Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Razer Nabu: Napůl fitness náramek, napůl chytré hodinky

Razer Nabu: Napůl fitness náramek, napůl chytré hodinky

Společnost Razer, která v minulosti stála za několika herními tablety, na letošním veletrhu CES představila svůj nový produkt s názvem Razer Nabu. Jedná se o chytrý náramek, který skrze technologii Bluetooth 4.0 dokáže komunikovat s chytrými telefony a tablety. Nabu v sobě kombinuje hned několik zařízení najednou. Díky vibračnímu motorku a OLED panelu s rozlišením 128 x 32 pixelů dokáže uživatele upozornit na příchozí hovory a další notifikace, jakými jsou například zmeškané události či nové e-maily.

   

Na opačné straně náramku se však nachází další OLED displej s rozlišením 32 x 32 obrazových bodů. Ten slouží jako takzvaná veřejná obrazovka, která informuje svého majitele prostřednictvím jednoduchých ikon. To má dle slov výrobce dopomoci k vyššímu soukromí, jelikož vaše okolí neuvidí žádné bližší porobnosti o právě probíhající události. Razer Nabu obsahuje i několik dalších senzorů, jenž monitorují každodenní aktivity včetně zdolaných schodů, aktuální nadmořské výšky či spánku. Pro nastavení jednotlivých parametrů, výrobce dodává speciální aplikaci pro zařízení s operačním systémem Android a iOS.

Video zachycující klíčové funkce náramku Razer Nabu.

Díky ní lze na smartphonu pohodlně sledovat naměřená data a nastavit formy jednotlivých upozornění. Spoluzakladatel společnosti Razer (Min-Liang Tan) se nechal slyšet, že jejich produkt by měl nabídnout všechny výhody fitness náramků a zároveň odstranit ty největší neduhy, které v současnoti trápí téměř všechny chytré hodinky. Tím měl zřejmě na mysli jejich relativní neohrabanost a design, jenž mnohdy připomíná výrobky z vietnamských tržnic, nebo představy futurologů z osmdesátých let minulého století.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. mino (neregistrovaný)

  z tých fitnnes naramkou asi najlepšie, jak cenou, tak funkciami(hodiny + ukazateľ volajuceho a sms)..ešte keby to malo merač tepu ako ten mio naramok, tak na druhú ruku ok…určite ale nie ako náhrada hodiniek

 2. Honza (neregistrovaný)

  Mám rád telefony s WP a tohle je přesně ta věc, která mě štve, že žádné hodinky, náramky atd zatím nikde pro tuhle platformu nevidím :(. Nebo se pletu?

 3. Jettero (neregistrovaný)

  Jaká je cena?

  • Richard Streit (neregistrovaný)

   Dobrý den, cena je zatím stanovena pouze pro vývojářskou verzi (50 USD). Cena pro koncové spotřebitele ještě nebyla zveřejněna. Odhady však hovoří o částce 99 USD.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Je vodotěsný?, jinak i stou cenou vypadá skvěle :)

 5. Radek (neregistrovaný)

  Neplánují to náhodou udělat i na windows phone ???

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel