Realme GT Neo 3 nabídne extrémní 150W nabíjení. Dorazí dříve, než jsme čekali

Realme GT Neo 2 recenze

Na MWC v Barceloně prezentovalo Realme především aktuální vlajkový model GT 2 Pro, nicméně na jeho stánku se objevila i technologie Ultra Dart, která slibuje až 150W nabíjecí výkon. Ten přitom nemá být pouze teoretickou ukázkou, ale najde brzy praktické uplatnění u běžně dostupného smartphonu. A tím má být Realme GT Neo 3, který jsme sice v Barceloně neviděli, nicméně viceprezident Realme Madhav Sheth zmínil, že jeho příchod můžeme očekávat ve druhé polovině letošního roku.

Realme GT Neo 3 teaser
Pouták na představení Realme GT Neo 3

Plány Realme se nicméně změnily, alespoň podle šéfa marketingu Xu Qi Chase. Ten dnes oznámil, že Realme GT Neo 3 dorazí už tento měsíc. Při této příležitosti také na sociální síti Weibo nastínil design chystané novinky. Kromě plochých hran lze na snímku vidět také obdélníkový fotomodul, který obsahuje velký hlavní fotoaparát a dva menší umístěné níže. Mezi nimi se ještě nachází prostředek k přisvícení. Z čínského textu okolo lze vyčíst, že hlavní fotoaparát bude disponovat optickou stabilizací obrazu.

Realme GT Neo 3
Odhadovaná podoba Realme GT Neo 3

Díky čínské certifikaci TENAA a benchmarku Geekbench známe také některé specifikace. Těšit se údajně můžeme na 6,7” AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a zabudovanou čtečkou otisků prstů, 8/12 GB RAM, 128/256/512 GB vnitřního úložiště, čipset MediaTek Dimensity 8100 a Android 12. Hlavní fotoaparát by měl dostat 50Mpx rozlišení. Doplnit ho má dvojice sekundárních s 8 a 2 Mpx, přičemž selfie kamera pravděpodobně zvládne 16 Mpx.

Do Evropy GT Neo 3 pravděpodobně dorazí později

Pokud se už nemůžete novinky dočkat, raději kroťte svá očekávání. Model Realme GT Neo 3 sice bude uveden na trh už tento měsíc, nicméně s nejvyšší pravděpodobností se tak stane pouze v Číně. Vzhledem k tomu, že Madhav Sheth má na starosti přímo náš region, má jeho slovo o dostupnosti ve druhé polovině letošního roku, tedy nejdříve v červnu, vyšší váhu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku