přijde na 19 999 INR (asi 6 100 korun bez DPH), verze 8/128 GB bude v Indii stát 21 999 INR (asi 6 700 korun bez DPH)

Realme 7 bude dostupný v bílé a modré barvě, za verzi 6/64 GB dají indičtí zájemci 14 999 INR (asi 4 600 korun bez DPH), za model s 8 GB RAM a 128GB pamětí 16 999 INR (asi 5 200 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.